( 1 : 1 )
2020 Czwarta Liga Zimowa
  • niedziela, 12 styczeń 2020
  • 18:00

150' Maciej Stanicki Dziki Futbolu
145' Jakub Głowala Dziki Futbolu
128' Jakub Głowala Dziki Futbolu
112' Patryk Putkowski Dziki Futbolu
140' Marcin Stachacz Zakon Bonifratrów
119' Jerzy Kurowicki Zakon Bonifratrów
128' Patryk Putkowski Dziki Futbolu
112' Jakub Głowala Dziki Futbolu
119' Marek Konopko Zakon Bonifratrów
1Jakub Głowala Dziki Futbolu

Ostatnim meczem drugiej kolejki Czwartej Ligi Zimowej było starcie pomiędzy drużynami Dzików Futbolu ,a Zakonem Bonifratrów. Pojedynek ten był równie wymagający dla zawodników jak i dla arbitra, który pewnie podejmował prawidłowe decyzje w stykowych sytuacjach. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, co odzwierciedla remisowy wynik do przerwy 1:1. Druga połowa była o wiele bardziej emocjonująca, do czego w największym stopniu przyczyniło się pokazanie bramkarzowi czerwonej kartki już w 27 minucie, za wybicie piłki ręką poza obrębem pola karnego. Zakon musiał grać w osłabieniu przez kolejnych 5 minut, co skrzętnie wykorzystali rywale, wychodząc na prowadzenie już chwilę później, ale w 40 minucie spotkania Marcin Stachacz fantastycznie uderza piłkę z rzutu wolnego i ponownie doprowadził do wyrównania. Przełomowym momentem spotkania okazał się rzut karny podyktowany na pięć minut przed końcem, po faulu na Jakubie Głowali. Chwilę później ofiara stała się katem, który pewnym strzałem dał swojej ekipie prowadzenie 3:2. Gwoździem do trumny Bonifratrów okazał się wreszcie lob Maćka Stanickiego, który w ostatniej akcji meczu umieszcza piłkę w siatce po strzale z własnej połowy. Ostateczny wynik to 4:2 dla Dzików Futbolu ,a zawodnikiem spotkania zostaje Jakub Głowala.