( 1 : 1 )
Wiosna 2020 - 1. Liga 7x7
  • niedziela, 21 czerwiec 2020
  • 14:00

147' Bartek Adamiak Young Legion
142' Stanisław Ławcewicz Young Legion
114' Lolek Young Legion
148' Michał Głębocki Moszna Squad
146' Mateusz Marczak Moszna Squad
136' Michał Burzyński Moszna Squad
104' Michał Głębocki Moszna Squad
147' Stanisław Ławcewicz Young Legion
142' Lolek Young Legion
114' Marcin Lipa Young Legion
148' Adrian Brzuchacz Moszna Squad
146' Mateusz Piziorski Moszna Squad
104' Eryk Stoch Moszna Squad
1Artur Perekitko Young Legion

Obydwie drużyny to zdecydowani faworyci  do podium w tym sezonie, więc ich rywalizacji zapowiadała niezwykle ciekawie. W lepszej sytuacji przed meczem znaleźli się jednak zwodnicy gości, który w pełnym składzie stawili się na ten mecz, czego nie można powiedzieć o gospodarzach, którzy musieli radzić sobie bez zmian. Moszna ruszyła dość żwawo i już w czwartej minucie po akcji dwóch środkowych pomocników Stoch – Głębocki prowadziła 1:0. Na odpowiedź rywali musieliśmy poczekać do czternastej minuty, gdy to fantastyczną indywidualną akcją popisał się Lolek. Z połowy boiska sam ruszył na bramkę rywali mijając trzech obrońców i pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Szybkość, dynamika i drybling, to wszystko znalazło się w tej akcji, bramka jakie lubimy oglądać!  Rezultat do przerwy 1:1. Druga połowa równie zacięta jak pierwsza, mimo iż pogoda i brak zmian coraz bardziej dawał się we znaki zawodnikom Young Legion. W trzydziestej szóstej minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Michał Burzyński pakując piłkę do bramki i dając swojej drużynie prowadzenie! To nie był jednak koniec emocji w tym spotkaniu. Legion nie odpuszczał i ponownie wyrównał za sprawą Stanisława Ławcewicza. 2:2 i powtórka z rozrywki, Moszna strzela na 2:3, a dosłownie minutę później gospodarze wyrównują. Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, wtedy ponownie dał znać o sobie Michał Głębocki, który uderzeniem z pierwszej piłki wykorzystał akcję prawą stroną Adriana Brzuchacza. MS po raz czwarty i ostatni w tym meczu objęła prowadzenie, którego nie wypuściła już do końca! Na szczególne pochwały i słowa uznania zasługuje jednak Artur Perekitko, który niemal całe spotkanie rozegrał z kontuzją nie opuszczając swojej drużyny w potrzebie! Ostatecznie Moszna Squad pokonał w szlagierze Ligi Bemowskiej Young Legion 4:3.