( 0 : 2 )
Zima 2024 - 2.Liga
  • niedziela, 21 styczeń 2024
  • 12:00

150' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
148' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
147' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
141' Vitalij Yakovenko FC Otamany II
137' Kostya Didenko FC Otamany II
149' Ivan Kosovych FC Prykarpattia
118' Ivan Kosovych FC Prykarpattia
117' Andrii Dutchak FC Prykarpattia
150' Kirill Tsvirko FC Otamany II
148' Kirill Tsvirko FC Otamany II
147' Wadym Butenko FC Otamany II
141' Wadym Butenko FC Otamany II
137' Maksym Frantisov FC Otamany II
118' Kiril Klizub FC Prykarpattia
1Vitalij Yakovenko FC Otamany II

W derbach Ukrainy pomiędzy Dynamo i FC Prykarpattią w rozgrywkach Drugiej Ligi Szóstek spodziewać można było się wszystkiego. Obie komandy rozpaczliwie potrzebują punktów, toteż od początku oglądaliśmy bardzo żywe spotkanie. Pierwszą dobrą okazję zepsuli gospodarze, którzy zmarnowali rzut karny, w odpowiedzi poprzeczkę obili FC P. Mieliśmy następnie kilka okazji z obu stron, w słupek po uderzeniu trafił Kostya Didenko, ale przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Aż do 17 minuty. Wówczas rzut wolny wykonał Andrii Dutchak i futbolówka, z pomocą rykoszetu, wpadła do siatki. Nie minęło 60 sekund i zrobiło się 0:2. Kiril Klizub popisał się pięknym podaniem do Ivana Kosovycha, a ten strzałem z pierwszej piłki powiększył przewagę gości. Która to utrzymała się do przerwy, mimo kolejnych znakomitych szans Niebiesko-białych. W czym spory udział miał świetnie broniący Mykola Osichnyi. Po zmianie stron gospodarze coraz mocniej nacierali i w końcu dopięli swego. W 37 minucie Didenko huknął z dystansu i gospodarze złapali kontakt. W 41 minucie Wadym Butenko zagrał wzdłuż bramki do Vitalija Yakovenko, a ten z bliska doprowadził do remisu. W odpowiedzi drużyna w białych koszulkach mogła z powrotem wyjść na prowadzenie, ale nie wykorzystała błędu rywali. Ci zaś w końcówce byli bezwzględni. W 47 minucie Yakovenko przymierzył zza pola karnego na 3:2, po chwili ten sam zawodnik otrzymał długą piłkę od Kirilla Tsvirko i uderzeniem w długi róg skompletował hat-tricka. A swój znakomity występ Yakovenko podsumował w ostatnich sekundach tego widowiska, gdy po raz czwarty wpisał się do protokołu, ustalając wynik na 5:2. Dynamo, nie bez problemów, ale pokonali w derbowym spotkaniu FC Prykarpattię i dzięki temu zgarnęli premierową victorię tej zimy. Goście z kolei pokazali naprawdę duży potencjał, ale tym razem zabrakło im nieco szczęścia.