Kolejka 4.
  • niedziela, 10 maj 2015
  • 17:00

2Marek Wójcicki FC Warsaw United

SSIJ, lider 2 ligi, który nie przegrał meczu od listopada 2014 roku (wliczając w to ligę halową) w 4 kolejce mierzył się z Warsaw United - drużyną, której zawodnicy w czerwonych koszulkach jeszcze nigdy w historii ligi bemowskiej nie pokonali. Presja zatem ciążyła na obydwu składach.

Mecz od początku był dynamiczny - widać było zaangażowanie i głód zwycięstwa po obu stronach. Wynik otworzyło SSIJ dzięki bramce Jarosława Olszewskiego. Dobrym wynikiem nie było im jednak dane cieszyć się długo. Zaledwie kilka minut później, po fatalnym błędzie bramkarza piłkę przejął Jarosław Pulkowski i zdobył bramkę dla swojej drużyny. Do przerwy 1:1.

Pierwsze kilka minut drugiej części spotkania to totalna dominacja Warsaw United. Zawodnicy SSIJ przez parę chwil nie byli w stanie wyprowadzić piłki ze swojej połowy - w pewnym momencie gracze Warsaw atakowali w pięciu, nie bojąc się o jej stratę. Tak mocny napór nie obył się bez konsekwencji dla SSIJ. Po znakomitej asyście Marka Wójcika, Aleksander Bendkowski pokonał bramkarza przeciwników strzałem "z karola". Szybka strata bramki obudziła trochę liderów, którzy wrócili do poziomu na którym grali dotychczas. Skutkowało to znakomitą bramką z bardzo ostrego kąta Jakuba Nowakowskiego.

Przez pozostałą część drugiej połowy gra się uspokoiła, aż do czasu karygodnego błędu obrony czerwonych koszulek. Gdy piłka znalazła się między trzema graczami tej drużyny, żaden z nich nie postanowił jej przejąć. Spec od wykorzystywania błędów przeciwnika - J. Pulkowski po raz drugi w meczu wykorzystał sytuację i ustanowił ostateczny wynik, zapewniając sobie tym samym tytuł piłkarza meczu. SSIJ tym samym, przegrało swój pierwszy mecz od ponad pół roku, mając chyba tym samym nadzieję, że był to jednorazowy przypadek, a nie początek czarnej serii.