( 3 : 0 )
Wiosna 2020 - 1. Liga 7x7
  • sobota, 11 lipiec 2020
  • 09:00

141' Damian Świerblewski Chemik Bemowo
120' Tomasz Sienkiewicz Chemik Bemowo
111' Damian Świerblewski Chemik Bemowo
110' Krystian Lewandowski Chemik Bemowo
145' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
134' Piotr Płatek Gladiatorzy Eternis
131' Piotr Płatek Gladiatorzy Eternis
130' Michał Krasucki Gladiatorzy Eternis
128' Daniel Kaczyński Gladiatorzy Eternis
127' Patryk Gumorczyk Gladiatorzy Eternis
120' Paweł Giel Chemik Bemowo
111' Krystian Lewandowski Chemik Bemowo
110' Paweł Giel Chemik Bemowo
134' Patryk Gumorczyk Gladiatorzy Eternis
131' Patryk Gumorczyk Gladiatorzy Eternis
130' Michał Dryński Gladiatorzy Eternis
127' Daniel Kaczyński Gladiatorzy Eternis
143' Piotr Dzisiów Chemik Bemowo
1Piotr Płatek Gladiatorzy Eternis

W absolutnym hicie Pierwszej Ligi Siódemek w szranki stanęły drużyny Chemika Bemowo z Gladiatorami. Obie drużyny nie raz pokrzyżowały sobie plany i cele w poprzednich sezonach i tak samo miało być tym razem, bo obie walczą o najwyższe cele, ale mistrz może być tylko jeden. Od początku spotkania to goście spokojnie konstruowali atak pozycyjny, lecz gdy dochodzili do pola karnego Chemika, tam szybko tracili piłkę. Gospodarze tymczasem w pierwszej odsłonie zagrali niemal bezbłędnie. W dziesiątej minucie meczu Paweł Giel celnie zagrał daleką piłkę do Krystiana Lewandowskiego, a ten schodząc ze skrzydła pokonał bramkarza Gladiatorów. Minutę później błąd gości w środku pola wykorzystał Lewandowski i dzięki jego prostopadłemu podaniu do Damiana Świerblewskiego mieliśmy drugą bramkę dla Chemika. Goście momentami wręcz stali, a rywal robił swoje. W dwudziestej minucie Giel celnie dośrodkował do Tomasza Sienkiewicza, a ten uderzając z pierwszej piłki zdobył kolejną bramkę dla Zielonych. Pierwsza połowa skończyła się trzybramkową przewagą Chemika i tak naprawdę po takiej grze mogli śmiało myśleć o trzech punktach. Po przerwie jednak role się odwróciły. Goście niczym wybudzeni ze snu zimowego zaczęli nadrabiać straty. W drugiej minucie, drugiej połowy Patryk Gmurczyk zdobył bramkę na 3:1 po asyście Daniela Kaczyńskiego. Minutę później Kaczyński pewnie odczytał podanie rywala i omijając obrońców strzelił bramkę kontaktową. W trzydziestej minucie Michał Dryński po długim samotnym sprincie skrzydłem celnie dośrodkował do Michała Krasuckiego, który zdobył wyrównującą bramkę dla Gladiatorów. Białe koszule nie zwalniały tempa i minutę później Gmurczyk asystował przy bramce Piotra Płatka i to goście objęli prowadzenie w sześć minut od rozpoczęcia drugiej połowy, odwracając losy meczu. W trzydziestej czwartej minucie ponowie „Płato” strzela kolejną bramkę po dobrym podaniu Gmurczyka. Będący w szoku reprezentanci Bemowa próbowali wrócić jeszcze do gry, lecz teraz mądrze w obronie grała cała drużyna Gladiatorów. W czterdziestej pierwszej minucie błąd w środku pola wykorzystał Świerblewski i przy akcji sam na sam z Kamilem Jagiełło zdobył czwartą bramkę dla Chemika. Odpowiedź gości była jednak szybka. Kilka minut potem bowiem fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego w samo okno bramki rywala popisał się Michał Dryński. Końcowy wynik spotkania to 6:4 dla Gladiatorów a zawodnikiem meczu został Piotr Płatek.