( 1 : 0 )
2.Liga Futsal Zima 2024
  • niedziela, 03 marzec 2024
  • 16:45

137' Piotr Ignatowski Świniobicie
135' Marek Gubicz Świniobicie
133' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
129' Hubert Fela Świniobicie
127' Michał Zdanowski Świniobicie
114' Marek Gubicz Świniobicie
137' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
135' Grzegorz Grzelak Świniobicie
133' Hubert Fela Świniobicie
129' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
127' Hubert Fela Świniobicie
114' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
1Bartłomiej Fabisiak Świniobicie

W starciu Świniobicia z Kartofliskami w ramach Drugiej Ligi Futsalu murowanym faworytem do wygranej byli nominalni gospodarze. Tymczasem jednak skazani na pożarcie goście od początku nie odstawali od rywali. W pierwszej połowie przez długi czas to właśnie drużyna z ostatniego miejsca wykreowała sobie lepsze okazje (najbardziej efektowną próbę miał Ilyas Borchibab w 10 minucie), ale brakowało im skuteczności. Pierwszego i jedynego gola przed przerwą zdobył jednak wicelider po niespełna kwadransie tych zawodów. W 14 minucie Marek Gubicz, po zagraniu Bartłomieja Fabisiaka, wszedł w obronę rywali i trafił na 1:0. Po zmianie stron mieliśmy odpowiedź gości. W 23 minucie po uderzeniu Krzysztofa Czerwonki piłka odbiła się od jednego z defensorów przeciwnika i po „samobóju” wpadła do siatki. W 27 minucie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze. Wtedy to Hubert Fela uratował futbolówkę przed wyjściem na aut, po czym podał ją do Michała Zdanowskiego, a ten zdobył bramkę na 2:1. W 29 minucie po kombinacji Fabisiak – Fela mieliśmy już 3:1 i Kartofliska, którzy stawiali dzielny opór przez większą część tych zawodów, nieco spuchli. Świniobicie kierowane przez Felę, Gubicza i najlepszego na placu Bartłomieja Fabisiaka wykorzystali to, zadając jeszcze trzy ciosy. Finalnie wicelider zwyciężył 6:1 i chociaż był to, rzecz jasna, zasłużony triumf, to rezultat ten nie do końca oddaje przebieg tych zawodów, gdyż goście zanotowali naprawdę niezły występ.