( 1 : 0 )
Lato 2023 - Totalbet 8. Liga 6x6
  • środa, 19 lipiec 2023
  • 20:30

135' Maciej Majewski Żabka Polska
133' Rafał Barzyc Żabka Polska
128' Wojciech Białek Żabka Polska
103' Dawid Świetlik Żabka Polska
135' Rafał Barzyc Żabka Polska
128' Rafał Barzyc Żabka Polska
103' Rafał Barzyc Żabka Polska
1Rafał Barzyc Żabka Polska

W meczu Żabka Polska z Mercurial Team w ramach Ósmej Ligi Szóstek bukmacherzy nieco więcej szans dawali nominalnym gospodarzom i to właśnie oni, już w 3 minucie wyszli na prowadzenie po golu Dawida Świetlika przy asyście Rafała Barzyca. Od tego momentu MT przejął inicjatywę, próbował zaskoczyć golkipera Sebastiana Drąga głównie z dystansu. Goście dwukrotnie obili też poprzeczkę, ale nie udało im się znaleźć drogi do siatki. Zieloni z kolei czasem próbowali lobować z daleka wysoko ustawionego bramkarza Daniela Starosielskiego, ale również bez skutku. Do przerwy było zatem 1:0. Po zmianie stron coraz śmielej zaczęła atakować Żabka, jeszcze na początku drugiej odsłony trafili w słupek, ale w 28 minucie w końcu dopięli swego. Bardzo aktywny tego dnia Wojtek Białek wykorzystał zagranie Barzyca i zrobiło się 2:0. W 33 minucie było już po zawodach, gdy najlepszy na placu Barzyc pewnie trafił z karnego. Nie minęło 120 sekund, gdy wspomniany Barzyc wyłożył piłkę jak na tacy do Macieja Majewskiego, a ten huknął „pod ladę”, ustalając wynik rywalizacji na 4:0. W samej końcówce jeden z zawodników MT, sfrustrowany rezultatem, swoją złość wyładował, kopiąc krzesełko, z którego korzystają pracownicy Ligi Bemowskiej. Tutaj musimy uczciwie dodać, że było to jego najlepsze uderzenie w tym spotkaniu, ale chyba nie o to chodzi w futbolu. Rozumiemy sportową złość, ale na następny raz apelujemy, by skupić się na grze w piłkę. Wracając to potyczki. Żabka Polska w pełni zasłużenie zgarnęła trzy punkty i dzięki temu awansowała na czwartą lokatę. Mercurial Team zaś nadal musi czekać na premierową victorię w tym sezonie.