( 1 : 2 )
Wiosna 2022 Pierwsza Liga
  • niedziela, 22 maj 2022
  • 10:00

120' Tomasz Chlebowski FC Warsaw United
120' Bartosz Drzewucki FC Warsaw United
148' Dmitro Kuprik FC Hermes
141' Vladyslav Burda FC Hermes
139' Vladyslav Burda FC Hermes
133' Dmitro Kuprik FC Hermes
121' Vladyslav Burda FC Hermes
1Serhii Kozhukar FC Hermes

W spotkaniu Pierwszej Ligi Siódemek pomiędzy FC Warsaw United i FC Hermes faworytem, rzecz jasna, był aktualny lider. Ale w pierwszej połowie obejrzeliśmy bardzo zacięte starcie. Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, którzy trafili w poprzeczkę, ale potem przez dłuższy czas wynik się nie zmieniał. W 20 minucie Tomasz Chlebowski dał sensacyjne prowadzenie FC WU, ale po chwili ładnym strzałem wyrównał Yauhrnii Novik. A tuż przed przerwą na 1:2 trafił Oleksand Kotiv. Po zmianie stron Warszawiacy starali się wyrównać, ale dobrze bronił Serhii Kozhukar. A po nieco ponad pół godzinie zespół z błękitnych trykotach podwyższył na 1:3 i potem poszło z górki. FC H do końca spotkania zdobyli jeszcze cztery gola, a zwłaszcza ten na 1:5 był godny uznania. Kozhukar wyszedł z bramki i przeprowadził indywidualną akcję, przebieg przez niemal całe boisko, zagrał piłkę do świetnie dysponowanego tego dnia Vlada Burdy (4 asysty w tym meczu), a ten oddał mu futbolówkę. Golkiper nie zmarnował sytuacji i wpisał się na listę strzelców. FC Hermes nie bez kłopotów, ale wygrał 6 spotkanie z rzędu i utrzymał prowadzenie w tabeli. Warsaw United zaś przez długi czas byli równorzędnym przeciwnikiem, ale finalnie punktów im to nie przyniosło.