( 0 : 0 )
Jesień 2020 Druga Liga
  • niedziela, 18 październik 2020
  • 10:00

127' Kacper Stokowski FC Casuals
127' Damian Dąbrowski FC Casuals
138' Paweł Franke FC Casuals
130' Kacper Stokowski FC Casuals
112' Michał Witkowski St. Varsovia
Czerwone kartki
130' Kamil Małż St. Varsovia
1Krystian Nowakowski FC Casuals

Tymczasem w kolejnym starciu piątej kolejki Drugiej Ligi Siódemek siódmy w tabeli FC Casuals podejmował czwartą St. Varsovię. Obie ekipy dzieliły w tabeli trzy oczka, a więc mecz toczył się o przysłowiowe sześć punktów. Od początku oglądaliśmy zaciętą, twardą walkę o każdy centymetr boiska, ale wszystko to z reguły działo się bliżej środka boiska, a co za tym idzie goli, bynajmniej w pierwszej odsłonie nie obejrzeliśmy. Kluczowe momenty dla losów meczu miały miejsce zaraz po przerwie. Najpierw podanie Pawła Franke na bramkę zamienił Kacper Stokowiec, trochę nieoczekiwanie wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Kilka minut potem przed polem zaś karnym faulował Kamil Małż, a sędzia uznając, że napastnik gospodarzy wychodził na czystą pozycję pokazał graczowi Varsovii czerwony kartonik. To na pewno podcięło doświadczonym gościom skrzydła, bo ci i tak do końca meczu dążyli do wyrównania i kilka razy byli tego bliscy, ale równie dobrze prowadzenie mogli podwyższyć rywale. Na nieszczęście jednych i radość drugich wynik do końca zawodów już się nie zmienił i niespodzianka stała się faktem. FC Casuals pokonał ostatecznie St. Varsovię 1:0 i przeskoczył ją w tabeli.