Letnia Liga Bemowska się rozkręca! Zapowiedź 2. kolejki.

Tydzień temu mieliśmy start Letniej Ligi Szóstek, ale tak naprawdę dopiero teraz zaczyna się zabawa, gdyż pierwsza seria gier była niepełna, a wiele zespołów nie zdążyło jeszcze zainaugurować zmagań. Teraz czeka nas pełno piłkarskich emocji!

 

1. Liga Letnia:

Na otwarcie kolejki w Pierwszej Lidze Szóstek w szranki staną FC Warsaw United z Moszna Squadem, a zatem doczekamy się szybkiego rewanżu z ostatniej edycji. Obie ekipy rywalizowały na najwyższym szczeblu ligi siódemek i obie dzieliły tylko dwa punkty. Ekipa Michała Burzyńskiego sięgnęła po wicemistrzostwo, Patryk Kozicki i spółka zaś finiszowali tuż za podium, ale to oni jako beniaminek byli rewelacją rozgrywek. Co ciekawe w bezpośrednim starciu padł remis i to faworyzowani goście musieli gonić wynik. Wtedy zafunkcjonował element zaskoczenia, teraz Moszna już zna rywala i raczej nie da się zaskoczyć. Nie będzie to jednostronne widowisko, ale postawimy na minimalny triumf Moszna Squadu. Na koniec pozostał nam kolejny mega ciekawy mecz. Na murawie zamelduje się absolutny debiutant w naszych rozgrywkach Impuls FC, który na przetarcie szlaków dostał finalistę sobotniego turnieju o Puchar Polski oraz Mistrzostw Polski SuperLigi6, a zarazem czwartą drużynę ostatniej edycji Pierwszej Ligi Szóstek, drużynę Contry. Gospodarze nie są anonimowym zespołem na warszawskich boiskach. Ekipa rodem z Ukrainy, występowała już w różnych stołecznych ligach, gdzie odnosiła większe lub mniejsze sukcesy. Doszły nas słuchy, że I FC przeprowadzą małą rewolucję kadrową, toteż ich forma będzie dla nas zagadką. Goście zaś to wielokrotni medaliści najwyższego szczebla naszej ligi szóstek, a Michał Raciborski, kapitan drużyny, to najlepszy asystent ligi i jej drugi strzelec. Tutaj spodziewamy się interesującego widowiska, ale czujemy, że górą będzie ekipa z Woli. Na sam koniec kolejki obejrzymy starcie powracającego po sezonie przerwy, Dynama z teoretycznym debiutantami w Lidze Bemowskiej, Zmarnowanymi Juniorami. Gospodarze, czyli drużyna złożona z graczy rodem z Ukrainy, w swojej jedynej kampanii w Lidze Siódemek sięgnęli po brąz na pierwszym froncie, będąc rewelacją rozgrywek. Goście zaś to mieszanka Gladiatorów (Mistrz Pierwszej Ligi Siódemek), St. Varsovii (Druga Liga Siódemek) oraz Fast Transu (ostatnio Pierwsza Liga Szóstek) i trzeba zaznaczyć, że mowa o graczach stanowiących o sile wspomnianych ekip. Zapowiada się zatem na bardzo mocny początek sezonu, będą fajerwerki, ale widzimy remis.

 • Dynamo – Zmarnowani Juniorzy X
 • FC Warsaw United – Moszna Squad 2
 • Impuls FC – Contra 2

2. Liga Letnia:

Zmagania Drugiej Ligi Szóstek otworzą Los Lamusos i All4One. Ekipa LL wiosenną rywalizację w na drugim froncie siódemek zakończyła tuż za podium. Ich atutem na pewno będzie defensywa, w przodzie zaś kluczowym zawodnikiem wydaje się być Marcin Brankiewicz. Maciej Rataj i jego świta zaś znani są z występów na mniejszym placu, gdzie odnosili już niemałe sukcesy. I tutaj, chociaż ciężko będzie im się przedrzeć przez obronne zasieki rywali, powinni być górą, bo posiadają w składzie niezwykle skutecznego Stanisława Kędzierskiego. Z konfrontacji W1nners z Harataczami ciężko wskazać faworyta. „Zwycięzcy” od kilku sezonów prezentują równą, wysoką formę, ale i team Patryka Rosłańca może pochwalić się sporym progresem. Ostatnio kapitalnie spisali się w Naturalna Cup i jeśli ich kadra będzie tak imponująca latem, jak wtedy, to powinni powalczyć o medale. My jednak zagramy tu na „X”. Walec ma sobą imponującą wiosnę, zarówno pierwsza, jak i druga drużyna, triumfowało odpowiednio na drugim i trzecim froncie na dużym boisku. Zobaczymy, że będzie miało to przełożenie na mniejszy plac, gdzie czeka ich debiutant El Barrio Mexa. Ta ekipa póki co jest dla nas zagadką, ale sama nazwa wskazuje dużą fantazję. Lecz czy to starczy na Macieja Zarzyckiego i spółkę. Coś czujemy, że jednak nie, więc postawimy na większe doświadczenie Walca. Agil At Agord to kolejna brygada, która imponowała w zeszłej kampanii. Czerwono-czarni wywalczyli awans do najwyższej klasy rozgrywek z Drugiej Ligi Siódemek i przeczuwamy, że w letniej odsłonie zmagań też będą mocni. Aczkolwiek już na starcie przed nimi duże wyzwanie, gdyż OMS to jeden z kandydatów do złotego medalu. Drużyna Czarka Andrzejczyka znana jest z ofensywnego usposobienia, dobrze też czuje się w szóstkach, co może być ich wielkim atutem. Na koniec obejrzymy w akcji mistrza z drugiego szczebla szóstek Gramy Czasami z powracającym na Bemowo Chaosem Ochota. Nie ukrywamy, że Krzysztof Sobolewski i jego ferajna zaimponowali nam na wiosnę, ale pamiętamy też bardzo skuteczny duet z Ochoty Mateusz Niedźwiecki i Daniel Korzeniecki. Zatem o gole nie będziemy musieli się martwić. Niemniej w naszym typerku nieco wyżej cenimy akcję GC, chociaż nie wykluczamy niespodzianki. Los Lamusos – All4One 2

 • W1nners – Haratacze X
 • Walec – El Barrio Mexa 1 Agil At Agord – OMS 2
 • Gramy Czasami – Chaos Ochota 1

3. Liga Letnia:

Przechodzimy płynnie do Trzeciej Ligi Szóstek, gdzie, w przeciwieństwie do wyższych lig, zespoły zdołały rozegrać pierwszą kolejkę. I tak na otwarcie obejrzymy Drużynę Asha i ADP Wolską Ferajnę. Obie strony rozpoczęły piłkarskie lato w odmiennych nastrojach. DA przegrali na otwarcie z AllIn, ale z dobrej strony pokazali się chociażby Paweł Chorostowski czy Kacper Rogacin. Wolanie z kolei minimalnie z Semper Victoria, ale sporo pracy miał ich golkiper Kamil Jagiełło. ADP bywa zespołem chimerycznym, ale naszym zdaniem sięgnie tu po kolejne trzy oczka, chociaż nie będzie im łatwo. Wspomnieliśmy o Semper Victoria, więc omówimy i ich mecz. SV staną przed szansą na zdobycie premierowych punktów w sezonie, ale ich najbliższy rywal, KS Na Pełnej, jest w podobnej sytuacji. Zarówno KS NP i SV zanotowali tydzień temu porażki, stąd też spodziewamy się tu zaciętego boju. Może zakończyć się to remisem, ale nie zdziwi nas żaden scenariusz. Drink Men to doświadczona ekipa i pewnością w swoim pierwszym spotkaniu w nowych rozgrywkach powalczy o pełną pulę. Za nimi co prawda średnio udana piłkarska wiosna, ale Tomasz Sienkiewicz nadal gra u nich pierwsze skrzypce. A co oznacza, że DM jak zwykle będą groźni. AllIn, z którymi się zmierzą, jako nowa drużyna zdążyli już zrobić na nas dobre wrażenie. W pierwszej serii gier zwyciężyli, a bohaterem okazał się ich bramkarz Oleksandr Petrovskyi, chociaż Denis Bezpalko także błysnął, trafiając dublet. Mimo wszystko postawimy na Drink Menów, bo ich dobrze znamy, ale wcale nie przekreślamy szans AllIn, gdyż piłkarskich argumentów im na pewno nie brakuje. Sparta mimo składu najeżonego zawodnikami dobrze znanymi z bemowskich murawach, jak choćby Michał Brewczuk czy Rafał Duk, zaczęła od sporego falstartu letnią rywalizację. I w konfrontacji z Legionem raczej pewniakiem nie będą, bo Legioniści, a zwłaszcza Kamil Ceran, są w świetnej dyspozycji. Rzecz jasna mecz meczowi nierówny, ale według nas Spartanie mogą zakończyć te zawody z zerowym dorobkiem. Na sam koniec drugiej kolejki na placu zameldują się KP Kozia i Defenders. Tutaj faworytem będą „Obrońcy”. Ekipa w czerwonych strojach jest liderem po pierwszej serii gier i naszym zdaniem pójdą za ciosem, szczególnie że mają w składzie Illię Dehodę. KP K ma za sobą dość przeciętną wiosnę, ale wiemy też, że potrafią zaskoczyć i w tym, oraz w skuteczności Tomka Komora, byśmy upatrywali u nich nadziei na sukces.

 • Drużyna Asha – ADP Wolska Ferajna 2
 • KS Na Pełnej – Semper Victoria X
 • Drink Men – AllIn 1
 • Sparta – Legion 2
 • KP Kozia – Defenders 2

4. Liga Letnia:

Spotkania w ramach Czwartej Ligi Szóstek rozpoczniemy ekip, które przegrały na inaugurację, czyli TS Kopernik i FC Devs. TS K dość wyraźnie ulegli Chyżym Rosomakom, ale mieli momenty dobrej gry, a Piotr Urbański pokazał się z niezłej strony. Z kolei Devsi nieznacznie przegrali z mocnym kadrowo Catenaccio Varsovie i to nas skłania do tego, by postawić na nich. Wiele zależy też od składu, w jakim „Niebiescy” pojawią się na murawie, ale mimo wszystko w nich upatrujemy kandydata do triumfu. Brożyna Pierścienia od mocnego uderzenia zaczęła swoje debiutanckie zmagania w Lidze Bemowskiej, a Filip Skrzęta został z miejsca zauważony przed naszych obserwatorów. Czy jednak wystarczy to na tak doświadczoną pakę jak Chyże Rosomaki? Naszym zdaniem jednak nie, gdyż tu Jacek Dobraczyński i jego świta będą faworytami. CR także udanie wystartowali, więc tym bardziej skłaniamy się, by zagrać na „2”, ale coś czujemy, że nie będzie to jednostronne widowisko. Profesjonalne Finanse w pierwszej kolejce nie brali jeńców i efektownie pokonali Gur-Bud 6:1 po hat-trickach Mateusza Machnio i Andrzeja Sadeckiego. Dlatego też w starciu z debiutantem Lady Gang typujemy ich zwycięstwo, chociaż przestrzegalibyśmy ich przed Miłoszem Matyjasikiem z LG, który błysnął formą tydzień temu. Zresztą cały Lady Gang pokazał w poprzedniej serii gier dobry futbol, ale zabrakło im nieco szczęścia do korzystnego wyniku. Stąd, mimo że faworytem będą PF, nie spodziewamy się tu jednostronnego widowiska. Gur-Bud po swoim premierowym meczu mógł powiedzieć „pierwsze koty za płoty” i coś czujemy, że teraz zobaczymy inne oblicze tego teamu. KTS Chimerę znamy bardzo dobrze i wiemy, że mimo słabego wiosennego sezonu w Drugiej Lidze Szóstek, mają potencjał, by powalczyć o medale. Paweł Janas i spółka tydzień temu co prawda nie grali, ale wydaję nam się, że od wygranej rozpoczną nową kampanię. Drugą kolejkę zwieńczy konfrontacja Catenaccio Varsovie i FC Yelonki. CV to nowy brygada w naszym gronie, ale jak się przyjrzy dokładnie ich kadrze, to można zobaczyć sporo znanych twarzy jak Artur Kolanowski czy Damian Metryka. A to są zawodnicy, którzy wiosną w barwach Agil At Agord robili furorę w siódemkach. Zatem ich najbliższy przeciwnik, FC Yelonki, mogą mieć problemy, by wywalczyć chociażby remis. FC Y to wyjątkowo nieobliczalny zespół. Jak swój dzień mają Sebastian Małczyński czy Patryk Kutra, to mogą pokonać każdego. Lecz tym razem górą powinni być reprezentanci Catenaccio Varsovie.

 • TS Kopernik – FC Devs 2
 • Brożyna Pierścienia – Chyże Rosomaki 2
 • Profesjonalne Finanse – Lady Gang 1
 • Gur-Bud – KTS Chimera 2
 • Catenaccio Varsovie – FC Yelonki 1
Sponsor techniczny
Sponsorzy
Partnerzy