( 2 : 2 )
Jesień 2020 - 1. Liga 7x7
  • niedziela, 08 listopad 2020
  • 12:00

136' Michał Burzyński Moszna Squad
130' Adrian Brzuchacz Moszna Squad
129' Michał Głębocki Moszna Squad
118' Maciej Latosiewicz Moszna Squad
114' Adrian Brzuchacz Moszna Squad
108' Patryk Świstak Moszna Squad
119' Aleksander Szyszka Gladiatorzy Eternis
106' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
136' Adrian Wiercioch Moszna Squad
130' Daniel Grynczel Moszna Squad
129' Adrian Brzuchacz Moszna Squad
114' Adrian Wiercioch Moszna Squad
108' Adrian Brzuchacz Moszna Squad
106' Partyk Gmurczyk Gladiatorzy Eternis
1Maciej Latosiewicz Moszna Squad

Pojedynki Moszna Squadu z Gladiatorami zdołały już wejść do wąskiego grona kanonu klasyków Ligi Bemowskiej. Tym razem w rywalizacji lidera z aktualnym mistrzem ligi delikatnym faworytem wydawali się Ci pierwsi ze względu na formę obu drużyn w ostatnich tygodniach. Jedni i drudzy dysponują szerokimi kadrami, ale w jednym i drugim zespole zabrakło kilku istotnych ogniw, choć wydaje się, że nieco większe braki były jednak po stronie Gladiatorów. Początek meczu jednakże na to nie wskazywał, bo już w 6 minucie wynik otworzył niezawodny Paweł Pająk. Jednak MS się nie załamał, tylko ruszył do ataku, który przyniósł bardzo szybką odpowiedź w postaci trafienia podcinką autorstwa Piotra Świstaka. Moszna Squad poszedł za ciosem i w 14 minucie wyszedł na prowadzenie po strzale Adriana Brzuchacza, ale 5 minut później do remisu strzałem zza pola karnego doprowadził Aleksader Szyszka i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa tego widowiska. W drugiej, dalej ogladaliśmy ciekawy, toczony w szybkim tempie i na wysokim poziomie mecz, ale strzalała już tylko jedna drużyna. W 29 minucie na prowadzenie swoją ekipę wyprowadził Michał Głębocki, który wykorzystał podanie aktywnego Brzuchacza. Minutę później w roli egzekutora wystąpił już sam Brzuchacz, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, po kapitalnym, kilkudziesięcio metrowym podaniu bramkarza Moszny, Daniela Grynczela. Gladiatorzy ruszyli do zmasowanego ataku i... nadziali się na kontry. W 36 minucie wynik podwyższył Michał Burzyński pewnie wykorzystując kolejną sytuację 1 na 1 z bramkarzem rywali, mimo gry w osłabieniu swojej drużyny po karze minutowej za złą zmianę. Kropkę nad "i" postawił niezwykle aktywny, najlepszy na boisku Maciej Latosiewicz, który tego dnia niesamowicie harował na całej długości i szerokości boiska. Dzięki temu Moszna Squad pozostał na fotelu lidera, potwierdzając mistrzowskie aspiracje. Gladiatorzy tą porażką zamknęli sobie drogę do obrony tytułu i po dwóch sezonach panowania będą musieli zadowolić się co najwyżej miejscem na ligowym podium.