( 3 : 2 )
2020 - 2. Liga Letnia
  • środa, 05 sierpień 2020
  • 19:00

128' Łukasz Słowik FC Melange
112' Łukasz Słowik FC Melange
110' Łukasz Słowik FC Melange
108' Kamil Sadowski FC Melange
106' Łukasz Słowik FC Melange
138' Michał Sakiewicz Lekkociężcy
137' Łukasz Łukasiewicz Lekkociężcy
134' Łukasz Łukasiewicz Lekkociężcy
127' Filip Czerniszewski Lekkociężcy
118' Mateusz Jasiński Lekkociężcy
112' Łukasz Łukasiewicz Lekkociężcy
108' Łukasz Słowik FC Melange
106' Kamil Sadowski FC Melange
138' Adam Krzak Lekkociężcy
134' Michał Sakiewicz Lekkociężcy
127' Maciej Stańczak Lekkociężcy
1Łukasz Łukasiewicz Lekkociężcy

Czwartą kolejkę Drugiej Ligi Letniej rozpoczęło starcie lidera, FC Melange z drużyną środka tabeli, Lekkociężkimi. Faworytem była oczywiście drużyna Łukasza Słowika, która do tej pory wygrała wszystkie trzy mecze, podczas gdy goście w tym samym czasie zgromadzili trzy punkty, notując już dwie porażki. Mecz zaczął się zgodnie z planem gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach spokojnie prowadzili 3:0. Gracze w białych trykotach chyba poczuli się bardzo pewnie, bo oddali inicjatywę, co rywal skrupulatnie wykorzystał, łapiąc kontakt tuz przed przerwą (3:2). Po zmianie stron już oglądaliśmy bardzo wyrównane i zacięte widowisko, w którym najpierw goście doprowadzili do remisu. Potem jednak znów obudził się Melange, który znów odskoczył na dwie bramki, ale ostatnie sześć minut to popis gry „pomarańczowych”. Lekkociężcy w tym czasie wbili trzy gole, odwracając losy meczu i sprawiając wielką niespodziankę. Ostatecznie pokonali byłego już lidera 6:5, a poprowadził ich do tego autor hattricka, Łukasz Łukasiewicz. Wyróżnić należy również kapitana gospodarzy, Łukasza Słowika, który cztery razy pokonał bramkarza rywali do czego dołożył jedną asystę. Goście dzięki zwycięstwu awansowali na piąte miejsce, natomiast FCM porażkę przypłacił regresem na drugie miejsce.