UKS Wilanowskie Wilki mistrzem 2.Ligi Biznes!!!

W drugiej lidze biznesowych szóstek na Bemowie wiemy już wszystko. Mistrzostwo przypieczętował UKS Wilanowskie Wilki, srebrne medale wywalczył FC Moonfox, natomiast bezpośrednią bitwę o krążki koloru brązowego wygrały Profesjonalne Finanse, które odprawiły z kwitkiem Agro Pol. Dwie pierwsze drużyny ponadto wywalczyły awans do pierwszej ligi, w której na ostateczne rozstrzygnięcia musimy poczekać do ostatniego meczu. Absencję byłego już lidera pierwszej ligi, Eleganckich Chłopaków wykorzystał FK Almaz, który ma teraz dwa punkty przewagi, ale zakończył już sezon. Medal zapewnił sobie Cleo Partner. Zapraszamy na podsumowanie 9.kolejki Ligi Bemowskiej Biznes.

1. Liga Bemowska Biznes:

Ostatnia kolejka 1.Ligi Bemowskiej Biznes przyniosła nam zmianę lidera, ale nie rozstrzygnęła jeszcze kwestii dwóch pierwszych miejsc na podium. Pozostał nam zaległy mecz, który da ostateczną odpowiedź. Nowym liderem został FK Almaz, ale on nawet nie pojawił się na murawie. Zgarnął darmowe trzy punkty za walkowera od AllIn i wobec przełożonego meczu Eleganckich Chłopaków objął prowadzenie w tabeli, ale zakończył swój udział w rozgrywkach. Ma dwa punkty przewagi nad byłym już liderem i nad trzecim w tabeli Cleo Partnerem, który w 9.kolejce zapewnił sobie brązowe medale. Wspomniana ekipa CP pewnie pokonała drużynę spod herbu Lwa. Już do przerwy gracze w czerwonych trykotach prowadzili 5:1, a po zmianie stron kontrolowali przebieg meczu, triumfując finalnie 7:2. Ojcami sukcesu można śmiało uznać duet Stanislav Oseleochenko – Andrii Turkhan, który podzielił się golami. CP tym samym wskoczył na najniższy stopień podium i raczej już tam pozostanie. W drugim starciu ostatniej kolejki mierzyły się ze sobą ekipy z drugiej połowy tabeli, Plus oraz The New GreenBack. Stawką tego spotkania było szóste miejsce w tabeli, a górą okazała się drużyna Andrzeja Pobochy, która trzeci raz z rzędu zainkasowała komplet punktów. Tym razem emocji było co niemiara. Pierwsza połowa to wymiana ciosów zakończona remisem 4:4. W drugiej to gospodarze okazali się zdecydowanie skuteczniejsi, wypunktowując rywala 9:5. Kapitalne zawody rozegrał autor sześciu goli, Artur Jończyk.

22.11 pierwsza liga

2. Liga Bemowska Biznes:

W ostatniej kolejce nie zadrżały nogi drużynom zajmującym pierwsze trzy miejsca, a więc podium bez zmian. Mistrzem 2.Ligi Biznesu został UKS Wilanowskie Wilki, który musiał pokonać TransGourment i zrobił to bez problemów. Ekipa z Wilanowa nie napotkała na tyle skutecznego oporu, by ich powstrzymać, wygrywając pewnie 10:2. Nie zawiódł duet Stanislaw Oseleochenko – Dmytro Zhdanov, któremu w sukurs przyszedł Tomasz Klisowski. Całe trio podzieliło się zdobyczą bramkową w tym meczu. Warto podkreślić, że dwie pierwsze drużyny w tabeli poróżnił tylko bezpośredni mecz, który UKS wygrał bardzo wysoko. Tyle samo punktów uzbierał FC Moonfox, który liczył jeszcze, że rzutem na taśmę wyszarpie złote medale. Tymczasem Bartek Borys i spółka musieli wygrać chociaż jeden z dwóch meczów, by zdobyć choćby srebrne krążki, brązowych byli już pewni. Pierwszym rywalem był wspomniany już wcześniej TransGourment, który też nadrabiał zaległości. Faworytem były „Lisy”, co zresztą udowodnili na boisku. Do przerwy było wprawdzie tylko 4:1, ale w drugiej odsłonie gospodarze już zdeklasowali rywala, triumfując finalnie aż 14:2. Do zwycięstwa poprowadził ich autor 4 goli i 6 asyst, Łukasz Rysz. Chwile potem FCM mierzył się już z Zimnymi Draniami, rywalem bardziej wymagającym. Poziom trudności potęgowało jeszcze zmęczenie. To starcie było już zdecydowanie bardziej wyrównane. Do przerwy mieliśmy remis 2:2, ale po zmianie stron gospodarze zaczęli odjeżdżać rywalowi i ostatecznie triumfowali 7:4. Tym razem bohaterem został autor hattricka, Radek Parszewski. Warto zatrzymać się na chwilę przy Łukaszu Ryszu, który tego dnia wbił 5 goli i dograł 6 ostatnich piłek, co w konsekwencji pozwoliło mu sięgnąć po tytuły: króla strzelców, oraz najlepszego asystenta 2.Ligi Biznesu. Tymczasem obejrzeliśmy także bezpośrednie starcie o najniższy stopień podium, pomiędzy Profesjonalnymi Finansami, a Agro Polem. W uprzywilejowanej sytuacji byli gospodarze, którym wystarczył remis. Nikt jednak nie zamierzał kalkulować. PF od początku zdecydowanie zaatakowały, rozstrzygając ten mecz do przerwy. Wbili rywalowi 5 goli nie tracąc żadnego. Po zmianie stron dalej kontrolowali przebieg meczu, wygrywając finalnie 7:3. Do brązowych medali poprowadził ich autor czterech goli i jednej asysty, kapitan zespołu, Mateusz Machnio. Na koniec środowych zmagań pierwszy punkt w sezonie zdobyły Kosmasy, które zremisowały z Natolinem 3:3, co jest sporą niespodzianką. Faworytem była bowiem ekipa z Ursynowa, która w tej edycji potrafiła pokonać dużo wyżej notowanego rywala. Tymczasem to właśnie Natolin od początku musiał gonić wynik, a bramkę na wagę remisu zdobył cztery minuty przed końcem meczu. Czwartkowe zmagania zakończył z kolei Airwent, który bez problemów rozprawił się z Cool Team’em w stosunku 8:0. Do zwycięstwa poprowadziło go duet: Dariusz Malewski – Ben Wakeford, który po trzy razy zapisał się w statystykach.  Airwent zakończył sezon na ósmym miejscu, CT finiszował lokatę niżej, a tabelę zamknęły Kosmasy. Do rozegrania pozostał nam zaległy mecz Natolina z TransGourment, który odbędzie się w najbliższą środę.