( 2 : 2 )
Lato 2022 Ósma Liga
  • wtorek, 02 sierpień 2022
  • 21:15

139' Adam Tyrakowski Hiszpański Galeon
136' Witold Podgórski Hiszpański Galeon
115' Jeremiasz Czerwiński Hiszpański Galeon
102' Mikołaj Zakrent Hiszpański Galeon
139' Mikołaj Zakrent Hiszpański Galeon
1Adam Tyrakowski Hiszpański Galeon

Hiszpański Galeon po serii trzech porażek z pewnością nie był faworytem w starciu z Marsylią. Mimo tego rozpoczęli od prowadzeniu już po niespełna 120. sekundach meczu. Do siatki trafił Mikołaj Zakręt. Stan meczu wyrównał w 9. minucie Daniel Krajewski, który z bliskiej odległości uderzeniem piętą zakończył bardzo dobrą wymianę podań. W pierwszej połowie gra była wyrównana i do przerwy obie drużyny podwoiły swój dorobek strzelecki. W drugiej odsłonie początkowo inicjatywę zaczęli przejmować Marsylczycy, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie 2:3 po niespełna 30. minutach spotkania. Bramka ponownie została dopisana na konto Daniela. Wydawało się, że zgodnie z prawem serii, Hiszpański Galeon odniesie kolejną już przegraną. Nic z tych rzeczy. W 33. minucie obrońca gości skierował piłkę do własnej bramki i był już remis 3:3. Od tej chwili to gospodarze zaczęli przeważać i pod bramką Marsylczyków zaczęło się robić coraz groźniej. Najpierw HG fatalnie zaprzepaścił szansę na objęcie prowadzenia, ale kilkanaście sekund później już byli skuteczniejsi. Witold Podgórski trafił na 4:3, a chwilę przed końcem wygraną przypieczętował Adam Tyrakowski. Tym sposobem Hiszpański Galeon odniósł premierowe zwycięstwo. Wydaje się, że zasłużenie zgarnęli 3 punkty, a być może przewaga byłaby większa gdyby nie dobry występ bramkarza Marsylczyków.