Zmieniamy się dla Was! Czyli co nowego czeka Was od sezonu jesiennego

Właśnie mija 10 lat – odkąd mamy przyjemność prowadzić rozgrywki Ligi Bemowskiej. Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Zgodnie z tą starą maksymą przygotowaliśmy dla Was sporo zmian i nowości w rozpoczętym właśnie sezonie jesiennym. Przede wszystkim dwie drużyny z Ligi Bemowskiej pojadą na finały mistrzostw Polski Extraliga.pl! Przedstawiciel Ligi Bemowskiej zagra także w turnieju finałowym Pucharu Polski! Do tego zarówno najlepsze drużyny, jak i Reprezentacja Ligi Bemowskiej, którą niedawno utworzyliśmy będą miały prawo uczestniczyć w rozgrywkach Champions League i Eurocup organizowanych przez EMF, czyli Europejską Federację MiniFutbolu! Krótko mówiąc: grając w Lidze Bemowskiej, będziecie mieli możliwość zagrać w ogólnopolskich turniejach o Mistrzostwo i Puchar Polski oraz międzynarodowych turniejach z najlepszymi drużynami z naszego kontynentu!

1.       Extraliga

Naszym partnerem została Extraliga.pl Co to dla Was oznacza? W nowym sezonie dwie drużyny z Ligi Bemowskiej pojadą na Mistrzostwa Polski zrzeszające mistrzów lig z 10 miast w Polsce! Nasze drużyny będą też brać udział w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwszą kwalifikacją do turnieju finałowego Pucharu Polski będzie najbliższy, grudniowy turniej R–GOL Cup 2019. Dokładny Regulamin kwalifikacji podamy w przeciągu kilku tygodni, bo być może do projektu Extraligi dołączy jeszcze kilka lig, które kontaktowały się z nami w ostatnim czasie. W kolejnych sezonach, zarówno z racji dużej liczby drużyn, jak i wysokiego poziomu organizacyjnego powinniśmy otrzymać więcej, niż dwie „wejściówki” na finały. Prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości, a niebawem podamy wszystkie szczegóły.

 

2.        European Minifootball Federation – Europejska Federacja Minifutbolu

Przetarliśmy pewien szlak i od najbliższego sezonu dołączymy na stałe, jako przedstawiciel Polski do EMF, czyli Europejskiej Federacji Minifutbolu. Dzięki temu, będziemy mogli jako jedyni wysyłać drużyny, które będą nas reprezentować na arenie międzynarodowej. Chcemy, by regularnie na takie turnieje jeździła Reprezentacja Ligi Bemowskiej oraz jej mistrzowie. Do Champions League kwalifikować się będzie mistrz Polski, natomiast będziemy mieli dodatkowe przepustki do Eurocup, a więc odpowiednika Ligi Europy. Będziemy też kontynuować projekt Reprezentacji Ligi, do której drzwi pozostają otwarte: jeśli czujecie się na siłach, będziecie mogli przyjść na trening i sprawdzić się w gronie najlepszych i dołączyć do drużyny, która pojedzie w przyszłym roku do Włoch!

 

 3. Nowi sponsorzy – zwiększenie puli nagród

Do grona naszych sponsorów dołączyła firma Salveo Medical Care Warszawa. Salveo ufunduje nagrody dla wszystkich drużyn, które ukończą rozgrywki na podium w każdej z lig. Dzięki podjętej współpracy, wszyscy uczestnicy naszych rozgrywek będą też mogli korzystać ze wszystkich usług kliniki Salveo znacznie taniej. Każdego zawodnika Ligi Bemowskiej obowiązuje zniżka w wysokości 50% na pierwszą i 15% na wszystkie kolejne wizyty!

Negocjujemy też warunki współpracy z dwoma nowymi sponsorami i mamy nadzieję, że niebawem, do końca roku będziemy mogli na ten temat napisać już więcej i przedstawić konkrety. W obu przypadkach jednak ewentualna współpraca będzie skutkowała zwiększeniem puli nagród: zarówno drużynowych, jak i indywidualnych.

 

4.       Wzmocnienie obsady sędziowskiej

Wiemy, że dobre rozgrywki, w których jest tak wysoki poziom sportowy jak u nas wymagają odpowiedniej obsady sędziowskiej. Do naszego grona sędziów do stałej współpracy dołączyło kilku doświadczonych arbitrów, którzy znacznie wzmocnią poziom sędziowania w naszych rozgrywkach. Nie zostanie wymieniona cała kadra sędziowska. Arbitrzy, którzy z nami współpracowali dotychczas, również będą się pojawiać na naszych rozgrywkach, ale sporo meczów dostaną też nowi sędziowie, z doświadczeniem w rozgrywkach PZPN i MZPN – sędziujący aktualnie na poziomie do czwartej ligi włącznie oraz z przeszłością w Ekstraklasie. Choć zdajemy sobie sprawę, że i tak nie zadowolimy wszystkich, a każdy sędzia popełni kiedyś błąd, to jesteśmy przekonani, że po tych korektach poziom sędziowania w naszych rozgrywkach znacznie się poprawi.

 

5.       Odświeżenie strony internetowej

W przyszłą sobotę do Waszej dyspozycji oddamy odświeżoną wersję naszej strony internetowej. Wychodzimy z założenia, że „lepsze jest wrogiem dobrego”, dlatego nie będziemy zmieniać naszej strony przesadnie, gdyż uważamy, że już w tej chwili jest bardzo dobra, intuicyjna, najlepsza na rynku. Odświeżeniu ulegnie jednak layout, w zakładkach ze swoimi drużynami znajdziecie więcej statystyk, a do tego w statystykach meczowych będą zapisywane minuty bramek oraz wyniki do przerwy itp. Nasza strona jest w pełni responsywna – a więc można ją w łatwy sposób obsługiwać na telefonach komórkowych i to też się na pewno nie zmieni.

 

6.      Pozbycie się niepoważnych drużyn, zmiany w Regulaminie

Słuchamy tego co Wam doskwiera i zrobimy wszystko, by wyeliminować niepoważne zespoły, które oddają walkowery. Dlatego dopięliśmy skład lig wcześniej i do rozgrywek przystąpiło 70 drużyn - zadbaliśmy by znalazły się w niej tylko zespoły, które interesuje gra w piłkę, a nie oddawanie walkowerów. Podwyższone zostały kary za oddanie walkowera, a ich część będzie przeznaczona w formie rekompensaty na rzecz przeciwnika, który walkower otrzymał. Powinno to skutecznie zmotywować tych, którzy mają niekiedy problemy ze zmontowaniem ekipy na mecz. Jednocześnie, zaktualizowaliśmy cały Regulamin Ligi Bemowskiej. Wszystko jest dostępne na naszej stronie:  zgodnie z Waszymi oczekiwaniami, zwiększyliśmy liczebność kadr na sezon do 20 osób, uporządkowaliśmy też kwestie kar. Wierzymy, że teraz wszystko powinno być jak najbardziej klarowne. 

 

7.       Piłkochwyt za trybunami na boisku przy ul. Obrońców Tobruku

Na boisku przy ul. Obrońców Tobruku zawsze problemem były wylatujące daleko po strzałach piłki. Ten problem na pewno stanie się nieco mniej doskwierający – udało nam się przeforsować budowę piłkochwytu za bramkami od strony trybun. Od tego sezonu możecie już z niego korzystać. Dzięki temu z pewnością gra będzie jeszcze płynniejsza. To oczywiście detal, ale kolejna rzecz, która powinna wpłynąć na podwyższenie jakości naszych rozgrywek. 

 

8.       Remont boiska

Boisko na Ob. Tobruku to naprawdę świetny obiekt, z dużym parkingiem, odpowiednim zapleczem – boisko na którym chciałby grać inne ligi, a gramy my. Po tylu latach gry, powoli zużywa się na nim nawierzchnia – choć wciąż tak naprawdę jak najbardziej nadaje się do gry. Dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że w przyszłym roku, latem, wymianie ulegnie nawierzchnia na boisku B, na którym na co dzień gramy. Do tego, kolejnej zimy powiększeniu ulegnie balon na boisku  - zatem będziemy dysponować jeszcze większym i lepszym obiektem zimą! Mamy nadzieję, że wszystkie te zmiany przypadną Wam do gustu, a jeśli doceniacie nasza pracę, najlepszą rekompensatą będzie polecenie naszych rozgrywek innym ekipom!

 

 Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły, co możemy zmienić lub poprawić, to śmiało możecie je do nas zgłaszać: telefonicznie, mailowo, czy bezpośrednio na rozgrywkach. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i propozycje, bo cały czas chcemy rozwijać nasze rozgrywki.  Mamy nadzieję, że wszystkie te zmiany przypadną Wam do gustu, a jeśli doceniacie naszą pracę, najlepszą rekompensatą będzie Wasza rekomendacja i polecenie naszych rozgrywek innym ekipom!

Ze sportowym pozdrowieniem,

Michał Burzyński

 

Sponsor techniczny
Sponsorzy