Gramy razem z Extraliga.pl!

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Liga Bemowska podjęła współpracę Extraliga.pl, a drużyny z naszych rozgrywek będą brały udział w turniejach finałowych o Mistrzostwo i Puchar Polski. Dziś czas uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić Wam nieco konkretów na ten temat. Jaki będzie format turniejów finałowych i gdzie się one odbędą? Ile miast wejdzie do tego projektu? Co z pomysłem dołączenia do rozgrywek międzynarodowych? Jakie są plany na przyszłość Ligi Bemowskiej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w poniższym tekście.

Wiemy ile czeka nas pracy, żeby wejść na szczyt. Zdajemy sobie sprawę ile potrzebujemy też czasu. To nie będzie wejście w czerwcu na Babią Górę w Beskidzie Żywieckim, tylko w styczniu w samej bieliźnie na K2, w łańcuchu górskim Karakorum.

Ale od dwóch lat robimy dynamiczny, systematyczny rozwój i po prostu jesteśmy przekonani, że to nam się uda. Co więc planujemy w najbliższym czasie i co to oznacza dla drużyn grających w naszych rozgrywkach?

 

1. Extraliga.pl

Extraliga.pl to rozgrywki w kilkunastu miastach w Polsce. Nowoczesny system rozgrywek to nie tylko mecze, wyniki, tabele, strzelcy, ale przede wszystkim profesjonalna organizacja ligi, połączona z pełną obsługą medialną, relacjami video, galerią zdjęć oraz transmisją live z finałów. Różnie z tym ostatnio bywało? To przestaje...

W tym roku Extraliga.pl przejdzie gruntowaną przemianę, a wisienką na torcie będą finały Mistrzostw i Pucharu Polski. Turnieje finałowe mistrzostw Polski odbędą się na początku lipca. Do tego czasu chcemy jednak zdecydowanie odświeżyć markę Extraligi:

 • Prowadzimy rozmowy z innymi miastami zainteresowanymi wejściem w struktury Extraliga.pl 
 • Organizujemy turnieje eliminacyjne Pucharu Polski w wielu miastach kraju
 • Dopinamy format turniejów finałowych o Mistrzostwo i Puchar Polski
 • Nawiązaliśmy kontakt z władzami federacji europejskiej
 • Przygotowujemy strategię social media
 • Rozmawiamy z potencjalnymi sponsorami i partnerami
 • Debatujemy z potencjalnymi partnerami technicznymi rozgrywek
 • Pracujemy nad odświeżeniem interfejsu strony internetowej
 • Wiele innych, ale nie możemy wszystkiego od razu zdradzić ;)

Dlaczego piszemy w pierwszej osobie? Bo wraz ze znanym wielu z Was z boisk Ekstraklasy (albo twittera ;) ) Marcinem Krzywickim mamy przyjemność zarządzać tym projektem. Możecie być zatem pewni, że będzie się on rozwijał równie dynamicznie jak nasze rozgrywki w ostatnim czasie!

 

2. Turniej o Mistrzostwo i Puchar Polski

Turnieje zaplanowane są na początek lipca na jeden weekend. W sobotę zostanie rozegrany finał Pucharu Polski, a w niedzielę odbędzie się turniej finałowy o Mistrzostwo Polski Extraliga.pl! Do końca roku podamy Wam wszystkie szczegóły: dokładną datę oraz miejsce finałów. Pracujemy nad tym, by przyszłoroczne finały odbyły się u nas, w Warszawie, na doskonale Wam znanym boisku przy ul. Obrońców Tobruku 11, ale chcemy ten pomysł jeszcze przedyskutować w gronie organizatorów w pozostałych miastach w Polsce.

a) Mistrzostwa Polski

Do turnieju finałowego zakwalifikują się  po 2 drużyny z każdego miasta. Dokładny kształt i formułę turniejów podamy do końca sezonu zimowego, bo uzależniamy go od liczby miast, które dołączą do Mistrzostw. Ale możecie się spodziewać, że będzie to turniej na 32 lub 40 drużyn z całej Polski!

Jak będzie to wyglądać w Lidze Bemowskiej?  Po jednej kwalifikacji zdobędzie Mistrz Ligi Siódemek i Mistrz Ligi Szóstek. Jak wiecie, gramy systemem jednorundowym, w związku z tym, pomiędzy mistrzami jesieni i wiosny w lidze siódemek oraz jesieni i wiosny w lidze szóstek zostaną rozegrane mecze barażowe o wejściówkę na mistrzostwa Polski. Jeśli ten sam zespół zdobędzie mistrzostwo w lidze zarówno na Jesieni, jak i Wiosnę, kwestia wejściówki rozwiązuje się sama.

b) Puchar Polski

Zasady kwalifikacji: turniej eliminacyjny organizowany będzie w każdym mieście przez lokalnego organizatora - zwycięzca zgarnia wejściówkę na turniej finałowy. Pierwszym takim turniejem jest organizowany przez nas 15 grudnia Puchar Zimy.  Czyli kilkanaście miejscówek dla zwycięzców kilkunastu turniejów w miastach – organizatorach lig.

Do tego 3 miejsca dla zwycięzców lig halowych/zimowych. Na chwilę obecną takie rozgrywki odbywają się w Bydgoszczy, Kobylnicy i u nas. W związku z tym, możemy potwierdzić, że mistrz Halowej Ligi Bemowskiej zdobędzie automatycznie kwalifikację na turniej finałowy o Puchar Polski!  Kolejne 3 miejscówki zarezerwowane są dla zwycięzców organizowanych przez nas wspólnie turniejów w nowych miastach - będzie to doskonała okazja, by pokazać się tam i w kolejnym sezonie dołączyć tamtejsze rozgrywki.

 

3. PFFS / EMF

 Zakładamy Polską Federację Futbolu Sześcioosobowego. Właściwie, ona już istnieje, ale oczywiście musimy jeszcze załatwić nieco spraw formalnych. Po co? Po to, by nasze drużyny grały na arenie międzynarodowej:

 • Mistrz Polski Extraliga.pl pojedzie na Ligę Mistrzów organizowaną przez EMF, czyli Europejską Federację Minifootballu!
 • Zdobywca Pucharu Polski Extraliga.pl pojedzie na Eurocup, czyli odpowiedni Ligi Europy, organizowany przez EMF, czyli Europejską Federację Minifootballu!
 • Reprezentacja Ligi Bemowskiej w przyszłym roku również ponownie pojedzie na EuroCup! Planujemy kontynuować ten projekt, a drzwi do Reprezentacji staną przed Wami otworem.
 • Planujemy utworzyć Reprezentację Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, która będzie nas reprezentować na Mistrzostwach Europy organizowanych przez European Minifootball Federation! Co więcej, 8 najlepszych drużyn z ME, zdobywa automatycznie kwalifikację na Mistrzostwa Świata.

Ten ostatni projekt wymaga jednak olbrzymich nakładów finansowych i wsparcia sponsorów. Niemożliwe? Przytrzymajcie nam piwo… i dajcie nam tylko trochę czasu. :) Nie wiemy, czy uda nam się to zrealizować już w pierwszym roku, ale spróbujemy!

Jesteśmy w kontakcie z Europejską Federacją Minifootballu i wkrótce zostaniemy oficjalną Polską Federacją z wyłącznością na wysyłanie drużyn na arenę międzynarodową!

Tyle na razie. W najbliższych tygodniach spodziewajcie się wielu informacji na temat rozwoju naszych rozgrywek, ale w tej chwili prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości. Śledźcie nas uważnie!

Sponsor techniczny
Sponsorzy