( 1 : 2 )
Lato 2023 - Totalbet 12. Liga 6x6
  • czwartek, 10 sierpień 2023
  • 19:45

139' Krzysztof Ołowski Aplikacje Krytyczne
127' Michał Lasocki Aplikacje Krytyczne
116' Damian Krzyczkowski Aplikacje Krytyczne
104' Damian Krzyczkowski Aplikacje Krytyczne
139' Łukasz Koliński Aplikacje Krytyczne
127' Tomasz Świder Aplikacje Krytyczne
116' Łukasz Koliński Aplikacje Krytyczne
104' Łukasz Koliński Aplikacje Krytyczne

Mehisto, mimo porażki w poprzedniej kolejce, która de facto rozstrzygnęła losy mistrzowskiego tytułu, miało o co walczyć. Na kolejne potknięcie czaili się rywale, którzy bardzo chętnie zrzucili by ich z podium. Co prawda nie należały do nich Aplikacje Krytyczne, które walczą w końcówce stawki, ale wiemy, że goście potrafią mocno utrudnić grę przeciwnikowi. Stąd nie szykowała się łatwa przeprawa po trzy punkty. Rzeczywiście, potwierdziły się te przypuszczenia. Już w 4. minucie AK objęły prowadzenie, po tym jak Damian Krzyczkowski dobijał uderzenie Łukasza Kolińskiego. Gospodarze zdołali szybko odpowiedzieć trafieniem Dmytro Andronuka, ale w kolejnych minutach to goście zdawali się mieć minimalną przewagę. Oglądaliśmy sporo walki w środku pola, a także sporo strat po obu stronach. Obie drużyny starały się stwarzać zagrożenie po szybkich akcjach. Po jednej z nich, w 16. minucie do siatki zdołał trafić, po raz drugi, Damian Krzyczkowski. Nie ułatwił mu zadania kolega wykładając futbolówkę nieco za plecy. Rezultatem 1:2 zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Aplikacje Krytyczne może nie kontrolowały w zupełności meczu, ale były stroną, która zrobiła więcej, aby zgarnąć trzy punkty. Przerwa jednak odmieniła zespół Mehisto, który w mgnieniu oka odwrócił losy meczu. Nieco ponad pięć minut drugiej połowy wystarczyło, aby wbić rywalom 3 gole. Przy ostatnim rywalowi pomógł bramkarz, który „centrostrzał” nakierował do własnej bramki. Szybko zdołał odpowiedzieć Michał Lasocki i zmniejszył straty do wyniku 4:3. Pozwoliło to przerwać passę gospodarzy i kolejne minuty miały zadecydować, w którą stronę przechyli się szala zwycięstwa. Dobry występ podkreślił Przemysław Długołęcki notując dwie kluczowe asysty w końcówce spotkania. Z jego podań, w obu przypadkach, skorzystał Rafał Hołubicki i Mehisto mogło się cieszyć z prowadzenia 6:3. W 39. minucie do siatki na 6:4 trafił Krzysztof Ołowski, ale bez wątpienia czasu zostało zbyt mało, aby goście mogli pokusić się o pogoń za wynikiem. Ostatecznie komplet punktów wpadł na konto zespołu Mehisto, który utrzymał się na podium.