( 1 : 0 )
Jesień 2019 Czwarta Liga
  • sobota, 19 październik 2019
  • 08:00

150' Piotr Różycki Old Legion
146' Michał Buczak Old Legion
132' Artur Igras Old Legion
123' Jakub Lipa Old Legion
150' Artur Igras Old Legion
146' Artur Perekitko Old Legion
132' Jakub Lipa Old Legion
123' Artur Igras Old Legion
1Artur Igras Old Legion

To było starcie dwóch drużyn z samego dołu czwartoligowej tabeli bemowskich siódemek, z tym że występujący w roli gospodarza Old Legion z dwóch meczów jeden zdążył wygrać, natomiast ich rywal, Team Morświn oba przegrał. Faworytem tego zaległego starcia byli oczywiście Jakub Lipa i spółka, którzy w ten weekend nadrabiali zaległości, podobnie zresztą jak goście, z tym że „Legionistom” dwa zwycięstwa gwarantowały miejsce w strefie medalowej. Pierwsza połowa toczona była w niezłym tempie, ale przewaga w posiadaniu piłki i w stworzonych sytuacjach, zresztą wedle przypuszczeń, była po stronie gospodarzy. Długo jednak nie potrafili pokonać bramkarza rywali i dopiero dwie minuty przed przerwą Jakub Lipa wykorzystał zagranie Artura Igrasa, ustalając wynik do przerwy. Siedem minut po przerwie ten sam duet zamienił się rolami i było 2:0. Tą bramką „Legioniści” ustawili sobie mecz, kontrolując potem przebieg wydarzeń boiskowych i dopiero w samej końcówce dobili zmęczonego rywala. W czterdziestej szóstej minucie Artur Perekitko obsłużył zagraniem Michała Buczaka, a niemal równo z ostatnim gwizdkiem sędziego wynik spotkania na 4:0 ustalił Piotr Różycki, któremu asystował najlepszy na placu Igras, autor w sumie jednego gola i dwóch ostatnich podań. Tym samym gracze w zielonych trykotach zrobili pierwszy krok w stronę podium.