2Damian Anczkiewicz Młodzi Perspektywiczni
4Krzysztof Bułach Młodzi Perspektywiczni
1Marcin Rafa Młodzi Perspektywiczni
1Damian Anczkiewicz Młodzi Perspektywiczni

W zaległym meczu drugiej ligi bemowskich szóstek w szranki stanęli Chłopcy do Bicia oraz Młodzi Perspektywiczni. Zdecydowanym faworytem tego starcia byli nominalni goście, którzy wciąż pozostawali w walce o wicemistrzostwo tego szczebla rozgrywek oraz o awans do pierwszej ligi. Z kolei gospodarze wciąż mieli szansę na utrzymanie i byliśmy w pełni tego świadomi, że jeżeli tylko stawią się dobrą „paka” to spokojnie mogą się pokusić o niespodziankę w tym meczu. Pierwsza połowa była dość dziwna. Otóż obie ekipy grały falami. Najpierw do głosu doszli Młodzi Perspektywiczni, którzy po dwóch golach Damiana Anczkiewicza w trzeciej i czwartej minucie objęli prowadzenie 2:0. Potem przyszedł lepszy okres gry ChdB, którzy dość szybko odpowiedzieli golem Marcina Kolatora, a potem po wyrównanym fragmencie w osiemnastej minucie za sprawą Alana Stępniewskiego doprowadzili do wyrównania (2:2). Końcówka tej odsłony należała jednak do gości. Trzy minuty przed przerwą prowadzenie gościom dał Anczkiewicz, który tym samy skompletował hattricka, a w ostatniej minucie wynik pierwszej odsłony na 4:2 ustalił Aleksander Muszyński. Druga połowa była jeszcze bardziej szalona. Od początku obie ekipy poszły na wymianę ciosów. Goście szybko podwyższyli przewagę do trzech goli (Anczkiewicz), ale jeszcze szybciej do dwóch trafień wynik zniwelował Maciej Dubicki. Znów dał o sobie znać Anczkiewicz (6:3), ale dwa kolejne ciosy zadał już Stępniewski i było tyko 6:5. Goście jednak szybko się pozbierali i odpowiedzieli golami Adama Nurzyńskiego oraz A. Muszyńskiego, podwyższając rezultat do trzech goli (8:5). Chłopcy nie dawali jednak za wygraną i odpowiedzieli golem Stępniewskiego. Taka wymiana trwała do ostatniego gwizdka sędziego. Chłopcy atakowali do ostatnich minut dwa razy jeszcze pokonując bramkarza rywali (Mateusz Sieradziński, Stępniewski) na co goście odpowiedzieli także dwoma trafieniami (Tomasz Muszyński, Hubert Chabowski). Ostatecznie Młodzi Perspektywiczni po wielkich emocjach pokonali Chłopców do Bicia 10:8 i zostali wicemistrzami drugiego szczebla bemowskich szóstek, zapewniając sobie jednocześnie promocje do pierwszej ligi. Mało tego pięć goli najlepszego na placu Anczkiewicza pozwoliło mu ostatecznie wyprzedzić w klasyfikacji generalnej Macieja Rataja z ASPN-u i zostać „Królem Strzelców” drugiej ligi sezonu Jesień 2018.