Koronawirus, a Liga Bemowska. Kiedy dokończymy sezon?

Wirus COVID-19 zaskoczył i pokrzyżował wszystkim plany, a Liga Bemowska nie jest wyjątkiem. Cały czas monitorujemy sytuację i tak jak Wy, z niecierpliwością czekamy na wznowienie rozgrywek i powrót do normalności. Tym bardziej, że sezon wiosenny miał być zwieńczony udziałem reprezentantów Ligi Bemowskiej w turniejach o Mistrzostwo i Puchar Polski w ramach Extraliga.pl Start rozgrywek został przełożony i opóźniony, a na rozegranie sezonu wiosennego pozostaje coraz mniej czasu. Jakie są możliwe scenariusze?

 

Przede wszystkim, chcemy Was zapewnić, że jeśli tylko będzie to możliwe, postaramy się, by sezon wiosenny rozegrać. Do tego potrzebujemy jednak otwarcia szkół i OSiR - ów, aby ponownie dostępne były boiska. Na ten moment czekamy na decyzje, które są od nas niezależne, a pierwszych informacji na ten temat możemy się spodziewać w okolicy Świąt Wielkanocnych. W tej chwili zakładamy i wierzymy, że sezon uda się rozegrać:

Opcja nr 1:

  • Start rozgrywek 18-19 kwietnia
  • Ostatnia kolejka: 13-14 czerwca
  • Zakończenie sezonu (łączone: sezon Zima + Wiosna): 19 czerwca
  • Turniej Natural Cup: 29 czerwca

Jest to wariant najbardziej optymistyczny i niestety również najmniej prawdopodobny. Jednak, jeśli szkoły i inne miejsca użyteczności publicznej zaczęłyby być otwierane po Świętach Wielkanocnych, to do gry moglibyśmy wrócić również i my. Co prawda wymagałoby to od nas poświęcenia w postaci gry w „długie weekendy” (majówka i Boże Ciało), ale ze wszystkimi terminami spokojnie byśmy się wyrobili.

Opcja nr 2:

  • Start rozgrywek 2-3 maja
  • Ostatnia kolejka: 27-28 czerwca
  • Zakończenie sezonu (łączone: sezon Zima + Wiosna): 3 lipca
  • Turniej Natural Cup 5 lipca

Jeśli sprawnie zaczniemy wracać do normalnego życia, a obiekty sportowe zostaną otwarte, to ruszymy na początku maja. Wiązać się to będzie z grą w długie weekendy: majówkę oraz Boże Ciało, ale zważając na fakt, że weekend majowy daje tak naprawdę tylko jeden dzień wolny więcej oraz przede wszystkim ze względu na wyjątkowe okoliczności, wierzymy, że będziecie skorzy do dostosowania się do tej niedogodności i ponownej możliwości rywalizacji na naszych boiskach. Sezon rozpoczniemy na początku maja, a skończymy w ostatni weekend czerwca, grając nieprzerwanie co tydzień. Wtedy zakończenie sezonu odbędzie się w pierwszy piątek lipca. Rozdamy puchary, medale, statuetki nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników zarówno za sezon zimowy, jak i wiosenny, gdyż niż robienie dwóch oddzielnych imprez, może nie starczyć czasu. Ten wariant wydaje się na ten moment najbardziej prawdopodobny.

Opcja nr 3:

Sezon kończymy w okresie letnim. Oczywiście wymagałoby to konsultacji z Wami, natomiast z racji obecnej sytuacji, wyjazdy wakacyjne w okresie letnim jawią się mocno mgliście, a i każdy po takiej przerwie chyba ze zdwojonymi chęciami i energią chciałby wrócić do gry, niezależnie od terminów. Wtedy sezon rozpoczęlibyśmy, gdy po prostu będzie to możliwe: w czerwcu lub na początku lipca i skończyli go możliwe przed jesienią, na przełomie sierpnia i września.

 

To wszystko oczywiście na ten moment dywagacje, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna, ale chcieliśmy, żebyście mieli pełny wgląd w to, jak może wyglądać niedaleka przyszłość naszych rozgrywek. Są jednak sprawy ważne i ważniejsze: od gry w piłkę ważniejsze jest zdrowie i dlatego przypominamy Wam i zachęcamy do tego, byście stosowali się do zaleceń kwarantanny i zostali w swoich domach. Trzymajcie się zdrowi, wykorzystajcie ten czas w pełni i do zobaczenia niebawem na boiskach Ligi Bemowskiej!

Sponsor techniczny
Sponsorzy