3Mariusz Szymanik KKS Remis Rakieta
1Szymon Wycech KKS Remis Rakieta
1Mariusz Szymanik KKS Remis Rakieta
3Szymon Wycech KKS Remis Rakieta

Na inaugurację rozgrywek letnich od razu trafiło nam się tzw. Imprezowe Derby - czyli potyczka FC Melange z Drink Menami. I trzeba przyznać, że spotkanie stało na wysokim poziomie. Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania sił, ale szybko ten stan rzeczy zmienili nominalni gospodarze. Arek Zegar wykorzystał za krótkie wybicie obrońcy i było już 1-0. Chwilę później podanie Kamila Marciniaka strzałem głową na gola zamienił Łukasz Słowik i Drink Meni musieli solidnie wziąć się do pracy. Co też uczynili, bo przeprowadzili kilka składnych akcji, niestety bez powodzenia. FC Melange z kolei też miał swoje szanse, ale ta drużyna grała w dalszej części pierwszej połowy za mało zespołowo. Do przerwy 2-0. Druga odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia, dosłownie i w przenośni, bo Mariusz Gruza z ekipy gości trafił w słupek. W odpowiedzi Słowik w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę, ale kilka momentów później już znalazł drogę do siatki. Z wielkim spokojem wykorzystał podanie Tomasza Filipkowskiego. Od tego trafienia na boisku w zasadzie istnieli już tylko gospodarze. Swoje trafienie zaliczył główny rozgrywający FC M Kamil Marciniak (asystował Kamil Pietrzykowski), później sam podający mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wykorzystał dobre zagranie Słowika. A rezultat meczu ustalił Kałun, który dobił sparowaną przez bramkarza piłkę, dzięki czemu mecz zakończył się wynikiem 6-0FC Menange udanie rozpoczął rozgrywki, od przekonującej, prowadzonej z rozmachem gry i naprawdę niezłej skuteczności. To dobry prognostyk na dalszą część sezonu. Za to Drink Meni mieli w tym meczu swoje momenty, ale w kilku sytuacjach zabrakło zimnej krwi, komunikacja w obronie też musi nieco się poprawić, żeby myśleć o zwycięstwie w następnej kolejce.