( 0 : 0 )
Wiosna 2023 - Totalbet 4. Liga 7x7
  • niedziela, 28 maj 2023
  • 12:00

132' Jakub Stępień Drink Men
138' Radosław Gaca Chlejsy FC
1Maciej Winiarski Drink Men
1Radosław Gaca Chlejsy FC
1Tomasz Sienkiewicz Drink Men

Pojedynek Drink Men z Chlejsami FC był ostatnią szansą na zatrzymanie nominalnych gości w drodze po ligowe mistrzostwo. Tylko 3 punkty gwarantowały gospodarzom nadzieje w ostatniej kolejce sezonu. Pierwsza połowa pokazała, że DM mieli plan na spotkanie i konsekwentnie szukali okazji do przełamania rywala. Aktywny był Tomasz Sienkiewicz, przez którego przechodziła większość akcji ofensywnych. Brakowało jednak dokładności przy ostatnim podaniu, wskutek czego nie oglądaliśmy okazji stuprocentowych. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Mikołaj Kasperczak po podaniu Jana Gromnickiego w 18. minucie, ale dobrze z bramki wyszedł Dariusz Chojnacki i skrócił kąt przeciwnikowi. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0. Drugą część świetnie mógł rozpocząć Claudio Ascani, lecz jego uderzenie z linii pola karnego minęło bramkę. Przełamanie nadeszło w 32. minucie, kiedy to Tomasz Sienkiewicz podkreślił swój dobry występ dryblingiem w polu karnym. Najpierw oszukał obrońcę, a następnie minął bramkarza, który jeszcze próbował faulem powstrzymać atakującego. Sztuka się nie udała, sędzia zastosował przywilej korzyści, a Tomasz umieścił piłkę w siatce i otworzył wynik spotkania. Niespełna dwie minuty później DM byli bliscy podwyższenia prowadzenia, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. Chlejsy FC szybko zareagowały na zaistniałą sytuację i ruszyły pod pole karne przeciwnika. W 35. minucie dobrze interweniował Dariusz Chojnacki zbijając futbolówkę na rzut rożny. Goście nie chcąc czekać na rozstrzygnięcie do ostatniej kolejki, poszukiwali gola na wagę remisu. Udało się dość szybko, w 38. minucie. Podanie Radosława Gacy na gola zamienił Patryk Świsłowski i CHFC znów mieli tytuł w garści. Od tej pory mogli skupić się na defensywie, a to potrafią bardzo dobrze. Tomasz Sienkiewicz do pary z Łukaszem Skwarko starali się znaleźć wolne miejsce na oddanie strzału, ale o to było bardzo trudno. Ostatecznie nie udało się pokonać bramkarza i Chlejsy FC mogły się cieszyć ze zwycięskiego remisu 1:1, który zapewnił im tytuł mistrzowski na kolejkę przed końcem rozgrywek.