( 2 : 0 )
Jesień 2023 - Totalbet 5. Liga 7x7
  • niedziela, 08 październik 2023
  • 14:00

150' Rafał Nowak Chyże Rosomaki
149' Łukasz Sznajder Chyże Rosomaki
148' Przemysław Drewnik Chyże Rosomaki
140' Karol Zubiński Chyże Rosomaki
136' Tomasz Minorczyk Chyże Rosomaki
121' Michał Zaczykiewicz Chyże Rosomaki
105' Rafał Nowak Chyże Rosomaki
150' Mikołaj Mędrala Chyże Rosomaki
149' Hubert Dygas Chyże Rosomaki
148' Hubert Dygas Chyże Rosomaki
140' Hubert Dygas Chyże Rosomaki
136' Karol Zubiński Chyże Rosomaki
124' Łukasz Sznajder Chyże Rosomaki
105' Piotr Sidz Chyże Rosomaki
1Karol Zubiński Chyże Rosomaki

Delikatnym faworytem meczu Piątej Ligi Siódemek pomiędzy Chyżymi Rosomakami i WAP ‘07 była ekipa Jacka Dobraczyńskiego i już w 5 minucie Niebiescy wyszli na prowadzenie po uderzeniu „po koźle” w długi róg Rafała Nowaka. Potem jednak przez długi czas gra toczyła się w środku pola, ale wynik nie zmieniał się. Aż do 21 minuty. Wówczas Łukasz Sznajder zagrał prostopadłą do Michała Zaczykiewicza, ten wbiegł przed obrońcę, z bliska skierował piłkę do siatki między nogami bramkarza i mieliśmy 2:0. Ten stan utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Fioletowi próbowali odrabiać straty, naprawdę nieźle prezentowali się w ataku pozycyjnym, grali naprawdę ładnie dla oka. Lecz nie przynosiło to żadnych efektów (chociaż raz obili poprzeczkę). Za to Chyże wykorzystali swoje doświadczenie i na kwadrans przed końcem po fantastycznym podaniu Karola Zubińskiego na 3:0 podwyższył Tomasz Minorczyk, który ładnie podłączył się do akcji z defensywy. Niedługo potem na listę strzelców wpisał się najlepszy na murawie Zubiński (po zagraniu Huberta Drygasa) i było już po meczu. W ostatnim fragmencie tych zawodów drużyna w niebieskich koszulkach brutalnie wypunktowała oponentów, aplikując im jeszcze trzy bramki (trafiali Przemek Drewnik, Sznajder i ponownie Nowak, a dwie kolejne asysty dołożył Drygas). I finalnie było 7:0. Chyże Rosomakami pokazali klasę i dużą boiskową mądrość, co przełożyło się na wysokie i zasłużone zwycięstwo. Dodamy, że drugie z rzędu, zatem kryzys z początku sezonu CR mają za sobą. WAP zaś naprawdę momentami mógł się podobać, ale rywal okazał się zbyt silny.