( 6 : 4 )
Zima 2023 - 7. Liga
  • niedziela, 29 styczeń 2023
  • 16:10

147' Patryk Ciołek GKS Tachimetr Warszawa
132' Patryk Ciołek GKS Tachimetr Warszawa
120' Patryk Ciołek GKS Tachimetr Warszawa
118' Adam Nestorowicz GKS Tachimetr Warszawa
116' Wojciech Szłapacki GKS Tachimetr Warszawa
111' Adam Nestorowicz GKS Tachimetr Warszawa
107' Patryk Ciołek GKS Tachimetr Warszawa
106' Patryk Ciołek GKS Tachimetr Warszawa
148' Łukasz Łukasiewicz Oldboys Derby
140' Łukasz Łukasiewicz Oldboys Derby
130' Łukasz Łukasiewicz Oldboys Derby
125' Marcin Wiktoruk Oldboys Derby
123' Jan Domaniewski Oldboys Derby
105' Paweł Ekiert Oldboys Derby
102' Paweł Ekiert Oldboys Derby
147' Krzysztof Urbański GKS Tachimetr Warszawa
132' Mateusz Bownik GKS Tachimetr Warszawa
120' Jakub Fajfer GKS Tachimetr Warszawa
118' Adam Wojtkowski GKS Tachimetr Warszawa
116' Patryk Ciołek GKS Tachimetr Warszawa
111' Patryk Ciołek GKS Tachimetr Warszawa
130' Marcin Wiktoruk Oldboys Derby
123' Marcin Wiktoruk Oldboys Derby
105' Jacek Łukasiewicz Oldboys Derby
102' Michał Bugajski Oldboys Derby
1Adam Włodarczyk Oldboys Derby
1Łukasz Łukasiewicz Oldboys Derby
1Kamil Koćwin Oldboys Derby
1Jacek Łukasiewicz Oldboys Derby
1Patryk Ciołek GKS Tachimetr Warszawa

W spotkaniu GKS Tachimetr z Oldboys Derby w Siódmej Lidze Szóstek faworytem byli nominalni goście i trzeba przyznać, że lider szybko wziął się do pracy. Już po 5 minutach było 0:2 po po dwóch uderzeniach w drugi róg Pawła Ekierta, ale Pomarańczowi niemal natychmiast wyrównali po dublecie Patryka Ciołka. W 11 minucie Ciołek wystąpił tym razem w roli asystenta, zagrywając świetną centrę do Adama Nestorowicza, który huknął z powietrza przy bliższym słupku i było już 3:2. Po nieco ponad kwadransie mieliśmy już 5:2 po trafieniach Wojtka Szłapeckiego i ponownie Nestorowicza. W 19 minucie Ciołek efektowną piętką próbował podwyższyć rezultat, ale minimalnie chybił. Nie minęło 60 sekund ten sam zawodnik fantastycznie przymierzył w samo okienko i GKS podwyższył swoją przewagę na 6:2. Lecz tuż przed przerwą goście za sprawą Jacka Domaniewskiego (z pomocą rykoszetu) i Marcina Wiktoruka (rzut karny) zmniejszyli straty na 6:4 i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Po pół godzinie gry OD zbliżyli się na 6:5 po tym, jak długim podaniu od Wiktoruka głową piłkę do siatki skierował Łukasz Łukaszewicz. Chwilę później w głównej roli wystąpił najlepszy na placu Ciołek i znowu prowadzenie GKS-u wzrosło. Stan 7:5 utrzymywał się aż 45 minuty (wcześniej gospodarze dwukrotnie obili słupek). Wtedy to w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Łukaszewicz i Oldboys wrócili do gry. Patryk Ciołek nie zapominał o sobie i na 360 sekund przed upływem regulaminowego czasu znowu zaimponował, strzelając na 8:6. W następnej akcji OD po rzucie wolnym wykonanym przez Łukaszewicza podgonili na 8:7, ale ta drużyna złapała w krótkim okresie dwie żółte kartki, przez co na samym finiszu grali trzech w polu. Co, jak łatwo się domyślić, nie pomogło im w osiągnięciu korzystnego rezultatu. Ostatecznie po fenomenalnym widowisku zwyciężył GKS Tachimetr Warszawa i dzięki temu ten zespół zbliżył się do czołówki. Oldboys Derby mimo porażki pozostali na szczycie, ale rywale do złota nie próżnowali, toteż tabela mocno się spłaszczyła.