Mijamy półmetek – zapowiedź 5. kolejki Letniej Ligi Bemowskiej!

Ledwo ruszyliśmy latem, a już dotarliśmy do połowy sezonu. Zatem wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia przed nami, ale już teraz klarują się pierwsi kandydaci do walki o najwyższe cele. W piątej serii gier nie zabraknie hitów. W Pierwszej Lidze Szóstek ciekawie powinno być w derbach pomiędzy FC Hermesem i FC Impuls UA, zobaczymy też, czy lider eXc Mobile Ochota pójdzie za ciosem w starciu z obrońcami tytułu Zmarnowanymi Juniorami. Na drugim szczeblu Alko Boysi podejmą Korpus United, na trzecim Chlejsy FC będą starali się zatrzymać Legion, a na czwartym zaś lider FC Melange zagra z drugim Team Ivulin. Na piątym poziomie szlagierowo zapowiada się konfrontacja Bidfood Farutex z El Barrio Mexa, na szóstym R-Gol spotka się z Fast Transem. Na siódmoligowych murawach interesująco powinno być w rywalizacji Bam Peanut Butter & Jam z Harataczami II, na ósmym stopniu naszą uwagę zwrócił mecz na szczycie pomiędzy Gur-Budem i Stadem Szakali. I na koniec, na dziewiątym froncie niepokonane Borowiki sprawdzą formę Filarecka Fighters. Zapraszamy na zapowiedź 5. kolejki Ligi Bemowskiej!

 

1. Liga Szóstek:

Piątą już kolejkę w ekstraklasie rozpoczniemy od prawdziwego hitu, którym będzie spotkanie dwóch drużyn z Ukrainy - FC Hermesa i FC Impulsu UA. Obie ekipy sąsiadują ze sobą w szczycie tabeli, zatem od rezultatu tego starcia zależało będzie w dużej mierze, która z nich zwiększy szansę na mistrzostwo. Po lekkim falstarcie, Impuls bardzo pewnie wygrywa każdy swój mecz, strzelając przy tym dużo goli. Zatrzymanie Vladyslawa Budza i Vadima Tymonuka nie będzie dla obrońców Hermesa łatwym zadaniem, jednak niebiescy również imponują swoim zgraniem. Trudno zatem ocenić jednoznacznie, kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko, jednak pewni jesteśmy, że czeka nas nie lada widowisko. Następnie, Chemik Bemowo podejmie Dynamo. Zaledwie przedostatnia pozycja „chemików” zdecydowanie jest dla nas wszystkich zaskoczeniem. Ostatnio jednak udało im się przełamać i wyszarpać pierwsze punkty, zatem może w końcu coś w tej układance zaskoczy. Z drugiej strony, jeśli duet Didenko - Tsvirko zagra na miarę swoich możliwości, to szanse gości na kolejne trzy punkty wzrosną. Jako kolejni na boisko wybiegną gracze FK Almazu i Kristala. Tu w lepszej sytuacji wydaje się być ekipa Ruslana Kobylatskyiego, która wciąż liczy się w walce o topowe pozycje i udowadnia, że jest niesamowicie groźna. Kristal z kolei po dobrym początku sezonu i sensacyjnej wygranej z Ochotą zanotował drugą porażkę z rzędu, a to nie napawa ich optymizmem. Potem, eXc Mobile Ochota zagra ze Zmarnowanymi Juniorami. Kamil Jurga i jego podopieczni wiodą prym w tabeli, jednak nie jest to idealny sezon dla świeżo upieczonych mistrzów Polski. Porażka z Kristalem zdecydowanie jest czymś, o czym chcieliby zapomnieć i widać, że wzięli się w garść. ZJ z kolei grają mocno w kratkę i raczej trudno będzie im powalczyć o punkty z takim rywalem, choć na tym poziomie rozgrywkowym nie ma słabych drużyn. Na koniec, ostatnia Contra zagra z Lamico, które dopiero tydzień temu zdobyło swoje pierwsze oczka. To właśnie Adam Tomaszewski i jego zawodnicy będą w tym starciu faworytem i staną przed szansą na zgarnięcie łatwych punktów.

FC Hermes - FC Impuls UA  X

Chemik Bemowo - Dynamo   X

FK Almaz - Kristal  1

eXc Mobile Ochota - Zmarnowani Juniorzy  1

Contra - Lamico  2

 

2. Liga Szóstek:

Na zapleczu ekstraklasy ten tydzień rozgrywek rozpoczną gracze Green Lantern i Jogadores. W lepszej sytuacji znajdują się być gospodarze, dla których będzie to okazja na zgarnięcie łatwych punktów. To zdecydowanie nie jest sezon gości, którzy jednak z pewnością będą chcieli przynajmniej powalczyć o swoje pierwsze zwycięstwo. Następnie, Gramy Czasami zagra z Harataczami, a więc ze swoimi sąsiadami w tabeli. Choć ekipa Krzysztofa Sobolewskiego rozegrała jeden mecz mniej, to po porażce na starcie zaczęła się rozkręcać. Patryk Rosłaniec i jego podopieczni będą musieli bardzo uważnie pokryć Pawła Staniszewskiego, który ciągnie GC na swoich barkach, jeśli chcą myśleć o komplecie punktów. Następnie, Galaktyczni zmierzą się z wiceliderem - All4One. Goście nie powinni mieć tu problemów ze zdobyciem trzech oczek, bowiem rywal jest w zdecydowanie gorszej formie. Będą musieli jednak być skupieni przez cały mecz i postarać się przejąć nad nim kontrolę już od samego początku. Pozostałe dwa spotkania rozegramy w czwartek, kiedy to na początek The New GreenBack podejmie Ukrainian Vikings. Obie ekipy mają na koncie po remisie i wygranej, jednak nieco lepszym bilansem bramkowym pochwalić się mogą gracze UV, którzy grają bardziej ofensywnie. Swoje nadzieje pokładać będą w strzeleckiej formie Romana Chukhacha, który jest głównym goleadorem w tej drużynie. W naszej ocenie jednak mecz ten może potoczyć się zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Na koniec, aktualny lider i zarazem jedyna ekipa, która zachowała komplet punktów, czyli Alko Boysi, podejmą Korpus United. Tu bez wątpienia stawiamy klasyczną jedynkę, bowiem nie wydaje nam się, że goście będą w stanie zagrozić tak świetnie zgranej maszynie, której przewodzi duet Nowak - Janasz.

Green Lantern - Jogadores  1

Gramy Czasami - Haratacze  X

Galaktyczni - All4One  2

The New GreenBack - Ukrainian Vikings  X

Alko Boysi - Korpus United  1

 

3. Liga Szóstek:

Cztery spotkania czekają na nas w trzeciej lidze. Na początek, czerwona latarnia ligi, czyli Szczęki Szczęśliwice, zagrają z East Crew, które plasuje się w środku stawki i będzie podchodziła do tego starcia w roli faworyta. Dla gospodarzy ten sezon nie jest zbyt udany, zatem nie spodziewamy się, że będą w stanie zagrozić mocniejszemu rywalowi. Następnie, Profesjonalne Finanse podejmą trzecie Dream Team Warsaw, które powinno rozprawić się z nimi bez problemu. Goście zdobyli najwięcej bramek w całej lidze, a duża w tym zasługa kapitalnej formy Oskara Góreckiego i Krystiana Kołodziejskiego. Jeśli nie powtórzy się sytuacja sprzed tygodnia i zachowają chłodną głowę, kolejne zwycięstwo będzie tylko formalnością. Następnie, przedostatnie Chlejsy FC staną naprzeciw Legionu, który zajmuje drugą pozycję w tabeli i wciąż walczy o tytuł. Legioniści są tu murowanym faworytem, a gdy spojrzymy na świetne liczby Pawła Grzeli i Bartka Adamiaka, z pewnością będą się śnić obrońcom rywali po tym meczu. Na koniec, Trójkąt Bródnowski zagra z GS Raptusami Ursus z nadzieją na zdobycie kolejnych trzech punktów. Raptusy zajmują pozycję raczej w dole stawki, zatem nie spodziewamy się z ich strony fajerwerków. Gospodarze natomiast wciąż mają szansę na finisz w TOP 3, zatem z pewnością zwycięstwo w tym spotkaniu jest jedyną rozważaną przez nich opcją.

Szczęki Szczęśliwice - East Crew  2

Profesjonalne Finanse - Dream Team Warsaw  2

Chlejsy FC - Legion  2

Trójkąt Bródnowski - GS Raptusy Ursus  1

 

4. Liga Szóstek:

Zmagania w czwartej lidze rozpoczniemy od meczu Alea Iacta Est - Agil at Agord. Wszystko wskazuje na to, że zawodnicy gości znajdują się w lepszej pozycji i nie mówimy tu tylko o pozycji w tabeli. Jeśli Damian Metryka i Karol Kalicki nie przestaną asystować, a Michał Burzyński zrobi to, co robi najlepiej, czyli będzie wykańczał akcje, Agil powinien raczej bezproblemowo uporać się ze swoim rywalem. Jako kolejni na murawę wybiegną gracze Piłeczki Lobem i Męskiego Grania. Choć obie ekipy mają na swoim koncie tyle samo punktów, gospodarze stracili najwięcej bramek w lidze i zanotowali kilka dotkliwych porażek. Choć w nieco lepszej sytuacji wydaje się być MG to kto wie, może akurat w tym meczu Piłeczce uda się odkuć. Następnie, Tornado UA podejmie czerwoną latarnię ligi - Margeritę Team. Nietrudno się dziwić, że stawialibyśmy tu na pewne zwycięstwo gospodarzy, których główna strzelba - Mykola Frankiv, z pewnością bardzo uprzykrzy życie obrońcom przeciwnika. Następny mecz to prawdziwy hit. Mowa o starciu Teamu Ivulin i FC Melange, czyli wicelidera z liderem. Choć goście jako jedyni zachowali komplet punktów i mają dwa oczka przewagi nad rywalem, jesteśmy przekonani, że czeka nas zacięte spotkanie pełen walki z obu stron. Jeśli gospodarze mają ochotę na objęcie prowadzenia w tabeli, muszą szczególnie upilnować duet Sadowski - Wiktoruk. Na zakończenie, FC Ulani zmierzą się z Double Team. Tu również trudno wskazać jednoznacznego faworyta, bowiem oba zespoły sąsiadują ze sobą w klasyfikacji generalnej, zatem również spodziewamy się wielu emocji, a końcowy rezultat może bardzo znacząco wpłynąć na końcową sytuację w tabeli.

Alea Iacta Est - Agil at Agord  2

Piłeczka Lobem - Męskie Granie  X

Tornado UA - Margerita Team  1

Team Ivulin - FC Melange  X

FC Ulani - Double Team  X

 

5. Liga Szóstek:

Zmagania w Piątej Lidze Szóstek rozpoczniemy od E.ON Polska i Gastro Sparty. Tutaj nieco więcej szans dajemy Dominikowi Kliczkowi i jego świcie, chociaż musimy przyznać, że Spartanie w poprzedniej kolejce pokazali się z dobrej strony, zwłaszcza Michał Opiński, toteż wynik tu jest sprawą otwartą. Tydzień temu dość nieoczekiwanie przegrała Ultima, ale teraz nam się wydaje, że załoga, w której prym wiodą Loic Bonnet i Nathan Bouvier szybko wróci na zwycięski szlak, gdyż ich przeciwnicy, zamykająca tabelę NKS Piotrovia, jest pod formą. Lecz może Ignacy Repiński poprowadzi kolegów do niespodzianki? Nie wykluczamy takiego scenariusza, ale stawiamy mimo wszystko na Ultimę. Zielony Stolik latem jest wyjątkowo nierówny i tak naprawdę ciężko prognozować, jak sobie Filip Szewczyk i jego ferajna poradzą w najbliższym meczu. W1nners za to może się w tym sezonie podobać, chociaż w poprzedniej kolejce akurat stracili po raz pierwszy punkty. Lecz teraz team z Sylwestrem Osińskim i Tomaszem Prachnio na czele będzie faworytem środowych zawodów. Chyże Rosomaki ostatnio błysnęli, zdobywając premierową wygraną, ale czy pójdą za ciosem? Będzie o to trudno, gdyż przeciwnicy, Zimne Dranie, to póki co jeden z kandydatów do co najmniej strefy medalowej. A do tego mają w składzie Czarka Kuka, który strzela jak na zawołanie. I to nas skłania, by postawić na ZD, ale jeśli marzą o sukcesie, to będą musieli uważać na Michała Zaczykiewicza z Chyżych. I na koniec obejrzymy szlagierowo zapowiadającą się potyczkę pomiędzy Bidfood Farutex oraz El Barrio Mexa. Oba zespoły zebrały dotąd po dziewięć oczek, oba w letnich rozgrywkach mierzą w najwyższe cele. Stąd też my typujemy tu bezpiecznie, na remis, ale Maciej Marciniak czy też Aarab Hamza mogą przesądzić o triumfie, więc nie wykluczamy tu żadnego scenariusza.

E.ON Polska - Gastro Sparta 1

Ultima - NKS Piotrovia

Zielony Stolik - W1nners 2

Chyże Rosomaki - Zimne Dranie 2

Bidfood Farutex - El Barrio Mexa X

 

6. Liga Szóstek:

W Szóstej Lidze Szóstek starcia rozpoczniemy od Betfanu i FC Devs. Załoga, w której prym wiedzie Łukasz Dworakowski grała do tej pory dość pechowo i w każdym ze swoich meczów, chociaż często nie odstawali, przegrywała. W nieco lepszej dyspozycji są rywale, którzy zdobyli dotychczas sześć oczek. Zatem my postawimy na nich i coś czujemy, że Władek Dudzic zanotuje kolejny dobry występ. Następnie obejrzymy jeden z hitów tej kolejki, czyli starcie R-Gol i Fast Transu. Marcus Eshan i jego świta pozostają na czele ligowej stawki mimo tego, że tydzień temu przegrali. FT z Jackiem Strusem na czele są tuż za nimi i wydaje się, że są w gazie. Toteż my tu spodziewamy się naprawdę dobrego widowiska, w którym każdy rezultat jest możliwy. Nasz typ: bezpieczny remis. Kubany to jedna z ekip znajdujących się w gronie kandydatów do złota, co potwierdza ich ostatnia seria trzech wygranych z rzędu. Ich najbliższy przeciwnik, ELMOL Team z kolei to nieobliczalna paka, ale jak Piotr Rudzki z kolegami mają swój dzień, to mogą pokonać każdego. Niemniej my tu zagramy na Czerwono-czarnych, w których świetnie prezentuje się Roman Popadiuk – Bartek Rudnik, ale kto wie, może ET zatrzymają wicelidera? Przekonamy się o tym już wkrótce. FC Piłkeros po trzech porażkach w zeszłym tygodniu w końcu się przełamali i sami jesteśmy ciekawi, czy pójdą za ciosem. Jeśli Tomasz Iwańczyk znowu błyśnie formą, to nie wykluczamy takiej sytuacji. FC F za to ostatnio byli bliscy szczęścia, ale zabrakło im nieco piłkarskiego wyrachowania. Aczkolwiek Dawid Świetlik i jego ferajna pokazali, że ich dyspozycja rośnie. Dlatego też uważamy, że wynik jest sprawą otwartą w tym spotkaniu. I na sam koniec zobaczymy w akcji Moonfox oraz Eagles f.c. Lisy prezentują się bardzo efektownie, a Łukasz Rysz strzela aż miło. Drużyna w czarnych koszulkach w zeszłej serii gier triumfowała nad liderem R-Golem i teraz wydaję nam się, że powinni być górą w konfrontacji z Orłami, którzy po dobrym starcie nieco zwolnili tempa, chociaż Raheem Kulyyev nadal jest bardzo groźny.

Betfan - FC Devs 2

R-Gol - Fast Trans X       

Kubany - Elmol Team 1

FC Piłkeros - FC Franczyza 1

Moonfox - Eagles f.c 1

 

7. Liga Szóstek:

Pora na Siódmą Ligę Szóstek, gdzie zaczniemy od KK Watahy Warszawa oraz Zofijki FC. Gdy mierzy się ostatnia ekipa w stawce z drugą, to nietrudno wskazać pewniaka, ale naszym zdaniem Wataha grała do tej pory nieco pechowo i według nas Miłosz Czernecki i jego świta mają potencjał na co najmniej górną połówkę tabeli. Niemniej tu, rzecz jasna, gramy na Z FC z Dominikiem Wrotnym i Marcinem Krzysztoniem na pokładzie. Następnie na murawie zameldują się Białoruski Dom oraz Sparta. Tu typujemy, że BD będą górą, a Aliaksei Vaitsekhouski poprawi swój dorobek strzelecki. Zieloni są latem nierówni i niby nie wyglądają źle, ale za wiele punktów im to nie dało. Chociaż jak Piotr Świstak będzie miał swój dzień, to Spartanie przełamią passę trzech porażek z rzędu? Zobaczymy. Potem przyjdzie czas na rywalizację Harataczy II z Bam Peanut Butter & Jam. Patryk Rosłaniec i spółka grali są póki co nierówni, tego samego nie możemy powiedzieć o aktualnym liderze, który od początku sezonu imponuje wysoką dyspozycją. A tacy zawodnicy jak Maciej Zacharaski czy Adam Sypuła, to wyróżniający się ligowcy. Lecz ostrzegamy BPB&J, bo team w biało-czerwonych trykotach to wymagający rywal. W rywalizacji Byczków Stare Babice z Reytanem ciężko wskazać faworyta. Obie załogi mają indywidualności mogące przesądzić o wyniku (choćby Albert Dalba czy David Evans), obie mają podobny potencjał, nawet punktują tak samo. Toteż nam pozostało postawić tu na bezpieczny „X”, ale nie wykluczamy triumfu jednej z tych drużyn. Podziału punktów spodziewamy się też w kolejnym spotkaniu pomiędzy Semper Victorią i Szybkim Shotem. Zarówno SV, jak i SS, nie najlepiej wystartowali w tych rozgrywkach, ale w każdej chwili mogą odpalić. I tu wygrana mogłaby pozwolić na rozpoczęcie marszu w górę tabeli. Do tego jednak potrzebne będą dobre występy Krzysztofa Henrycha albo Kajetana Słowikowskiego. Naszym zdaniem to oni mogą tu przesądzić o ewentualnym sukcesie.

KK Wataha Warszawa - Zofijki FC 2

Białoruski Dom - Sparta 1

Haratacze II - Bam Peanut Butter & Jam 2

Byczki Stare Babice - Reytan X

Semper Victoria - Szybki Shot X

 

8. Liga Szóstek:

Teraz na tapet weźmiemy Ósmą Ligę Szóstek, gdzie na dzień dobry wystartujemy od mocnego uderzenia. Starcie niepokonanych dotąd Gur-Budu oraz Stada Szakali to prawdziwy hit piątej kolejki i tu jesteśmy pewni, że obejrzymy piłkarskie fajerwerki. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kto będzie górą. Czy, nomen omen, Damian Góra i jego świta, czy też Kamil Ceran z kolegami. Lecz, jak wspomnieliśmy, spodziewamy się tu mocnych wrażeń. Następnie na placu pojawią się Hiszpański Galeon oraz Marsylia. Po porażce na inaugurację Niebiescy z Łukaszem Chomą na czele zaczęli wygrywać i w rywalizacji z HG, który zanotował trzy porażki z rzędu, będą oczywistymi faworytami. Będą musieli jednak uważać na Adama Tyrakowskiego, który od początku sezonu zbiera dobre noty. Potem obejrzymy w akcji dwie ostatnie załogi w stawce, czyli Komasy oraz FC Torpedo. Wizualnie lepsze wrażenie zrobiła na nas drużyna z Ukrainy (zwłaszcza Vladyslav Nazaruk), Pomarańczowi z Michałą Bylicą w składzie dotąd także za każdym razem przegrywali, ale mieli wyjątkowo trudny terminarz. Dlatego tak naprawdę w tym meczu ciężko coś prognozować, lecz wydaję nam się, że remis jest najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem. KTS Chimera może nie grała do tej pory jakoś wybitnie w tej kampanii, ale jest w czubie, a w dodatku formą imponuje Sylwester Gwiazda. W konfrontacji ze Stoenem bukmacherzy wyżej cenią ich akcje, jednak nam się wydaje, że Dominik Kliczek i spółka powalczą tu o dobry wynik. Na inauguracje pokazali, że potrafią grać w piłkę i być może znowu to udowodnią. Airwent to jeden z trzech zespołów, który ma na koncie komplet oczek i według nas Darek Malewski et consortes zgarną w ten czwartek kolejny łup. Gdyż Hiszpański Galeon, co pisaliśmy już wyżej, aktualnie daleki jest od wysokiej dyspozycji, zresztą szybki rzut oka na tabelę tego najlepszym dowodem. Nie wykluczamy tu niespodzianki, ale to team w białych strojach powinien tu sięgnąć po pełną pulę, bo wygląda naprawdę dobrze latem. I na koniec czeka nas mecz Zespołu R z Defenders. W tym starciu pachnie nam remisem, ale wiele tu zależy od składów, w jakim stawią się obie ekipy. Jeśli na placu zobaczymy Norberta z Kubą Chorostowskim i Konrada Dobrowolskiego z Jarkiem Jachną, to czeka nas niewątpliwy hit, w którym wszystko może się zdarzyć.

Gur-Bud - Stado Szakali X

Hiszpański Galeon - Marsylia 2

Kosmasy - FC Torpedo X

KTS Chimera - Stoen Operator 1

Airwent - Hiszpański Galeon 1

Zespół R - Defenders X

 

9. Liga Szóstek:

I już tradycyjnie na koniec omówimy przyszłe wydarzenia w Dziewiątej Lidze Szóstek. G’ANG po dwóch wysokich porażkach na starcie zaczął notować progres i ich gra zaczęła się zazębiać, ale mimo to ekipa z Mateuszem Machnio na pokładzie nie będzie faworytem starcia z Cleaning Conem. CC tydzień temu w dobrym stylu się przełamali, notując premierową victorię, do której poprowadził ich Franek Sulkiewicz. Według nas to nie będzie spacerek dla Cleaning, ale powinni być górą. Borowiki latem idą jak burza, do tej pory zebrali komplet oczek i nic nie wskazuje na to, by zamierzali się zatrzymywać. Oczywiście, nie wykluczamy, że ich najbliższy rywal, Filarecka Fighters z Danielem Dzięgielewskim na czele, sprawi niespodziankę, ale wielkich pieniędzy na to byśmy nie dali. Zwłaszcza że ofensywny duet lidera Bartłomiej Folc – Michał Rzeczkowski jest w ewidentnym gazie. Stąd też nasz typ to czysta jedynka. Z kolei spotkanie pomiędzy Chłopcami do bicia i Zimmer Biomet zapowiada się na niezwykle zacięte. Co prawda bukmacherzy wyżej cenią tu akcje ZB z takimi asami jak Jorge Vazquez, ale Maciej Dubicki i jego świta to weterani bemowskich boisk i w każdej chwili mogą zaskoczyć. Niemniej my gramy na Zimmer, który dotychczas wyglądał lepiej od przeciwników. Różnica między Cool Teamem i Alconem w tabeli to ledwie jeden punkt, ale my uznajemy CT za faworytów tych zawodów. Dlaczego? Gdyż ta drużyna miała ciężki terminarz i nawet w starciach z teami z czołówki nie odstawała. Jest tam też kilku ciekawych grajków, my wspomnimy tylko Kacpra Kranodębskiego czy też Radka Sładkowskiego. Alcon za to wydaje się troszeczkę mniej zgrany, ich defensywa jest nieco za bardzo dziura i za dużo zależy Christiana Rievy, ale kto wie? Może uda im się zgarnąć pełną pulę? I na zwieńczenie kolejnego tygodnia zmagań obejrzymy na placu Pożoga Bonito i KS Syfon. I tu gramy na Aleksandra Opolskiego i spółkę. Czerwoni, mimo porażki w poprzedniej kolejce, to nadal jeden z głównych kandydatów do medali. PB ma potencjał, Krzysztof Szafrański i Maciej Sierpień od początku sezonu zbierają dobre noty, ale naszym zdaniem lepszym kolektywem jest Syfon.

Cleaning Con - G'ANG 1

Borowiki - Filarecka Fighters 1

Chłopcy do bicia - Zimmer Biomet 2

Cool Team - Alcon 1

Pożoga Bonito - KS Syfon 2

Sponsorzy
Partnerzy