Coraz mniej niewiadomych / Uwaga! Zmiana terminów

Już tylko jedna kolejka pozostała do zakończenia pierwszej fazy grupowej Halowej Ligi Bemowskiej. W Grupie A, do pewnego już awansu FC Ursynów dołączyli OKS Służew i Chłopcy do Bicia, którzy rozgromili swoich rywali. W Grupie B grę w pierwszej lidze zapewnili sobie Ryfers i Lepiej Nie Pytaj.

W pierwszym spotkaniu szóstej kolejki długo pachniało sensacją. Mocno tego dnia osłabione XXX znakomicie rozpoczęło mecz z faworyzowaną Fortuną, szybko wychodząc na prowadzenie. Co prawda na przerwę, oba zespoły schodziły przy stanie 2:2, ale początek drugiej połowy ponownie należał do „Iksów”, którzy mocno walczyli o pierwsze od dłuższego czasu ligowe punkty. Pobudka Fortuny nastąpiła dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Szaleńcza i co najważniejsze udana pogoń zaowocowała dwubramkowym zwycięstwem. Tradycyjnie, największa w tym zasługa Artura Dzika, który z siedmiu goli strzelonych przez swój zespół, tym razem miał bezpośredni udział przy sześciu z nich.

Również w kolejnych spotkaniach tej grupy, nie zawiedli faworyci. OKS Służew efektownie przypieczętował swój awans do pierwszej ligi wysoko wygrywając z KO Wentyl. Jedynie o pierwszej połowie można powiedzieć, że była stosunkowo wyrównana. Druga, to już całkowita dominacja Służewian, którzy punktowali rywala, tradycyjnie marnując przy tym sporą ilość dogodnych okazji do kolejnych trafień. Jak zwykle najgroźniejszy pod bramką przeciwników był duet Korzeniecki Gunerka (obaj po hat-tricku). OKS, dzięki temu zwycięstwu awansował na fotel lidera grupy A. KO Wentyl może się już przygotowywać do rywalizacji na drugim froncie.

W ostatnim spotkaniu tej grupy, swoją znakomitą dyspozycję na hali kolejny raz potwierdzili Chłopcy do Bicia, którzy wysoko rozprawili się z N2O. Po cztery trafienia zanotowali Grzegorz Świercz i Bogdan Leputa, ale bohaterem spotkania był kapitan Chłopców, Jarosław Grzywacz, który nie tylko zaliczył hat-tricka, ale zanotował także 7 asyst, co oznacza, ze miał udział przy dziesięciu z jedenastu bramek swojej drużyny (!!!).

W grupie B, nadzieje na awans przedłużyli sobie Królewscy, którzy nie bez problemów pokonali SC Celestes. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, kiedy to doświadczeni pierwszoligowcy szybko zaaplikowali rywalom kilka bramek. Bezpieczną przewagę z pierwszej połowy, mimo ambitnej postawy Celestes udało się utrzymać do końca. Królewscy o awans do pierwszej ligi zagrają w ostatnim spotkaniu z Lepiej Nie Pytaj. Celestes mogą już myśleć o rywalizacji w drugiej lidze, gdzie z pewnością nie są bez szans na czołowe lokaty.

W spotkaniu Dziadków z Ryfersem zmierzyły się ze sobą dwa bieguny ligowej tabeli, wiec faworyt mógł być tylko jeden. Ryfersi nie zawiedli i pewnie wygrali, choć zapewne spodziewali się nieco łatwiejszej przeprawy. Tym samym przypieczętowali swoją grę o mistrzostwo Halowej Ligi Bemowskiej. Dziadki z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej i jeśli zachowają ten progres, powinni zdobyć wkrótce pierwsze punkty.

Najciekawszym spotkaniem tej kolejki był mecz Lepiej Nie Pytaj i OKS II Służew. Obie drużyny z aspiracjami do gry wśród najlepszych, obie z najlepszymi snajperami ligi. I rzeczywiście spotkanie mogło się podobać. Gra była toczona w żywym tempie, a jedni i drudzy starali się kontruować groźne akcje. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnie 3 minuty. Dwie szybkie, kombinacyjne akcje LNP rozmontowały defensywę OKS-u, który tym samym zachował jedynie iluzoryczne szanse na awans do pierwszej ligi. Nie zawiedli też napastnicy: zarówno Krzysztof Sobolewski, jak i Michał Burzyński zantowali po hat – tricku, jednak to popularny ”Sobol” dołożył dwie asysty, które sprawiły, ze jego zespół mógł cieszyć się z trzech punktów.

Uprzejmie informujemy, że najbliższa kolejka z przyczyn całkowicie od nas niezależnych, wyjątkowo nie odbędzie się na hali przy ul. Rozłogi 10. Wszystkie mecze zostaną rozegrane na hali w Gimnazjum nr 72 przy ul. Przybyszewskiego 45. W ZWIĄZKU ZE ZMIANĄ HALI ZMIENIŁY SIĘ TAKŻE GODZINY ROZGRYWANIA POSZCZEGÓLNYCH MECZÓW. Kapitanów zainteresowanych drużyn prosimy o potwierdzenie odebrania tej informacji. Poniżej przedstawiamy terminarz na najbliższą kolejkę:

godz 11:00       FC Ursynów - Chłopcy do Bicia

godz 11:45       OKS II Służew - Dziadki

godz 12:30       Fortuna - KO Wentyl

godz 13:15       La Grande Koneser – SC Celestes

godz 14:00       XXX – N2O

godz 14:45       Lepiej Nie Pytaj - Królewscy