( 0 : 4 )
Zima 2023 - 4. Liga
  • niedziela, 19 luty 2023
  • 19:00

135' Maurycy Ostaszewski Ekipa Północy
127' Michał Paradowski Ekipa Północy
121' Yaroslav Nykyforak FC Prykarpattia
116' Ivan Kosovych FC Prykarpattia
110' Vitalii Knish FC Prykarpattia
103' Ruslan Kucher FC Prykarpattia
121' Ruslan Kucher FC Prykarpattia
116' Andriy Dutchak FC Prykarpattia
110' Yaroslav Nykyforak FC Prykarpattia
103' Andriy Dutchak FC Prykarpattia
1Andrii Sderikhin FC Prykarpattia
1Ruslan Kucher FC Prykarpattia

W rywalizacji w ramach Czwartej Ligi Szóstek pomiędzy Ekipą Północy i FC Prykarpattią zdecydowanym faworytem był ówczesny lider. I załoga rodem z Ukrainy szybko wzięła się do pracy. Już w 3 minucie Andrij Dutchak podał do Ruslana Kuchera, a ten otworzył wynik. Po następnych 120 sekundach Kucher trafił w poprzeczkę, a potem on i jego drużyna wykreowali sobie kilka szans na gola. Lecz wynik się nie zmieniał. Aż do 10 minuty. Wtedy to Yaroslav Nykyforak wyłożył piłkę do Vitalija Knisha, a ten podwyższył na 0:2. FC P nie zamierzali się zatrzymywać, jeszcze dwukrotnie obili obramowanie bramki rywala, ale w końcu dopięli swego. Po nieco ponad kwadransie na 0:3 uderzył Ivan Kosovych. W 20 minucie przebudzili się na chwilę gospodarze, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. W odpowiedzi goście zadali czwarty cios. Po podaniu najlepszego na placu Kuchera ładnym strzałem popisał się Nykyforak i do przerwy było 0:4. Tuż po zmianie stron EP zdobyła swojego gola, gdy pewnie karnego wykorzystał Michał Paradowski. Jednak niedługo później po samobóju zrobiło się już 1:5 i wydawało się, że nic już zespołowi w czarnych trykotach nie zagrozi. Ostatnie tego dnia trafienie miało miejsce na kwadrans przed końcem, gdy na listę strzelców wpisał się Maurycy Ostaszewski i było 2:5. Dalej nie działo się już za wiele po jedną, istotną rzeczą. Jeden z zawodników FC P doznał fatalnej kontuzji kolana i z tego miejsca cała ekipa Ligi Bemowskiej życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia. Wracając jednak do meczu. FC Prykarpattia w pełni zasłużenie zwyciężyła i utrzymała pierwszą pozycję w tabeli. Ekipa Północy zaś miała parę momentów, ale mogła też przegrać znacznie wyżej, gdyby tylko przeciwnik był bardziej skuteczny.