( 2 : 4 )
Wiosna 2023 - Totalbet 3. Liga 6x6
  • niedziela, 21 maj 2023
  • 17:00

144' Konrad Wejman Kindybały FC
140' Maciej Lulka Kindybały FC
132' Jakub Kalinowski Kindybały FC
116' Jakub Kalinowski Kindybały FC
103' Konrad Wejman Kindybały FC
128' Miłosz Radgowski Guadalajara FC
119' Bartek Radgowski Guadalajara FC
115' Witek Świderski Guadalajara FC
114' Kacper Wojtyński Guadalajara FC
107' Bartek Radgowski Guadalajara FC
140' Jakub Kalinowski Kindybały FC
132' Maciej Lulka Kindybały FC
116' Wiktor Murawski Kindybały FC
103' Wiktor Murawski Kindybały FC
128' Witek Świderski Guadalajara FC
119' Maks Kaczor Guadalajara FC
115' Jurek Strzegocki Guadalajara FC
107' Maks Strzeszewski Guadalajara FC
1Jakub Kalinowski Kindybały FC

W spotkaniu Trzeciej Ligi Szóstek pomiędzy walczącymi o mistrza Kindybałami FC z nieobliczalną Guadalajarą FC faworytem była drużyna w bordowych trykotach i to ona, już w 3 minucie, objęła prowadzenie po szybkiej kontrze zainicjowanej przez Wiktora Murawskiego, a wykończonej przez Konrada Wejmana. Na odpowiedź Zielonych nie trzeba było długo czekać. W 7 minucie Bartek Radgowski tylko musnął czupryną piłkę zagraną przez Maksa Strzeszewskiego, ale to wystarczyło, by skierować ją do siatki i mieliśmy 1:1. Po niespełna kwadransie na 1:2 uderzył Kacper Wojtyński, po chwili uderzeniem w długi róg poprawił bardzo aktywny tego dnia Witek Świderski i zrobiło się 1:3. Nie minęło jednak 60 sekund i K FC wrócili do gry po trafieniu Kuby Kalinowskiego. Lecz jeszcze przed przerwą, konkretnie w 19 minucie, goście podwyższyli stan rywalizacji. Wówczas ich golkiper Maks Kaczor wyekspediował futbolówkę, tę przejął Radgowski, zastawił się i nie dał szans na skuteczną interwencję Michałowi Adamiakowi. Stąd też po pierwszej odsłonie było 2:4. Tuż po zmianie stron G FC poszli za ciosem, Świderski po świetnej akcji zagrał do Miłosza Radgowskiego, a ten powiększył przewagę do 2:5. To był jednak dopiero początek emocji. Po nieco ponad pół godzinie gry Kalinowskie popisał się kapitalnym uderzeniem sytuacyjnym i zrobiło się już tylko 3:5. To był kluczowy moment dla tych zawodów. Bordowi napierali i w 40 minucie zbliżyli się już na 4:5 po tym, jak na listę strzelców wpisał się Maciej Lulka (po asyście najlepszego na placu Kalinowskiego). W 44 minucie do wyrównania doprowadził Wejman, a w finałowym etapie tego starcia ten sam zawodnik miał trzy doskonałe okazje na zwycięską bramkę. Zwłaszcza ta sytuacja z ostatnich sekund powinna zakończyć się trafieniem. Finalnie jednak obejrzeliśmy tu remis 5:5 i chociaż żadnej z tych zespołów ten rezultat nie zadowalał, to dla nas było to w miarę sprawiedliwe rozstrzygnięcie.