• czwartek, 05 lipiec 2018
  • 20:30

2Marek Furjan FC NaNkacu
1Adrian Bucki Contra

Przedziwny przebieg miało spotkanie między dobrymi znajomymi, ekipami FC Nankacu i Contry. Pierwsza połowa tego widowiska była niesamowicie wyrównana, ale nieco więcej z gry miała drużyna Michała Raciborskiego. I udokumentowała tę nieznaczną przewagę gole. Po pięknej, jakże charakterystycznej dla nich zespołowej akcji gola strzelił Aleksander Szyszka, któremu dogrywał Adrian Bucki. Jeszcze przed przerwą wyrównać mogli nominalni gospodarze, ale po długim zagraniu Marka Furjana w słupek trafił Maciej Morytz. I jak w pierwszej części obserwowaliśmy tylko jedną bramkę, a żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie zdominować rywali, tak w drugiej połowie obraz gry zmienił się całkowicie. Dość powiedzieć, że następne sześć bramek było autorstwa Contry. Doskonale prezentowali się zwłaszcza wspomniani Szyszka (cztery trafienia) i Bucki (trzy gole oraz cztery asysty), ale koledzy z drużyny również trzymali fason. FC Nankacu nie zaprezentowało nam tego, z czego słyną i zagrali grubo poniżej swojego wysokiego poziomu. Stać ich było w tym meczu tylko na dwa trafienia (dwukrotnie Furjan, dwa razy asystował Paweł Wojsław), ale wobec tak dysponowanego rywala byli tego dnia bezradni. Finalnie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Contry 2-9, co jasno pokazuje, że po zdobyciu mistrzostwa na wiosnę, nie zamierzają zwalniać tempa. FC Nankacu, które poprzedni sezon zakończyli na wysokim trzecim miejscu mają sporo do poprawy, jeśli chcą powalczyć o najwyższe cele.