( 1 : 1 )
Wiosna 2023 - Totalbet 4. Liga 7x7
  • niedziela, 28 maj 2023
  • 14:00

143' Jakub Sławiński Orły Leszka
142' Jakub Sławiński Orły Leszka
131' Michał Zawiślak Orły Leszka
115' Wojciech Klemiński Orły Leszka
112' Michał Pośnik FC Kazubów
1Jakub Sławiński Orły Leszka
1Arkadiusz Bodziuch Orły Leszka
1Dawid Dworski FC Kazubów
1Kuba Wróblewski FC Kazubów
1Krzysztof Ziejewski Orły Leszka

Pojedynek, którego stawką mogą być medale. Jeszcze 3 tygodnie temu miejsce na podium było dla Orłów Leszka formalnością, ale w tym czasie zespół wpadł w dołek i wypadł poza czołową trójkę. W odwrotnej sytuacji był FC Kazubów, który notował serię zwycięstw, dzięki czemu wskoczył na ligowe podium. W ich przypadku wygrana oznaczała by wskoczenie na drugie miejsce i pewne medale już przed ostatnią kolejką. Mecz rozpoczął się dla nich najgorzej, jak tylko można zacząć rozgrywki „siódemek”. Już w 8. minucie absolutnie bezsensownie ręką piłkę zagrał Kuba Wróblewski, za co otrzymał czerwoną kartkę i osłabił zespół na resztę meczu. Mimo tego, to goście objęli prowadzenie. W 12. minucie kontratak wykończył Władysław Oryszczuk i otworzył wynik spotkania. Odpowiedź przyszła jednak szybko. Po upływie kwadransa meczu piłkę odbitą na linii pola karnego, bez namysłu, z woleja uderzył Krzysztof Ziejewski i pokonał bramkarza trafiając pod poprzeczkę. Niemalże natychmiast po wznowieniu gry, po indywidualnej akcji, Maciej Padamczyk stanął przed szansą na zdobycie gola, ale trafił tylko w bramkarza. Gra jednego zawodnika mniej dość dobrze wychodziła drużynie FC Kazubów, ponieważ prawie do końca pierwszej połowy to oni wydawali się mieć lepsze okazje bramkowe. Dopiero w ciągu ostatnich pięciu minut Orły Leszka powoli zaczęły przejmować kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Główną postacią w ich szeregach był Krzysztof Ziejewski, który rozpoczynał i napędzał akcje. Więcej goli nie padło i po pierwszych 25-ciu minutach widniał remis 1:1. W drugiej części, wraz z upływającymi minutami, coraz widoczniej zarysowywała się przewaga Orłów Leszka. Bez wątpienia było to efektem gry w przewadze liczebnej, co bardzo dobrze zostało wykorzystane. W 31. minucie Krzysztof Ziejewski wyprowadził zespół na prowadzenie 2:1 i stało się jasne, że najtrudniejsze już za gospodarzami. W dalszej części spotkania skuteczny był Wojciech Klemiński, który dwukrotnie pokonywał golkipera. Drugie jego trafienie było czystą formalnością, po tym jak Jakub Sławiński wyłożył mu piłkę do pustej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Orłów Leszka 5:1, co pozwoliło im przeskoczyć bezpośredniego rywala w tabeli. FC Kazubów nadal ma w swoich rękach kwestię medali, ponieważ w ostatniej kolejce zmierzy się z wiceliderem. Jeśli tylko powstrzymają się od tak niewytłumaczalnych zagrań, jak to z ósmej minuty meczu, wcale nie stoją na straconej pozycji.