Startuje Letnia Liga Bemowska!

Wciąż nie zwalniamy tempa! Choć jeszcze półtora tygodnia temu zakończyliśmy sezon wiosenny, w miniony weekend rozegraliśmy drugą edycję Natural Cup, a w najbliższy weekend czekają nas Finały Mistrzostw i Pucharu Polski Superliga6, to już dziś startuje też Letnia Liga Bemowska. Blisko 40 drużyn zostało podzielonych na 4 ligi, co biorc pod uwagę wakacyjny czas wyjazdów i wypoczynku, jest w naszej ocenie znakomitym rezultatem. Oczywiście, jak co sezon w naszych rozgrywkach pojawiło się sporo zupełnie nowych drużyn, dlatego tym bardziej zapraszamy Was na zapowiedź premierowej kolejki w naszej wakacyjnej lidze szóstek!

 

 

1. Liga Letnia:

Liga Letnia co roku charakteryzuje się niezwykle barwnym kolorytem. Mieszają nam się tutaj style gry. Drużyny z dużego placu przenoszą się na mały, ci z małego boiska zaś zmieniają obiekt. Wiele drużyn w tym wakacyjnym okresie robi sobie pauzę, ale cała rzesza zawodników zasila inne zespoły, często stanowiąc o ich obliczu, bądź tworzą zupełnie nowe ekipy. Na pewno zyskuje na tym atrakcyjność rozgrywek, ale stają się one również polem do testowania i sprawdzania nowych zawodników. Sezon Lato 2021 zgromadził blisko czterdzieści drużyn podzielonych na cztery poziomy. My zaczniemy od tego najwyższego, w którym mamy tylko sześć zespołów, które zagrają za sobą mecz i rewanż (chyba, że do końca tygodnia dołączą do nas kolejne ekipy)

 

Rywalizację rozpocznie starcie powracającego po sezonie przerwy, Dynama z teoretycznym debiutantami w Lidze Bemowskiej, Zmarnowanymi Juniorami. Gospodarze, czyli drużyna złożona z graczy rodem z Ukrainy, w swojej jedynej kampanii w lidze siódemek sięgnęli po brąz pierwszej ligi, będąc rewelacją rozgrywek. Goście zaś to mieszanka Gladiatorów (Mistrz Pierwszej Ligi Siódemek), St. Varsovii (Druga Liga Siódemek) oraz Fast Transu (ostatnio Pierwsza Liga Szóstek) i trzeba zaznaczyć, że mowa o graczach stanowiących o sile wspomnianych ekip. Zapowiada się zatem na bardzo mocny początek sezonu, będą fajerwerki, ale widzimy remis. Chwilę potem w szranki staną FC Warsaw United z Moszna Squadem, a zatem doczekamy się szybkiego rewanżu z ostatniej edycji. Obie ekipy rywalizowały na najwyższym szczeblu ligi siódemek i obie dzieliły tylko dwa punkty. Ekipa Michała Burzyńskiego sięgnęła po wicemistrzostwo, Patryk Kozicki i spółka zaś finiszowali tuż za podium, ale to oni jako beniaminek byli rewelacją rozgrywek. Co ciekawe w bezpośrednim starciu padł remis i to faworyzowani goście musieli gonić wynik. Wtedy zafunkcjonował element zaskoczenia, teraz Moszna już zna rywala i raczej nie da się zaskoczyć. Nie będzie to jednostronne widowisko, ale postawimy na minimalny triumf Moszna Squadu. Na koniec pozostał nam kolejny mega ciekawy mecz. Na murawie zamelduje się absolutny debiutant w naszych rozgrywkach, Impuls FC, który na przetarcie szlaków dostał finalistę sobotniego turnieju o Puchar Polski SuperLiga 6, a zarazem czwartą drużynę ostatniej edycji Pierwszej Ligi Szóstek, drużynę Contry. Gospodarze nie są anonimowym zespołem na warszawskich boiskach. Ekipa rodem z Ukrainy, występowała już w różnych stołecznych ligach, gdzie odnosiła większe lub mniejsze sukcesy. Goście zaś to wielokrotni medaliści najwyższego szczebla naszej ligi szóstek, a Michał Raciborski, kapitan drużyny, to obecnie najlepszy asystent ligi i jej drugi strzelec. Do końca nie wiemy jak odnajdą się z nowych realiach gospodarze, ale na zachętę postawimy na podział punktów.

Dynamo – Zmarnowani Juniorzy X

FC Warsaw United – Moszna Squad 2

Impuls FC – Contra X

 

2 Liga Letnia:

Na drugim szczeblu Ligi Letniej obejrzymy cztery mecze, a rywalizację rozpocznie starcie świeżych znajomych z wiosennej edycji Drugiej Ligi Szóstek. W szranki staną Gramy Czasami oraz W1nners. Mimo, że we wspomnianej kampanii obie drużyny dzieliły tylko trzy miejsca to faworytem i to zdecydowanym są gospodarze. Paweł Staniszewski wraz z kompanami wygrali wiosenne rozgrywki z kompletem zwycięstw, dystansując swojego oponenta o dziewięć punktów, a ich bezpośredni bój skończył się zwycięstwem mistrzów i to aż dziesięcioma golami – jedynka. Równocześnie na drugim boisku wracający do gry po sezonie przerwy, Chaos Ochota zmierzy się z Los Lamusos. Gospodarze w jesiennej edycji byli blisko strefy medalowej drugiego szczebla bemowskich szóstek, goście zaś finiszowali tuż za podium także na drugim szczeblu, z tym że siódemek. Dla tych drugich zatem będą to przenosiny na mniejszy plac i teraz zagadką jest jak sobie poradzą. Bardzo ciężko wskazać faworyta – remis. Mecz numer trzy to kolejne starcie „szóstkowo-siódemkowe”, a dokładnie konfrontacja All4One z Agil at Agord. Gospodarze to etatowa drużyna Pierwszej Ligi Szóstek, goście zaś mają już w dorobku medale, a w ostatniej edycji wywalczyli dość sensacyjnie wicemistrzostwo i awans do pierwszej ligi. Maciej Rataj i spółka mają duże większe doświadczenie na „małym placu” i to na ich zwycięstwo postawimy. Na koniec drugoligowych zmagań OMS podejmie Drink Men. Gospodarze ostatni raz zagrali w naszych rozgrywkach na Jesień 2019 roku, gdy na najwyższym szczeblu ligi szóstek wywalczyli brązowe krążki. I z tego co wiemy do letniej edycjoi zgłosili się w odmienionym i mocnym składzie. Goście zaś ostatnio nie wywalczyli nic specjalnego, a do tego przenoszą się z siódemek, ale pamiętajmy, nowy sezon to nowe rozdanie, mimo wszystko faworytem tego pojedynku jest drużyna Czarka Andrzejczyka.

Gramy Czasami – W1nners 1

Chaos Ochota – Los Lamusos X

All4One – Agil At Agord 1

OMS – Drink Men 1

 

3 Liga Letnia:

Przenosimy się na trzeci poziom Ligi Letniej, gdzie rozegramy komplet pięciu spotkań. Tutaj mamy kilka nowych drużyn, ale i parę powrotów. Pierwszą kolejkę rozpocznie starcie ADP Wolskiej Ferajny z Semper Victorią. Ekipa Kamila Jagiełło w ostatniej edycji Trzeciej Ligi Szóstek wywalczyła brązowe krążki, do samego końca walcząc o awans. Goście tymczasem goszczą u nas dość regularnie w letnich i zimowych edycjach, nie odnosząc jednak jak dotychczas większego sukcesu. Nie tylko na papierze, ale i w naszych oczach ADP jest pewniakiem do zgarnięcia trzech punktów, choć jak zwykle wszystko zweryfikuje zielona murawa. Chwile później w szranki staną KS Na Pełnej z Legionem i ta para powinna dostarczyć nam mnóstwo emocji. Gospodarze debiutowali wiosną na najniższym szczeblu ligi siódemek, gdzie mimo piątej pozycji pokazali, że awans wyżej jest tylko kwestią czasu. Goście z kolei mieli złote medale Drugiej Ligi siódemek w garści, jednak na finiszu rozgrywek przegrali najważniejsze mecze i musieli zadowolić się trzecim miejscem. Gospodarze na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, ale to rywal na czele z Pawłem Grzelą i Kamilem Ceranem (król strzelców i najlepszy asystent minionych rozgrywek) jest faworytem tego meczu. Czas na absolutnych debiutantów w Lidze Bemowskiej, a dokładnie na starcie Drużyny Asha z AllIn. Pierwsi to zupełnie nowy zespół, w którym kojarzymy braci Chorostowskich, znanych w przeszłości z występów w BKS – ie Górki, czy KS Precyzyjnym Browarze. AllIn to z kolei nowa drużyna złożona z pracowników tej firmy zajmującej się dystrybucją gorących posiłków. Trudno nam ocenić siłę obydwu zespołów, bo nie widzieliśmy ich jeszcze na boisku i raczej także dla nich samych będzie to swego rodzaju niespodzianka i przetarcie. Nie może być inaczej – stawiamy na bezpieczny podział punktów. Na koniec środowych zmagań Sparta zmierzy się z Defenders. Patrząc na skład gospodarzy możemy śmiało stwierdzić, że jest to całkowicie nowy twór, ale nie do końca. Widzimy wielu graczy ASPN Bemowo, ale i chociażby kilku Anteniarzy, a więc może być to bardzo ciekawa mieszanka. To jednak nie będzie dla nich łatwa przeprawa, ponieważ Defendersi to wprawdzie spadkowicz z Pierwszej Ligi Siódemek, ale to bardzo zgrana i dość ułożona drużyna z kilkoma bardzo ciekawymi graczami w składzie. W Sparcie będzie musiało od razu zafunkcjonować zgranie, goście mają to już za sobą – remis. Pierwszą kolejkę zakończy nam jedyne czwartkowe starcie pomiędzy Walcem, a KP Kozią. Na papierze liczby wskazują na drużynę Maćka Zarzyckiego. Wiemy, że jak co sezon przejdzie on nie tyle drobny lifting, co poważną rewolucję kadrową, więc ich dyspozycja jest sporą niewiadomą, choć można zakładać, że poniżej pewnego poziomu nie zejdą. Kozia ostatniej edycji nie możne zaliczyć do udanych. Na pewno stać ich na więcej niż dziewiąta pozycja najniższego szczebla „siódemek”. Tak czy siak w roli zwycięzców widzimy Walec.

ADP Wolska Ferajna – Semper Victoria 1

KS Na Pełnej – Legion 2

Drużyna Asha – All In X

Sparta – Defenders 2

Walec – KP Kozia 1

 

4 Liga Letnia:

Czas na pierwszą kolejkę najniższego szczebel Ligi Letniej. Tutaj w akcji obejrzymy czterech debiutantów i jeden powrót. Już na start rozgrywek absolutny „żółtodziób”, Profesjonalne Finanse podejmie Gur-Bud. W tym starciu to goście wyglądają na doświadczoną drużynę, ale tak naprawdę mają za sobą tylko jeden sezon w „siódemkach” i to na najniższym poziomie, gdzie nic nie zwojowali. Przetarli jednak szlaki, poznali ligę i teraz wiedząc co ulepszyć ruszyli na podbój ligi letniej. Nie wiedząc o gospodarzach nic, bo są to absolutni debiutanci, a o ich rywalach, że nie są hegemonami futbolu postawimy na podział punktów. Mecz numer dwa to już starcie dwóch absolutnych debiutantów: Laga Gang zagra Brożyną Pierścienia. Tu również nie sposób ustosunkować się do możliwości obydwu zespołów, bo będzie to ich premierowe starcie. Wiemy jedynie, że kapitan tych pierwszych, Piotr Bieńkowski występował kiedyś w barwach Semper Victorii, zaś Brożyna to odłam z zamykającej tabelę trzeciej ligi siódemek, Pożogi Bonito. Żaden rezultat nas nie zaskoczy, typ to bezpieczny podział punktów. Chwile potem, Chyże Rosomaki podejmą wracającego do gry po jednosezonowej pauzie, TS Kopernika. Gospodarze mają duży niedosyt po ostatniej kampanii, gdzie w Trzeciej Lidze Siódemek zamiast zgarnąć medale musieli się obejść smakiem. Teraz zamierzają sobie odbić to niepowodzenie. Kopernik zaś w ostatnim swoim sezonie, Jesienią 2021 roku zajęli szóste miejsce, rozgrywając kilka naprawdę dobrych meczów. Z Rosomakami jednak w swojej historii przegrali oba mecze, a my rokujemy ekipie Jacka Dobraczyńskiego zwycięstwo numer trzy. W kolejnym spotkaniu, dziewiąta drużyna ostatnie edycji trzeciego szczebla „szóstek”, FC Devs stanie w szranki z Catenaccio Varsovie. Ci ostatni kolejni w naszym gronie nowicjusze, których do rozgrywek zgłosił znany z występów w Agil At Agord, Artur Kolanowski. Co prawda mogą tam sporadycznie pojawiać się inni gracze tej drużyny, ale sam „Kola” zapowiada, że będzie to przede wszystkim paczka kumpli, którzy do tej pory spotykali się regularnie, ale niekoniecznie na boisku piłkarskim :) Ekipa Sławomira Mądrego z kolei ostatnimi czasy regularnie dostarcza punkty i szczerze mówiąc w tym przepadku także obawiamy się takiego przypadku. Ponownie nie skusimy się na wskazanie faworyta w tym spotkaniu. Inauguracyjną kolejkę zamknie konfrontacja dwóch „szóstkowych” ekip, FC Yelonek z KTS Chimerą. Gospodarze ostatnią edycje spędzili w Trzeciej Lidze Szóstek, podczas gdy goście szczebel wyżej. Jedni i drudzy jednak zajęli miejsca na ostatnich miejscach w tabeli, a więc na jesień spotkają się ze sobą ponownie. W historii obie drużyny mierzyły się już czterokrotnie, a bilans tych konfrontacji zdecydowanie przemawia za ekipą Sebastiana Małczyńskiego, która wygrał trzy z tych starć, jedno przegrywając. Letnie rozgrywki jednak rządzą się swoimi prawami, a my postawimy na emocje i zaciętą rywalizację, remis.

Profesjonalne Finanse – Gur-Bud X

Laga Gang – Bożyna Pierścienia X

Chyże Rosomaki – TS Kopernik 1

FC Devs – Catenaccio Varsovie X

FC Yelonki – KTS Chimera X

Sponsor techniczny
Sponsorzy
Partnerzy