( 6 : 5 )
Wiosna 2023 - Totalbet 7. Liga 6x6
  • niedziela, 14 maj 2023
  • 18:00

150' Artur Niemczuk Futgol Academy
143' Łukasz Olędzki Futgol Academy
125' Bartosz Pomykała Futgol Academy
123' Artur Niemczuk Futgol Academy
122' Łukasz Olędzki Futgol Academy
107' Artur Niemczuk Futgol Academy
105' Łukasz Olędzki Futgol Academy
145' Tomasz Górski FC Nieśmiertelni Wojownicy
130' Karol Ziewiecki FC Nieśmiertelni Wojownicy
124' Lasha Kvelashvili FC Nieśmiertelni Wojownicy
120' Kamil Kajszczak FC Nieśmiertelni Wojownicy
119' Karol Ziewiecki FC Nieśmiertelni Wojownicy
109' Dominik Matyszczak FC Nieśmiertelni Wojownicy
102' Dominik Zajkowski FC Nieśmiertelni Wojownicy
150' Łukasz Olędzki Futgol Academy
125' Robert Siewior Futgol Academy
123' Łukasz Olędzki Futgol Academy
122' Bartłomiej Żurkowski Futgol Academy
105' Artur Niemczuk Futgol Academy
130' Lasha Kvelashvili FC Nieśmiertelni Wojownicy
109' Lasha Kvelashvili FC Nieśmiertelni Wojownicy
102' Tomasz Górski FC Nieśmiertelni Wojownicy
1Dominik Zajkowski FC Nieśmiertelni Wojownicy
1Łukasz Olędzki Futgol Academy

W konfrontacji Futgol Academy z FC Nieśmiertelni Wojownicy w ramach Siódmej Ligi Szóstek zapowiadała się na wyrównaną. I taka też była w istocie. Powiemy więcej – byliśmy tu świadkami naprawdę kapitalnego widowiska i w zasadzie od samego startu oba zespoły zabrały nas na ostrą przejażdżkę. Już w 2 minucie wynik uderzeniem głową otworzył Dominik Zajkowski, a po 60 sekundach ten zawodnik, również głową, zaliczył dość spektakularnego samobója. Po chwili mój po raz drugi trafić do własnej siatki, ale na jego szczęście trochę zabrakło. Po takim zaskakującym, by nie rzec kuriozalnym, początku inicjatywę przejęli Zieloni i za sprawą duetu Łukasz Olędzki – Artur Niemczuk odskoczyli na 3:1 po 7 minutach. Goście natychmiast odpowiedzieli za sprawą Dominika Matyszczaka i zrobiło się 3:2. Potem obie strony miały swoje szanse, ale dobrze spisywali się obaj golkiperzy i przez długi czas stan rywalizacji się nie zmieniał. Aż do 19 minuty, gdy z rzutu wolnego wyrównał Karol Ziewiecki. Następnie na 3:4 poprawił Kamil Kajszczak, ale w krótkim czasie Olędzki z Niemczukiem odwrócili rezultat na 5:4. Co nie utrzymało się za długo, gdyż na 5:5 po sprytnym strzale z "czuba" z wolnego wyrównał aktynwy tego dnia Lasha Kvaleshvili. Jednak tuż przed przerwą gola do szatni na 6:5 zdobył Bartosz Pomykała i po tej szalonej pierwszej części obie drużyny udały się na krótki odpoczynek. Po zmianie stron nadal oglądaliśmy zacięty bój. Po pół godzinie gry znowu mieliśmy remis (bramka Ziewieckiego), a potem niemal do samej końcówki dorobek obu teamów pozostawał bez zmian. W 43 minucie Olędzki skompletował hat-tricka i zrobiło się 7:6, ale po kolejnych 120 sekundach było 7:7 dzięki Tomaszowi Górskiemu. Nie był to jednak koniec emocji. Nieśmiertelni mieli swoją okazję na zwycięstwo, ale zepsuli dobrą kontrę, co się na nich zemściło w 50 minucie. Wówczas najlepszy na placu Olędzki podał do Niemczuka, a ten uderzeniem w długi róg zapewnił wygraną swojej drużynie. Futgol Academy po tym pasjonującym rollercoasterze triumfowało 8:7 i dzięki temu wyprzedzili przeciwników w ligowej stawce, awansując na siódmą lokatę. Brawa jednak należą się też FC Nieśmiertelnym Wojownikom za to, że cały czas ambitnie walczyli o pełną pulę i do tego celu zabrakło im naprawdę niewiele.