Poważne sprawdziany liderów w lidze szóstek!

Ledwo się piłkarska jesień na Bemowie rozpoczęła, a już powoli zbliżamy się do półmetku sezonu. W ten weekend mecze przy ulicy Obrońców Tobruku z powodu wyborów parlamentarnych zostały przełożone, ale zagramy za to komplet piętnastu spotkań na „Irzyku”. W pierwszej lidze, Bad Boys Zielonki będą próbowali zatrzymać rozpędzone FC NaNkacu, szlagierowo zapowiada się też konfrontacja OMS z AnonyMMous. Na drugoligowych murawach lider, FC Ochota podejmie drugie Yelonki, a na trzecim szczeblu RLS powalczy z niepokonanymi do tej pory Januszami na Pikniku. Zapraszamy na zapowiedź kolejki!

 

1 Liga:

W Pierwszej Lidze po tym weekendzie może dojść do kilku ciekawych przetasowań w tabeli. Już na starcie All4One zagra z New Greenback. Nie ma co ukrywać, że forma mistrzów z wiosny jest do tej pory sporym zawodem i zaskoczeniem, a zerowy dorobek punktowy po czterech meczach tego najlepszym świadectwem. Z kolei NG w dwóch grach zdobyli trzy oczka. Jeśli zespół Macieja Rataja tutaj nie wygra, to na dobre uwikła się w walkę o utrzymanie, ale i sytuacja „Zielonych” po ewentualnej porażce będzie nienajlepsza. Naszym zdaniem żadna ze stron nie przechyli szali zwycięstwa na swoją korzyść, choć każdy rezultat jest tutaj możliwy. Remis jest też prawdopodobny w spotkaniu Rycerzy Świtu z Drink Teamem. I tutaj spodziewamy się zaciętego widowiska, zwłaszcza że w potyczce na wiosnę między tymi drużynami było 4:4. W obu składach są jednak indywidualności, takie jak Rafał Diduch czy Norbert Taras, które mogą przesądzić o wygranej, więc nastawiamy się tutaj przede wszystkim na sportowe emocje. Tych nie powinno zabraknąć też w rywalizacji Yelonkersów z Młodymi Perspektywicznymi. Dyspozycja ekipy z Jelonek od startu jesieni rośnie, w zeszłym tygodniu zanotowali pierwsze zwycięstwo. Trochę inaczej było w wypadku MP, którzy zainaugurowali sezon z wysokiego „C”, ale potem dwukrotnie z boiska schodzili pokonani. Wydaje nam się, że przy zbliżonym potencjale obydwu zespołów czeka nas interesująca i zacięta batalia, dlatego też postawimy tutaj na „X”. Bad Boys Zielonki po porażkach w dwóch pierwszych meczach sezonu, nabrali wiatru w żagle, ale teraz przed nimi niesamowicie trudne wyzwanie, gdyż zmierzą się liderem. FC NaNkacu póki co prezentuje się fantastycznie, a Albert Szlaga wprost przechodzi sam siebie. Stąd też to Dominik Baćko i jego świta będą na papierze faworytem tej konfrontacji, chociaż z pewnością nie możemy skreślać szans drużyny, w której barwach występują tacy zawodnicy jak Paweł Szczepaniak czy Marcin Matysiak. OMS w poprzedniej kolejce przegrali z FC N i jeśli marzą o mistrzostwie, będą musieli w nadchodzącym spotkaniu wygrać z bezpośrednim rywalem do tytułu, czyli AnonyMMous. Lecz Maciej Miękina zebrał wreszcie mocną paczkę, która w dobrym składzie melduje się co tydzień na boisku i gra jak z nut. Po trzech zwycięstwach z rzędu okupuje drugą pozycję, tracąc do lidera trzy punkty, lecz majac w zanadrzu zaległe spotkanie do rozegrania. Tak naprawdę każdy wynik tutaj jest możliwy, a o ewentualnej wygranej może zadecydować dyspozycja dnia takich postaci jak Stanisław Buława czy Grzegorz Dryka, więc trudno tutaj o prognozy. Bukmacherzy nieco wyżej cenią jednak akcje „Anonimowych”, ale żadne rozstrzygnięcie nas tu nie zdziwi.

All4One – New Greenback X

Rycerze Świtu – Drink Team X

Yelonkersi – Młodzi Perspektywiczni X

Bad Boys Zielonki – FC NaNkacu 2

OMS – AnonyMMous 2

 

2 Liga:

Na drugim froncie powoli zarysowuje się układ sił, a ta kolejka może dać nam kilka odpowiedzi na pytania, kto będzie bił się o utrzymanie, a kto walczył o awans. Tak się składa, że już w pierwszym starciu spotkają się ostatni Chłopcy do bicia z trzecim Fast Transem. Obie ekipy na tę chwilę mają odmienne cele. Ekipa Jarosława Grzywacza mimo porażki tydzień temu, prezentowała się znacznie lepiej niż na inaugurację jesieni. Na pewno, w ich przemeblowanym składzie brak trzonu, którzy tworzyli doświadczeni gracze tacy jak Marcin Kolator. FT z kolei wyglądają jak dobrze naoliwiona maszyna, a Karol Mroczkowski i Michał Fijałkowski strzelają jak na zawołanie. I dlatego też to oni będą „pewniakiem” w tym meczu. KS Precyzyjny Browar ostatnio sprawił sporą niespodziankę, bijąc ówczesnego lidera, Yelonki. Teraz przed ekipą Macieja Kucharskiego nie mniejsze wyzwanie, gdyż ich najbliższym przeciwnikiem będzie ASPN Bemowo. Zespół Macieja Rataja poza jedną tylko wpadką jesienią punktuje bardzo dobrze i jest w gronie kandydatów do miejsca na podium. A wspomniany „Rati” wraca do wielkiej formy po kontuzji. Postawimy tutaj na doświadczenie drużyny z Bemowa, ale coś czujemy, że będzie to niezwykle zacięta potyczka. Dziki Futbolu w zeszłej serii gier w końcu przełamali się i z pewnością będą chcieli pójść za ciosem. O to, żeby ta sztuka im się nie udała, postarają się Gramy Czasami. GC ostatnio otrzymali lekcję futbolu od Ochoty, ale na pewno będą chcieli się zrehabilitować już w najbliższym starciu. W rywalizacji drużyn, które nie odstawiają nogi, spodziewamy się walki o każdy centymetr boiska, ale typujemy wygraną GC, za którym bez wątpienia przemawia większe doświadczenie. FC Ochota od początku rozgrywek niczym walec przejeżdża się po kolejnych przeciwnikach. Teraz na ich drodze staną Yelonki, o których do poprzedniej kolejki też mogliśmy powiedzieć to samo. Jednak przydarzyła im się porażka z Precyzyjnym Browarem i sami jesteśmy ciekawi, czy był to jedynie wypadek przy pracy, czy początek obniżki formy. Z całą pewnością zobaczymy tu dwie najskuteczniejsze ekipy w lidze, a tacy snajperzy jak Przemek Sawicki czy trójka Daniel Żołkowski, Mateusz Muranowicz i Piotr Pruszkowski będą gwarantem bramek. Na koniec zobaczymy na murawie Tank Team i FC Devs. Za każdym razem powtarzamy, że Marcin Tymoszczuk i jego świta to wyjątkowo nieobliczalna paka i nigdy nie wiadomo, w jakiej dyspozycji stawią się na placu. Drużyna Sławomira Mądrego zaś jest od początku tej kampanii konsekwentna, ale w negatywnym sensie, gdyż do tej pory nie zdobyli nawet punktu. Patrząc jednak na ich ostatni występ, widzieliśmy znaczną poprawę gry, więc tym razem zagramy na ich przełamanie.

Chłopcy do bicia – Fast Trans 2

KS Precyzyjny Browar – ASPN Bemowo 2

Dziki Futbolu – Gramy Czasami 2

FC Ochota – Yelonki 1

Tank Team – FC Devs X

3 Liga:

Na trzecim szczeblu nie zabraknie wrażeń i na dowód tego, już w spotkaniu otwierającym piątą kolejkę zmierzy się dwójka kandydatów do awansu, czyli Zespół Niespokojnych Nóg i Janusze na Pikniku. RLS wygrał trzy z czterech spotkań i jeśli marzy o tytule, to będzie musiał wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i pokonać najbliższego rywala. O to nie będzie łatwo, gdyż Krzysztof Sobieszczuk i spółka  prowadzą w tabeli z kompletem punktów, a znakomitą formą imponuje Dawid Molenda, który seriami zdobywa gole. Lecz jeśli zawodnikom w czarnych trykotach uda się go powstrzymać, a skuteczni jak dotąd będą Olek Kubicki i Damian Majewski, to jest szansa na wygraną. Jednak nasz typ to zwycięstwo lidera. KTS Chimera w zeszłej kolejce postawiła trudne warunki Januszom na Pikniku i była bliska korzystnego rezultatu. Teraz przed nimi nie mniej wymagający przeciwnik, czyli Akszon Team. Drużyna Kamila Dźwilewskiego znajduje się obecnie na czwartej pozycji i jak co sezon, wymieniana jest wśród pretendentów do zdobycia tytułu. I żeby osiągnąć ten cel, będą musieli wygrywać takie potyczki jak ta. Naszym zdaniem Akszon udźwignie rolę faworyta i to jego zwycięstwo typujemy. Walec przed tą jesienią miał mistrzowskie aspiracje i od startu sezonu spełnia pokładane w nich nadzieje, trzy zwycięstwa z rzędu mówią same za siebie. Przed nimi teoretycznie łatwiejsze zadanie, gdyż Teraz Kolska zamyka ligową stawkę. W ostatniej rywalizacji tych zespołów było 11:3 dla Maćka Zarzyckiego i spółki, ale pamiętamy też spotkanie z rozgrywek zimowych, gdy było 6:6. A to jednoznacznie wskazuje, że wszystko się może zdarzyć. Niemniej forma Walca skłania nas, by zagrać na „1”. W konfrontacji tegorocznych debiutantów, które do tej pory jeszcze nie zapunktowały, czyli Gangu Dzbanów i Prosektorium, na pewno będzie ciekawie. A to dlatego, że gra po obu stronach się zazębia i wygląda coraz lepiej. Zawodnicy w białych trykotach ostatnio postraszyli faworyzowany Walec, a w GB dobrą skutecznością może pochwalić się Oskar Onichowski. My tutaj zagramy zatem na bezpieczny remis i liczymy na to, że obie ekipy stworzą ciekawe i pełne trafień widowisko. O bramki nie obawiamy się na pewno w starciu Izby Wytrzeźwień z W1nners. Zarówno jedni jak i drudzy strzelają jak na zawołanie i znajdują się w czołówce ligi w kategorii „gole zdobyte”. Stąd też spodziewamy się tutaj prawdziwej kanonady, ale kto będzie lepszy w ostatecznym rozrachunku? Nieco lepiej jako kolektyw prezentują się W1nners, którzy nie ukrywają swoich drugoligowych aspiracji i to oni według nas mają nieco większą szansę na zdobycie kompletu oczek.

Zespół Niespokojnych Nóg – Janusze na Pikniku 2

KTS Chimera – Akszon Team 2

Walec – Teraz Kolska 1

Gang Dzbanów – Prosektorium X

Izba Wytrzeźwień – W1nners 2

Sponsor techniczny
Sponsorzy