( 2 : 5 )
2.Liga Futsal Zima 2024
  • niedziela, 21 styczeń 2024
  • 17:30

119' Konrad Ferszter Kartofliska
107' Konrad Ferszter Kartofliska
138' Piotr Ignatowski Świniobicie
134' Piotr Ignatowski Świniobicie
118' Robert Sobotka Świniobicie
117' Marek Gubicz Świniobicie
115' Grzegorz Grzelak Świniobicie
105' Grzegorz Grzelak Świniobicie
101' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
119' Marcin Gruziński Kartofliska
107' Marcin Gruziński Kartofliska
138' Grzegorz Grzelak Świniobicie
134' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
118' Piotr Ignatowski Świniobicie
117' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
115' Bartłomiej Fabisiak Świniobicie
104' Marcin Gruziński Kartofliska
107' Damian Fabisiak Świniobicie
1Bartłomiej Fabisiak Świniobicie

W spotkaniu Kartoflisk ze Świniobiciem w rozgrywkach Drugiej Ligi Futsalu spodziewaliśmy się zaciętych zawodów i trzeba przyznać, że, wbrew końcowemu wynikowi, przez długie fragmenty oglądaliśmy tu zacięty bój. Nominalni goście rozpoczęli tu w imponujący sposób. Już w pierwszej akcji Piotr Ignatowski huknął z dystansu, do piłki odbitej od słupka dorwał się Bartłomiej Fabisiak i było 0:1. W 5 minucie Grzegorz Grzelak ładnie przymierzył zza pola karnego i zrobiło się 0:2. Nie minęło 120 sekund i mieliśmy odpowiedź gospodarzy. Po sprytnie rozegranym rzucie wolnym przez Marcina Gruzińskiego z bliska do siatki trafił Konrad Ferszter i mieliśmy 1:2. Po chwili „Gruzin” bliski był remisu po błędzie defensywy rywali, swoją okazję miał też Maks Kardas, ale rezultat nie zmieniał się. W czym sporą zasługę miał golkiper Damian Fabiskiak. Jego koledzy z pola także nie zawodzili. Po kwadransie tego spotkania Bartłomiej Fabisiak podał do Grzelaka, a ten skompletował dublet, powiększając przewagę do 1:3. Po chwili Fabisiak wyłożył futbolówkę „na pustaka” do Marka Gubicza, który dopełnił formalności, a za moment było już 1:5 po uderzeniu z ostrego kąta Roberta Sobotki. W odpowiedzi Kartofliska za sprawą duetu Gruziński – Ferszter zmniejszyli straty do 2:5 i taki też rezultat utrzymał się do przerwy. W drugiej odsłonie przez dłuższy fragment nie oglądaliśmy kolejnych goli, co było efektem dobrej postawy obu golkiperów: Emila Kopańskiego i Damiana Fabisiaka. Zwłaszcza ten drugi notował świetny występ, co zaowocowało czystym kontem po zmianie stron. Jeśli chodzi o ofensywę, to także znakomicie wywiązała się ze swoich obowiązków. W 34 minucie najlepszy na murawie B. Fabisiak podał do Ignatowskiego, który podwyższył na 2:7. A na dwie minuty przed końcem Ignatowski skompletował dublet, tym razem po asyście Grzelaka. Kartofliska, pomimo przegranej, pokazali się z naprawdę niezłej strony, ale brakło im skuteczności. Świniobicie zaś zaprezentowali się bardzo mądrze i to przyniosło im zasłużone zwycięstwo, już drugie w tym sezonie.