1Mateusz Nyśk Defenders
2Wojciech Woźniak Defenders
1Konrad Dobrowolski Defenders
1Wojciech Woźniak Defenders

W pierwszym niedzielnym starciu tej serii trzeciego szczebla Ligi Bemowskiej przy Obrońców Tobruku trzeci w tabeli Pohybel stanął w szranki z ósmymi przed tą serią Defenders. Nominalni goście dzień wcześniej dopisali do swojego konta trzy punkty i przesunęli się w tabeli na piątą lokatę, a zatem byli na fali wznoszącej, a ewentualne zwycięstwo zbliżało by ich do podium na dwa punkty. Defendersi przeszli do konkretów błyskawicznie, a już w drugiej minucie na 1:0 wyprowadził ich Wojtek Woźniak. Potem jednak do głosu zaczął dochodzić Pohybel, który udokumentował swoją przewagę w czternastej minucie golem Kuby Golby, który zresztą dwie minuty potem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1. Wydawało się, że gracze w zielonych trykotach pójdą za ciosem, tymczasem błyskawicznie do gry wrócili goście. Najpierw dwie minuty potem wyrównał Jakub Bubelski, a cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Defendersów na prowadzenie wyprowadził Mateusz Nyśk, który jak się za chwilę okazało ustalił wynik do przerwy. Po zmianie stron oglądaliśmy bardzo zacięte i wyrównane zawody. W trzydziestej szóstej minucie Wojtek Woźniak trafił na 4:2 i niespodzianka zawisła w powietrzu. Pohybel ruszył do szaleńczych ataków i nawet błyskawicznie odpowiedział trzecim trafieniem Kuby Golby, ale na więcej zabrakło szczęścia i czasu. Do końca zawodów emocje sięgały zenitu, ale mimo kilku dogodnych sytuacji gospodarze nie zdołali już pokonać bramkarza rywali. Ostatecznie Defenders sprawili wielką niespodziankę i odprawili z kwitkiem Pohybel 4:3, notując szósty punkt w ten weekend i umacniając się w tabeli na piątym miejscu. Mało tego dzięki temu wyczynowi Konrad Dobrowolski i spółka tracą do podium dwa, a do lidera tylko trzy punkty.