No Matches

Startuje pierwsza w historii LB letnia liga weekendowa!

Tak jest, dobrze przeczytaliście – już w niedzielny wieczór wystartujemy z nowym, letnim projektem – Sunday League. W najbliższych tygodniach będziemy zatem rywalizować nie tylko podczas trwającej od poniedziałku do czwartku ligi letniej, mecze będziemy rozgrywać także w niedziele. Na starcie stanęło osiem zespołów, które rozstrzygną między sobą kwestię mistrzostwa. Wśród uczestników mamy naturalnie debiutantów, choć są też ekipy doskonale nam znane. Które z drużyn w naszej opinii rozpoczną sezon od zwycięstwa? Dowiecie się tego, czytając przygotowaną przez nas zapowiedź. Zapraszamy!

Pierwszym, historycznym meczem bemowskiej Sunday League będzie starcie pomiędzy ComeBackiem a FC Alliansem. O nominalnych gospodarzach jak na razie nie jesteśmy w stanie zbyt wiele napisać, jest to bowiem drużyna debiutująca w naszych rozgrywkach. Ich rywal minionych miesięcy nie zaliczy z kolei do udanych. Zespół w granatowych trykotach zmagania w rundzie wiosennej zakończył spadkiem z czwartej ligi szóstek (ostatnie miejsce), w dodatku na niedawnym turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski SL6 odpadł bardzo szybko, już w fazie grupowej. Latem Ukraińcy będą jednak chcieli podnieść się po niedawnych niepowodzeniach, a ich ambicje sięgają nawet miejsc medalowych. Pytanie, czy debiutant szybko nie sprowadzi ich na ziemię, pozostaje natomiast otwarte.

W tym samym czasie, na sąsiednim sektorze rywalizować będą FC Desant oraz Razam. Potencjał obu drużyn wydaje się być dość podobny, wobec czego spodziewamy się wyrównanego i zaciętego pojedynku. Jedni i drudzy będą mieli ponadto coś do udowodnienia, wiosną nie wszystko poszło bowiem po ich myśli. Ukraińcy musieli ostatecznie obejść się smakiem, bo choć długo walczyli o medale w trzeciej lidze szóstek, zakończyli rozgrywki dopiero na siódmej pozycji. Ekipa z Białorusi w czwartej lidze siódemek zajęła z kolei szóstą lokatę, co również jest wynikiem zdecydowanie poniżej ich ambicji. Jeśli dodamy do tego, że obie drużyny są bardzo waleczne i charakterne, szykuje nam się kawał meczu! Mamy nadzieję, że FC Desant oraz Razam nie zawiodą, wspólnie spełniając nasze oczekiwania.

Chwilę później będziemy świadkami kolejnego pojedynku białorusko-ukraińskiego – tym razem Team Ivulin Wola podejmie UA Team. Jest to niewątpliwy szlagier pierwszej serii gier, w szranki stanie bowiem dwóch medalistów wiosennych rozgrywek. Nieco lepszy rezultat uzyskali wówczas nominalni goście, którzy na czwartym szczeblu rozgrywkowym naszych szóstek zgarnęli złote medale. Gospodarze musieli z kolei zadowolić się srebrem, ustępując GKS-owi Tachimetr Warszawa w wyścigu o mistrzostwo czwartej ligi siódemek. Możemy być natomiast pewni, że jedni i drudzy wciąż są głodni sukcesów, co zwiastuje nam mecz zacięty i – oby! – stojący na wysokim piłkarskim poziomie. Minimalnym faworytem pozostaje natomiast drużyna rodem z Ukrainy.

ComeBack – FC Allians 2

FC Desant – Razam X

Team Ivulin Wola – UA Team 2

Sponsorzy