( 0 : 1 )
Jesień 2019 - 2. Liga 7x7

138' Jakub Filutowski FC Warsaw United
132' Olaf Jasiński FC Warsaw United
118' Mateusz Nyśk Defenders
132' Mateusz Markowski FC Warsaw United
1Olaf Jasiński FC Warsaw United
1Wojciech Woźniak Defenders
1Mateusz Markowski FC Warsaw United

To był hit ósmej kolejki Drugiej Ligi Siódemek, w którym w szranki stanęły lider – FC Warsaw United oraz trzecia drużyna w stawce – Defenders. Obie drużyny w tabeli dzieliły trzy punkty na korzyść ekipy Patryka Kozickiego, ale nie było mowy o faworyzowaniu którejś ze stron. Spodziewaliśmy się walki o każdy centymetr boiska i tak właśnie wyglądał ten mecz. Nie było to piękne piłkarskie widowisko tylko zacięta rywalizacja przez pełne pięćdziesiąt minut, w której jedna i druga drużyna mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W obliczu takiego obrazu więcej mieliśmy gry w środku pola niż stuprocentowych sytuacji, ale tą jedną dogodną sytuacje przed przerwą wykorzystali goście. Otóż w osiemnastej minucie najwięcej zimnej krwi w polu karnym zachował Mateusz Nyśk, dając prowadzenie Defendersom 1:0. Po zmianie stron dużo odważniej zagrali gracze w białych trykotach, co już po siedmiu minutach przyniosło im efekty. Mateusz Markowski zagrał bowiem do Olafa Jasińskiego i było 1:1. Gospodarze poszli za ciosem, a sześć minut potem błąd obrony rywala wykorzystał Kuba Filutowski, trafiając na 2:1. FCWU zatem odwrócili losy meczu, ale teraz trzeba było to utrzymać. Ostatnie dwanaście minut było pełne walki, ale i nieczystej gry z obu stron. W ostatniej minucie graczom obu drużyn puściły nerwy. Bardzo brzydko rywala sfaulował Jasiński, za co rywale chcieli samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. W konsekwencji obejrzeliśmy dwie czerwone kartki dla faulującego oraz dla najbardziej krewkiego rywala. Wynik jednak pozostał bez zmian, a sędzia nie pozwolił już drużynom grać, kończąc te zawody, Ostatecznie po wielkich emocjach FC Warsaw United odwrócili losy meczu i pokonali Defenders 2:1, pozostając na czele tabeli i zapewniając sobie awans szczebel wyżej, natomiast do mistrzostwa brakuję im jednego punktu w ostatniej kolejce.