Mariusz Kurczyński (2)
Paweł Pająk (1)
Krzysztof Gąsiewski (1)
Robert Kurczyński (1)

Na inaugurację trzeciej kolejki pierwszej ligi Gladiatorzy mierzyli swoje siły z ekipą Old United. Nominalni gospodarze do tej pory wygrali oba mecze, podczas gdy United jedno z dwóch, ale po sromotnym laniu w pierwszej serii w drugiej pokazali charakter i zgarnęli trzy punkty. Mecz ten miał dwa oblicza, a ponadto od początku był bardzo zacięty i wyrównany. W głównych rolach wstąpiła tego dnia skuteczność, która równomiernie rozłożyła się na obie połowy. W pierwszej lepiej celowniki ustawili gospodarze, którzy po golach Kamila Kuźniewskiego i Michała Racibosrkiego do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron determinacja OU wzięła górę i to oni błysnęli skutecznością. Dwa razy na listę strzelców wpisał się szalejący w ataku gości Mariusz Kurczyński, doprowadzając dziesięć minut przed końcem meczu do wyrównania. Ostatnie minuty to walka o trzy punkty. Nikogo nie satysfakcjonował remis, co sprawiło że emocje sięgały zenitu. To co wydarzyło się w ostatniej akcji meczu mogło by śmiało posłużyć jako scenariusz jednego z klasyków Alfreda Hitchcock. Najpierw piłki meczowej nie wykorzystali United trafiając w słupek, a chwilę później kontratak gospodarzy ze stoickim spokojem wykończył Daniel Purchalak, zostając bohaterem swojej drużyny. Ostatecznie Gladiatorzy po świetnym widowisku rzutem na taśmę pokonał Old United 3:2 i pozostał samotnym liderem pierwszej ligi.