Jesień 2019 - 2. Liga 7x7

1Wojciech Woźniak Defenders

Konfrontacja pomiędzy Sadybianką i Defenders przez pierwsze minuty starcia była względnie wyrównana, ale z czasem przewagę zaczęli osiągać nominalni goście. I nie trzeba było długo czekać na efekty, w 10 minucie Mateusz Gajda sytuacyjnym uderzeniem z czuba otworzył wynik meczu po podaniu Konrada Dobrowolskiego. Po nieco ponad kwadransie było już 0:2, tym razem płaskim strzałem popisał się Wojciech Woźniak po asyście Mateusza Nyśka. Tuż przed samą przerwą „Obrońcy” skarcili rywali jeszcze dwa razy. Najpierw Woźniak po raz drugi wpisał się na listę strzelców (zagrywał mu Maciej Milczarek), a po chwili na 0:4 podwyższył Maciej Rak, którego przytomnie wypatrzył Gajda. Po zmianie stron ekipa w czerwonych trykotach poszła za ciosem. W 27 minucie po długiej piłce od Milczarka Dobrowolski skorzystał z niefrasobliwości całej linii obrony, wyszedł sam na sam z Maciejem Antczakiem i posłał piłkę obok niego, trafiając na 0:5. Tuż po tym w końcu przebudził się zespół z Sadyby. Piotr Parol zrobił to, co potrafi najlepiej – uderzył z dystansu – i było 1:5. Jak się okazało, to było wszystko, na co było stać gospodarzy. Defenders z kolei dopiero się rozkręcali. Na kwadrans przed końcem bramkę na 1:6 zdobył Nyśk, w ciągu niespełna minuty na 1:7 poprawił Jarosław Jachna, a to nie było jeszcze wszystko. W ostatnim etapie tej potyczki goście wbili oponentom jeszcze sześć goli! Dublet skompletował Jachna, dwie bramki dorzucił Milczarek, a królem polowania okazał się Woźniak, który w całym meczu aż pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców (w tym trzy razy w minutach 40-48). Finalnie Konrad Dobrowolski i spółka robili drużynę Krzysztofa Pawlaka1:13. W Defenders tego dnia działało wszystko: skuteczność, zaangażowanie, pomysł na grę, wola walki, rozmach w ofensywie i konsekwencja w obronie. Duże brawa! Wszystkiego tego zabrakło zaś w Sadybiance, która przed kolejnymi zmaganiami w lidze ma spory ból głowy, gdyż ich postawa była daleka od wymarzonej.