Damian Metryka (2)
Patryk Berus (1)
Paweł Maul (1)
Damian Metryka (1)

W meczu otwierającym zmagania dziewiątej kolejki trzeciego szczebla bemowskich siódemek przy Obrońców Tobruku szósta w stawce KP Kozia podejmowała świeżo upieczonego lidera Agil at Agord. Nominalni gospodarze byli już pewni, że rywalizację tej wiosny zakończą w środku stawki, natomiast gościom po wczorajszym wysokim zwycięstwie do zgarnięcia złotych krążków wystarczył remis. Faworytem tej konfrontacji był Agil, ale Kozia od początku postawiła wymagające warunki dzięki czemu oglądaliśmy bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. Taka właśnie była pierwsza odsłona tego starcia, w której obejrzeliśmy tylko jednego, a zdobył go Michał Komor, dając Koziej prowadzenie do przerwy 1:0. Po zmianie stron bardzo długo obie drużyny nie mogły się wstrzelić, aż przyszła końcówka meczu, która nam tą strzelecką ciszę w drugiej połowie zrekompensowała. Pięć minut przed końcem meczu z rzutu wolnego przymierzył Damian Metryka i było 1:1. Nie minęły dwie minuty, a popularny „Damiś” dołożył gola numer dwa, wyprowadzając Agil na prowadzenie 2:1. Goście już wiedzieli, że nikt nie jest już w stanie wyrwać im mistrzostwa z rąk. Wprawdzie w ostatniej minucie stan meczy wyrównał jeszcze Łukasz Podgajny, ale zasadniczo nic to nie zmieniło. Ostatecznie Agil at Agord zremisował z KP Kozią 2:2, ale ten właśnie zdobyty punkt dał ekipie Michała Gerymskiego mistrzostwo trzeciej ligi. Wielkie Gratulacje !!! Najlepszy na placu okazał się autor obu goli dla gości Damian Metryka, który tym samym zgarnął koronę króla strzelców trzeciej ligi.