( 1 : 5 )
Jesień 2020 - 3. Liga 6x6
  • niedziela, 27 wrzesień 2020
  • 14:00

147' Mateusz Łysiak OKS Spartakus
135' Patryk Barchwic OKS Spartakus
121' Patryk Barchwic OKS Spartakus
144' Oleksandr Yaremenko Stara Lama
128' Kacper Gabrysiak Stara Lama
122' Maciej Bartczak Stara Lama
120' Kacper Gabrysiak Stara Lama
114' Maciej Bartczak Stara Lama
111' Maciej Bartczak Stara Lama
107' Denis Boluts Stara Lama
135' Rafał Fedorczyk OKS Spartakus
144' Kacper Gabrysiak Stara Lama
114' Kacper Gabrysiak Stara Lama
107' Kacper Gabrysiak Stara Lama
1Kacper Gabrysiak Stara Lama

OKS Spartakus na otwarcie sezonu Trzeciej Ligi Szóstek dokonali spektakularnego wyczynu, gdyż przegrywając 0:4 z FC Yelonki, wygrali 5:4. W meczu drugiej kolejki, tym razem przeciwko Starej Lamie, OKS również zaczął od 0:4. Lecz tym razem dalszy przebieg widowiska był inny. Już po kwadransie zawodnicy w pomarańczowych strojach prowadzili 0:3. Strzelanie zaczął już w 7 minucie ich kapitan Denis Boluts, a w 11 i 14 minucie poprawił Maciej Bartczak. Po paru momentach na 0:4 podwyższył strzałem z rzutu karnego Kacper Gabrysiak, ale po chwili Spartakus odpowiedział bramką Patryka Barchwica. Lecz tym zaraz zawodnicy w białych strojach nie zanotowali takiego come-backu jak w tydzień temu. A wszystko to za sprawą dobrze dysponowanych rywali. Jeszcze przed przerwą Bartczak skompletował hat-tricka i Stara Lama do szatni schodziła z przewagą 1:5. Po zmianie stron oglądaliśmy już bardziej wyrównane spotkanie. W 28 minucie Gabrysiak po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ale po kolejnych 7 minutach było już 2:6, gdy dublet skompletował Barchwic. SL w drugiej odsłonie zagrali mądrze i w 44 minucie po uderzeniu Oleksandra Yeremenko na 2:7 było wiadomo, że trzy punkty powędrują na ich konto. W samej końcówce co prawda Mateusz Łysiak zmniejszył stan rywalizacji na 3:7, ale i tak wygrana należała się gościom. Stara Lama po dobrej końcówce piłkarskiej wiosny, jesień zaczyna od przekonującego zwycięstwa. OKS Spartakus, w myśl zasady „nic dwa razy się nie zdarza”, nie powtórzył scenariusza z poprzedniej niedzieli i musiał pogodzić się z porażką.