( 4 : 2 )
Jesień 2019 - 1. Liga 6x6

141' Tomasz Muszyński Młodzi Perspektywiczni
140' Jakub Głowala Młodzi Perspektywiczni
137' Jakub Głowala Młodzi Perspektywiczni
136' Piotr Jastrząb Młodzi Perspektywiczni
128' Jakub Głowala Młodzi Perspektywiczni
120' Hubert Chabowski Młodzi Perspektywiczni
104' Piotr Jastrząb Młodzi Perspektywiczni
141' Jakub Głowala Młodzi Perspektywiczni
140' Adam Nurzyński Młodzi Perspektywiczni
137' Tomasz Muszyński Młodzi Perspektywiczni
104' Aleksander Muszyński Młodzi Perspektywiczni
1Jakub Głowala Młodzi Perspektywiczni

Punkt w południe w ramach piątej kolejki najwyższego szczebla ligi szóstek Yelonkersi podejmowali Młodych Perspektywicznych. Jak dotąd ciut lepiej spisywali się nominalni gospodarze, którzy zgromadzili cztery punkty, czyli o jedno „oczko” więcej od rywala. Spodziewaliśmy się zatem bardzo zaciętej rywalizacji i taką też otrzymaliśmy. Pierwsi do głosu doszli goście, którzy już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Potem jednak bardzo długo nie tyle co nic się nie działo, bo mecz toczony był w szybkim tempie, ale obie drużyny nie mogły się wstrzelić. Taki stan rzeczy trwał do osiemnastej minucie, kiedy do rozwiązał nam się worek z bramkami. Najpierw goście doprowadzili do remisu, co jednak podziałało to na rywala jak płachta na byka, bo to Yelonkersi strzelili kolejne szybkie trzy gole, obejmując prowadzenie 4:1. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do gości, którzy zdołali trafić na 4:2. Po zmianie stron do solidnej roboty wzięli się Młodzi Perspektywiczni, którzy bardzo szybko nie dość, że dogonili rywala, to w trzydziestej siódmej minucie wyszli na prowadzenie 5:4. Mało tego goście poszli za ciosem i szybko odskoczyli na dwa gole. Gospodarze nie zamierzali złożyć broni i chwilę potem zmniejszyli stratę do jednego trafienia, doprowadzając do dramatycznej końcówki. Ta jednak należała do gości, a dokładnie gospodarzy dobił Tomasz Muszyński, trafiając lobem z własnej połowy. Ostatecznie Młodzi Perspektywiczni po niesamowitych emocjach odwrócili losy meczu i pokonali Yelonkersów 7:5, odnosząc swoje drugie zwycięstwo w sezonie. Bohaterem zwycięskiej drużyny został autor hattricka i jednego ostatniego podania – Jakub Głowala.