( 0 : 2 )
Zima 2023 - 13. Liga
  • niedziela, 22 styczeń 2023
  • 15:15

150' Mateusz Sadowski Le Cabaret
144' Michał Rojewski Le Cabaret
143' Mateusz Sadowski Le Cabaret
142' Mateusz Sadowski Le Cabaret
139' Karol Gorczyca Le Cabaret
135' Karol Romatowski Le Cabaret
124' Michał Rojewski Le Cabaret
120' Karol Gorczyca Le Cabaret
150' Karol Gorczyca Le Cabaret
144' Bartosz Rymuszka Le Cabaret
143' Karol Gorczyca Le Cabaret
142' Karol Gorczyca Le Cabaret
139' Maciej Kaczmarek Le Cabaret
135' Michał Rojewski Le Cabaret
120' Jakub Rutkowski Le Cabaret
1Karol Gorczyca Le Cabaret

W meczu Trzynastej Ligi Szóstej pomiędzy Gur-Budem i Le Cabaretem bukmacherzy wyżej cenili akcji nominalnych gospodarzy i to oni właśnie stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję w 10 minucie. Jak się jednak okazało, piłka zatrzymała się na poprzeczce. Od tej chwili inicjatywę zaczęli przejmować goście i w końcu dopięli swego. W 20 minucie po długim zagraniu od bramkarza Jakuba Rutkowskiego do futbolówki dorwał się Karol Gorczyca i posłał ją w długi róg, otwierając przy tym wynik. Na 60 sekund przed upływem regulaminowego czasu pierwszej odsłony mieliśmy już 0:2. Michał Rojewski znalazł się przed polem karnym, przełożył obrońcę i strzałem z lewej nogi podwyższył prowadzenie. Po zmianie stron G-B próbowali odrabiać straty, ale ewidentnie to nie był ich dzień. Co innego LC, którzy poszli za ciosem i w 35 minucie po bramce Karola Romatowskiego podwyższyli na 0:3. Niedługo potem Maciej Kaczmarek dośrodkował z rożnego wprost na głowę Gorczycy, a ten z bliska znalazł drogę do siatki. Nie był to koniec popisów Cabaretu. Na samym finiszu szybkiego hat-tricka zanotował Mateusz Sadowski (przy trzech asystach najlepszego na murawie Gorczycy), do tego w międzyczasie dublet skompletował świetnie dysponowany Rojewski i ostatecznie, po kapitalnym występie, Le Cabaret wygrał aż 0:8. Była premierowa victoria tej zimy dla tej ekipy, ale w całkowicie zasłużona.