Raport meczowy: Chemik Bemowo - Moszna Squad | Kolejka 6. | 2015 Pierwsza Liga Halowa

Czerwone kartki

Mecz Chemika Bemowo z Moszna Squadem był najbardziej wyczekiwanym spotkaniem podczas szóstej kolejki gier. Wiele wskazywało na to, że może to być spotkanie decydujące nawet i o losach mistrzowskiego tytułu. Obie drużyny stawiły się na mecz w praktycznie najsilniejszych możliwych składach. Początek meczu zdecydowanie należał do ekipy "chemików", którzy wyszli na to spotkanie o wiele bardziej zmotywowani i szybko odskoczyli na aż trzy bramkowe prowadzenie. Specyfika gry na hali ma jednak to do siebie, że nawet tak wydawałoby się dużą stratę da się odrobić i dalej realnie myśleć o zwycięstwie. Sztuka ta w drugiej połowie udała się Mosznie, która po ponad 30 minutach pogoni za wynikiem zdołała w końcu wyjść na prowadzenie. W tym momencie to właśnie skład Pawła Maula wydawał się być tym, który sięgnie w tym meczu po komplet punktów. Końcówka meczu była jednak niezwykle nerwowa a niektórzy zawodnicy nie radzili sobie z presją, czego efektem było zaostrzenie gry w ostatnich 10 minutach oraz czerwona kartka dla zawodnika Moszny. Ostatecznie o podziale punktów zdecydowała ostatnia minuta gry. Zarówno zawodnicyChemika jak i Moszna Squadu pokazali się z dobrej strony. Wśród gospodarzy na szczególne uznanie zasłużył wybrany graczem meczu Piotr Gerlej, natomiast najjaśniejszym punktem ekipy w błękitnych trykotach zdawał się być tego dnia Maciej Pijewski. Końcowy wynik 6:6 nie zadowolił żadnej ze stron i sprawił, że sprawa mistrzowskiego tytułu jest w dalszym ciągu otwarta.