Przedłużony lockdown - kiedy start sezonu zimowego?

Dzwonicie i piszecie pytając, co ze startem sezonu zimowego w konteście przedłużonego lockdownu. Niestety, nie jesteśmy w stanie rozpocząć rozgrywek, dopóki Rząd nie zniesie obostrzeń. Choć jesteśmy pod każdym względem gotowi i tak jak Wy, czekamy na zielone światło z niecierpliwością, na ten moment jesteśmy zablokowani. Jak zatem będzie wygladał sezon zimowy i kalendarz na najbliższe miesiące? Możliwe są dwa scenariusze. Wszystko oczywiście sprowadza się do tego, czy i kiedy zostaną poluzowane obostrzenia i będziemy mogli wracać do względnie normalnego życia. Niestety, informacji na ten temat należy się spodziewać jak zwykle na ostatnią chwilę, więc musimy się uzbroić w cierpliwość przynajmniej do końca stycznia. Z pewnością niezwłocznie Was powiadomimy, gdy tylko dostaniemy jakikolwiek sygnał, że możemy startować.

 

Sezon Zimowy

Zakładając, że lockdown blokujacy normalne życie i rodzimą gospodarkę zostanie zniesiony z końcem stycznia, wrócimy na boisko na początku lutego. Liga potrwa wtedy przez 8 kolejnych tygodni od 7 lutego do 28 marca. Niestety, wiązałoby się to z rozegraniem jednej podwójnej kolejki, zapewne w sobotę, lecz biorąc pod uwagę wyjątkowość sytuacji, jesteśmy przekonani, że wszyscy podejdą do tego ze zrozumieniem. Przed publikacją terminarza z pewnością to z Wami przedyskutujemy.

Sezon Zima 2021:

  • Przewidywany start: 7 lutego
  • 8 tygodni rozgrywek,jedna podwójna kolejka
  • Koniec sezonu 28 marca

Sezon Wiosenny

W tym wypadku Sezon Wiosna 2021 wystartuje tuż po Świętach Wielkanocnych, a więc 11 kwietnia i potrwa z przerwami na Majówkę oraz Boże Ciało do 20 czerwca. W tym wariancie wszystko uda się zatem zagrać zgodnie z harmonogramem, nie wyjeżdżając na miesiące wakacyjne, tym bardziej, że mamy w tym okresie plany związane z organizacją turniejów. Na weekend 26-27 czerwca zaplanowaliśmy II edycję Natural Cup, czyli naszego turnieju na nawierzchni naturalnej, który cieszył się dużym zainteresowaniem z Waszej strony. Na początku lipca natomiast odbędą się Mistrzostwa Polski Szóstek, w których udział wezmą też przedstawiciele Ligi Bemowskiej, ale o tym, szerzej napiszemy wkrótce.

Sezon Wiosna 2021:

  • Przewidywany start: 11 kwietnia
  • 9 tygodni rozgrywek
  • Koniec sezonu 20 czerwca
  • Turniej Natural Cup 26-27 czerwca

Tak wygląda scenariusz optymistyczny, jednak ostatni rok pokazał, że niczego nie możemy być pewni. W przypadku, gdyby restrykcje zostały przedłużone i z powodu lockdownu nie udało nam się rozegrać sezonu zimowego, oczywiście wszystkie wpłaty, które otrzymaliśmy zwrócimy, a tym, którzy będą zainteresowani grą na Wiosnę, bedziemy mogli zaproponować przeksięgowanie ich na poczet płatności za sezon wiosenny. Wtedy również moglibyśmy rozważyć wcześniejszy start sezonu wiosennego. Wciąż mamy jednak nadzieję, że spotkamy się z Wami już niebawem, na początku lutego.

Do zobaczenia!

Sponsor techniczny
Sponsorzy
Partnerzy