Jan Śmigielski (2)
Dariusz Wółkiewicz (1)
images/com_joomleague/database/events/soccer/i_red.pngCzerwone kartki
Łukasz Wróbel (1)

W ostatnim spotkaniu tej kolejki drugiej ligi „siódemek” SSIJ podejmował FC Warsaw United. Dwa tygodnie temu w pierwszej kolejce lepiej wypadli nominalni gospodarze, którzy wygrali bardzo ciężki bój z Canarinhos, wobec bezbramkowego remisu ekipy Piotra Głowackiego (z UKS Południe Czosnów). Spodziewaliśmy się zatem wyrównanej konfrontacji i taka właśnie była. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, a odrobinę lepiej w niej prezentowali się FC WU, którzy udokumentowali to bramką Dariusza Puchty. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tej odsłonie i to goście prowadzili do przerwy 1:0. Po zmianie stron gospodarze wsparci swoim kapitanem – Damianem Metryką (przybył pod koniec pierwszej połowy) prezentowali się znacznie lepiej, co zaczęło owocować coraz groźniejszymi sytuacjami. W końcu do wyrównania doprowadził wspomniany Metryka, który wykorzystał rzut wolny pośredni za zagranie piłki przez gracza FC WU do własnego bramkarza. Była to na tyle kontrowersyjna sytuacja, że goście po stracie gola zajęli się bardziej dyskutowaniem z sędzią niż graniem, co rozwaliło im całą grę, a później zakończyło się dla nich czerwoną kartką oraz stratą kolejnych goli. Drugą bramkę dla SSIJ zdobył Karol Kalicki, który wykorzystał zagranie Janka Śmigielskiego, a wynik tego spotkania ustalił Maciej Wójcik. Ostatecznie SSIJ pokonał FC Warsaw United 3:1, odnosząc drugie zwycięstwo w sezonie.