( 0 : 1 )
Jesień 2019 - 1. Liga 7x7

149' Michał Ocipka Moszna Squad
147' Łukasz Bednarski Moszna Squad
137' Adrian Brzuchacz Moszna Squad
130' Michał Ocipka Moszna Squad
128' Maciej Latosiewicz Moszna Squad
148' Kamil Kuczewski Gladiatorzy Eternis
115' Paweł Pająk Gladiatorzy Eternis
149' Adrian Brzuchacz Moszna Squad
147' Michał Ocipka Moszna Squad
137' Michał Głębocki Moszna Squad
128' Adrian Brzuchacz Moszna Squad
148' Krzysztof Gołos Gladiatorzy Eternis
1Adrian Brzuchacz Moszna Squad

Sensacja kolejki? Chyba tak śmiało można okrzyknąć wynik spotkania pomiędzy Moszna Squadem, a Gladiatorami, a już na pewno skłaniają do tego jego rozmiary. Faworytem bez wątpienia byli wicemistrzowie, którzy do tej pory raz po raz gromili swoich przeciwników. Moszna, po wpadce z pierwszej kolejki, ustabilizowała formę i konsekwentnie zgarnia pełną pulę, ale biorąc choćby pod uwagę wyniki bezpośredniej rywalizacji obu drużyn w poprzednim sezonie, to Gladiatorzy mieli tu wystąpić w roli rozdającego karty. I pierwsze minuty to potwierdzały. Od razu można było zauważyć, że mamy tu do czynienia z meczem na szczycie, a oba zespoły podeszły do tego spotkania niezwykle skoncetrowane. Nieco więcej z gry mieli gracze w fioletowych trykotach, którzy więcej utrzymywali się przy piłce i starali się częściej atakować. Wynik otworzył niezawodny Paweł Pająk, który pewnie wykorzystał rzut karny po kontrowersyjnym faulu w polu karnym. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona tego starcia. Kluczowe dla losów tej rywalizacji okazało się pierwsze pięć minut po przerwie. Sygnał do ataku zawodnikom w błękitnych koszulkach dał bardzo zdeterminiowany tego dnia Adrian Brzuchacz, który wyłożył piłkę do Macieja Latosiewicza, który doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później było już... 3:1 (!), a w ciągu minuty dwukrotnie na listę strzelców wpisał się debiutujący tego dnia w barwach ekipy Pawła Maula Michał Ocipka, który wyprowadził swój nowy zespół na prowadzenie. Zdeterminowani takim obrotem boiskowych wydarzeń Gladiatorzy rzucili się do odrabiania strat. Obie ekipy pokazały kawał dobrego futbolu. Paweł Pająk i spółka atakowali, Moszna dobrze się broniła i kontratakowała. Imponować mogło tempo, w jakiej toczyła się gra. Ostatecznie, w końcówce spotkania decydujące ciosy zadali zawodnicy Moszny. Najpierw swoje pierwsze trafienie w lidze siódemek zaliczył w końcu bardzo aktywny Brzuchacz, następnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Bednarski, a potem hattricka skompletował wspomniany Ocipka. Gladiatorów tego dnia stać było jeszcze na ładne trafienie Kamila Kuczewskiego, ale to było za mało na doskonale naoliwioną tego dnia maszynę jaką była Moszna. Reasumując, tyleż niespodziwane, co zasłużone trzy punkty powędrowały na konto MS, który dzięki temu awansował na fotel lidera, zrównując się punktami z Gladiatorami. Walka o mistrzostwo jednak trwa, a chrapkę mają na nie przynajmniej cztery drużyny, więc końcówka sezonu zapowiada się niezwykle emocjonująco!