( 1 : 0 )
2020 - 1. Liga Letnia
  • czwartek, 03 wrzesień 2020
  • 21:00

136' Hubert Skrzypek The New GreenBack
135' Bartosz Woźniak The New GreenBack
131' Bartosz Salczyński The New GreenBack
124' Kamil Iwanowicz The New GreenBack
112' Hubert Skrzypek The New GreenBack
136' Bartosz Woźniak The New GreenBack
135' Hubert Skrzypek The New GreenBack
131' Bartosz Woźniak The New GreenBack
124' Hubert Skrzypek The New GreenBack
115' Mateusz Ruta The New GreenBack
1Hubert Skrzypek The New GreenBack

W absolutnym hicie tej kolejki Pierwszej Ligi Letniej druga drużyna w stawce podejmowała trzecią, czyli The New GreeBack mierzył się z Dynamo. Obie ekipy miały po tyle samo punktów, ale zwycięzca nie dość, że pozostawał w walce o złoto to jeszcze zapewniał sobie medal obecnej kampanii. Nie było mowy o faworyzowaniu którejś ze stron, w czym jeszcze bardziej umacniał nas pierwszy remisowy mecz pomiędzy tymi drużynami. Nie myliliśmy się. W pierwszej odsłonie obie drużyny zagrały bardzo zachowawczo, badając się nawzajem, stąd obejrzeliśmy tylko jednego gola. W dwunastej minucie z rzutu wolnego przymierzył niezawodny Hubert Skrzypczak i do przerwy gospodarze prowadzili jednym golem. Po zmianie stron zdecydowanie zaatakowało Dynamo, na co zresztą tym samym odpowiedział rywal, co sprawiło, że mecz rozkręcił nam się na dobre. Trzy minuty po przerwie wyrównał Włodek Frantyk, ale minutę potem Kamil Iwanowicz znów dał prowadzenie TNG. Nie mięły trzy minuty, a Frantyk ponownie doprowadził do wyrównania. Mecz po raz kolejny zaczął się od nowa. Decydująca dla losów zawodów była trzydziesta minuta kiedy to Roma Trotsko niebezpiecznym wślizgiem sfaulował rywala, za co obejrzał czerwoną kartkę. To oznaczało, że przez kolejne pięć minut Dynamo musiało sobie radzić w osłabieniu. Gospodarze zaś bezlitośnie wykorzystali ten fakt, strzelając w tym czasie trzy gole autorstwa kolejno: Bartków Salczyńskiego i Woźniaka oraz najlepszego na placu Huberta Skrzypczaka, który tego wieczora zanotował także dwie asysty. Zrobiły się trzy bramki przewagi i raptem pięć minut do końca meczu. Goście próbowali, ale rywal zacieśnił szyki obronne, dając sobie wbić już tylko jednego gola. Ostatecznie The New GreenBack po wielkich emocjach pokonali Dynamo 5:3 i zostali samotnym wiceliderem pierwszej ligi.