Czy La Furia i Kindybały podtrzymają swoje passy? Zapowiedź 5. kolejki

Ledwie zimowe rozgrywki ruszyły, a już znaleźliśmy się w samym środku sezonu. Przed nami piąta seria gier, w której, gwarantujemy, będzie się dużo działo. Na najwyższym szczeblu hitowo zapowiada się potyczka mistrzów z zeszłej zimy – Young Boys Legionowo – z triumfatorami z jesiennej Ligi Szóstek – OMS-em. Na drugim froncie La Furia powalczy ze SSIJ o piątą z rzędu wygraną, w III lidze na szlagier typujemy spotkanie lidera Fast Transu z Bulbez Teamem Bemowo. W IV Lidze z kolei wiele spodziewamy się po starciu Tank Teamu z ADP Wolską Ferajną, szczebel niżej czeka nas mecz na szczycie między Drink Men i Kindybałami FC. Na szóstym froncie KTS Chimera będzie starała się zatrzymać rozpędzony FC Running Team. Zapraszamy na zapowiedź piątek kolejki!

1 Liga:

W pierwszej lidze, mimo tylko trzech meczów, emocji na pewno nie zabraknie. Już na starcie zmierzą się dwie ekipy, które po mało satysfakcjonującym początku rozgrywek wróciły na zwycięską ścieżkę. Zjazd podejmie Contrę. Obie drużyny zgromadziły do tej pory po sześć oczek, obie wydają się być w gazie, zatem stawiamy tutaj na wyrównany mecz. Kto będzie górą – Tomek Drzał i spółka czy zespół Michała Raciborskiego? Czas pokaże. W następnym starciu spotkają się Moszna Squad i Papadensy. Zawodnicy Pawła Maula tydzień temu mimo eksperymentalnego składu długo stawiali dzielny opór Contrze, z kolei ekipa Dominika Podlewskiego przegrała z AnonyMMous 2:7, ale kto oglądał ten mecz, ten wie, że wynik nie do końca odzwierciedlał przebieg boiskowych wydarzeń, drużynie występującej w srebrnych trykotach zabrakło przede wszystkim skuteczności. Wydaję nam się, że jeśli Papadensy nastawią odpowiednio celowniki, powinni wrócić na zwycięski szlak, jednak wiele też zależy od tego, w jakim zestawieniu na ten mecz pojawi się Moszna, a wróble ćwierkają, że tym razem stawią się w szerszym składzie. Na koniec piątej serii gier będzie czekał nas prawdziwy szlagier. Lider Young Boys Bemowo podejmie OMS. Ostatni ich mecz zakończył się wygraną 6:5 zespołu Cezarego Andrzejczyka, co, jak się później okazało, miało fundamentalny wpływ na to, że drużyna w białych trykotach sięgnęła po mistrzowski tytuł zeszłej jesieni. Stawiamy tutaj, że ekipa z Legionowa będzie chciała wziąć rewanż za tamten pamiętny bój i czujemy, że uda im się tym razem, gdyż przemawia za nimi forma sportowa. Niemniej spodziewamy się fajerwerków i wielu wrażeń, a żadne rozstrzygnięcie nas nie zdziwi.

Zjazd – Contra X

Moszna Squad – Papadensy 2

Young Boys Legionowo – OMS 1

 

2 Liga:

Ciekawie będzie też na drugim froncie. Piątą serię gier otworzy starcie sąsiadów w ligowej tabeli, czyli MixAmator i St. Varsovii. Będzie to z pewnością kluczowe spotkanie dla obu drużyn, ewentualna strata punktów może wykluczyć jeden z tych z zespołów z walki o podium. Spodziewamy się tutaj dużo walki i typujemy remis. Drink Team wprawdzie przegrali na inaugurację sezonu, ale od tego momentu radzą sobie świetnie i na tę chwilę są mocno zaangażowani w walkę o podium. Teraz na ich drodze stanie FC Warsaw United, zespół środka tabeli, ale do swojego oponenta tracący tylko dwa punkty. Dlatego też według naszych prognoz wynik oscylować będzie wokół remisu, a o ewentualnej wygranej może zadecydować będący w formie ofensywny duet DT, Dariusz GarbackiNorbert Taras. iKakakacji do tej pory grali ze zmiennym szczęściem, z kolei doświadczona ekipa FC NaNkacu póki co nieco rozczarowuje. Stąd też będzie to niesamowicie istotne spotkanie, które może zdefiniować cele na resztę sezonu dla obu drużyn. W drużynie z Półwyspu Apenińskiego na pewno groźny będzie Davide Farris, z kolei w zespole „Kacy” odpowiedzialność za strzelanie goli będzie spoczywać na barkach Pawła Wojsława i ofensywnie usposobionego obrońcy, Dominika Bodycha. Gramy tutaj na „X” i liczymy na wiele wrażeń. Na sam koniec czekają nas dwa spotkania, w których na papierze łatwo wskazać faworyta. La Furia jest jedną z dwóch ekip we wszystkich sześciu ligach, które do tej pory wygrały wszystkie mecze. Ich rywalem będzie SSIJ – póki co bez zdobyczy punktowych. Znając jednak nieobliczalny charakter drużyny Damiana Metryki, wynik nie jest przesądzony, chociaż to w LF naturalnie widzimy kandydata do wygranej. Podobnie będzie w meczu Old United. Zespół Mariusza Kurczyńskiego na ten moment notuje znakomitą kampanię, ale ich rywalem będą Wariaty Kuchara – drużyna, która nie raz w Lidze Bemowskiej udowadniała swoją wartość. Nasz typ to „1”, ale nie wykluczamy tutaj niespodzianek.

MixAmator – St. Varsovia X

Drink Team – FC Warsaw United 1

iKakakacji – FC NaNkacu X

La Furia – SSIJ 1

Old United – Wariaty Kuchara 1

 

3 Liga:

Aż sześć spotkań obejrzymy w tę niedziele na trzecioligowych boiskach. Na początku Legion podejmie Virtualne Ń. Obie drużyny zgromadziły do tej pory po sześć oczek, obie w zeszłej kolejce wygrały. „Wirtualni” dość niespodziewanie pokonali lidera Fast Trans, „Legioniści” zgodnie z prognozami wygrali z Kasprzak Teamem. Zarówno jeden jak i drugi zespół grał dotychczas bezkompromisowo, ale coś czujemy, że ze względu na zbliżony potencjał podział punktów jest możliwy. W następnym starciu solidni w tych rozgrywkach Anteniarze zmierzą się ze wspomnianym Kasprzak Teamem. Zespół występujący w czerwonych trykotach do tej pory nie mógł się pochwalić zdobyczami punktowymi, popularne „Antenki” zaś grali w kratkę. Na papierze faworytem wydaje się Maciej Kuklewski i spółka, ale jak zwykle to boiskowe realia zweryfikują te prognozy. Bad Boys Zielonki tydzień przegrali swój pierwszy mecz, ich pogromcami okazali się Anteniarze, ale mają teraz szansę na szybki powrót na zwycięskie tory, gdyż ich rywalem są przeżywający lekki kryzys zawodnicy ASPN Bemowo. Zespół Macieja Rataja do tej pory zgromadził tylko trzy punkty w obecnych rozgrywkach, co na pewno jest wynikiem poniżej ich oczekiwań. Stawiamy tutaj na drużynę Pawła Szczepaniaka, ale jeśli zespół z Bemowa zagra na miarę swojego potencjału, to może być ciekawie. Amigos w tym sezonie prezentują się wybornie, są już na drugim miejscu w tabeli i nic nie wskazuje na to, żeby w tę niedzielę sytuacja się zmieniła. Ich oponentami będą zawodnicy Kasprzaka Team, dla których będzie to drugi mecz w tej kolejce. Oczywiście KT stać na niespodziankę, ale będą musieli powstrzymać najlepszego asystenta i czołowego obrońcę ligi, Jana Raszyńskiego i czołowego strzelca na boiskach trzecioligowych Daniela Pętkowskiego. Chłopcy Do Bicia tydzień temu w końcu wygrali, ale żeby powtórzyć ten wyczyn w najbliższej serii gier, będą musieli zagrać na maksimum swoich możliwości, gdyż przyjdzie im się zmierzyć z rozkręcającymi się coraz mocniej Anteniarzami. Będzie im o tyle łatwiej, że dla „Antenek” będzie to już drugie tego dnia  spotkanie, ale i tak spodziewamy się tutaj zaciętego boju. Stąd też prognozujemy remis, ale żaden rezultat nas nie zdziwi. Podobnie powinno być w szlagierowo zapowiadającym się meczu Fast Transu z Bulbezem Team Bemowo. Ekipa w biało-błękitnych barwach mimo porażki utrzymała pierwsze miejsce w tabeli, jednak jeśli nie zdobędą teraz kompletu punktów, to mogą stracić pozycję lidera. O to na pewno zadba zespół z Bemowa, który co prawda gra w tej kampanii ze zmiennym szczęściem, ale wszyscy wiedzą, jaka moc w nich drzemie. Spodziewamy się tutaj zatem fajerwerków godnych hitu kolejki i coś nam mówi, że kluczowym elementem do wygranej będzie dyspozycja najskuteczniejszego napastnika ligi, Michała Fijałkowskiego.

Legion – Virtualne Ń X

Anteniarze – Kasprzak Team 1

Bad Boys Zielonki – ASPN Bemowo 1

Amigos – Kasprzak Team 1

Chłopcy Do Bicia – Anteniarze X

Fast Trans – Bulbez Team Bemowo 1

 

4 Liga:

Z wysokiego „C” zaczniemy czwartoligowe zmagania, bo od starcia drugiego w tabeli Tank Teamu z czwartą ADP Wolską Ferajną. Zespół Marcina Tymoszuka tydzień temu po niespodziewanej porażce z Zakonem Bonifratrów stracił przodownictwo w ligowej stawce, stąd też będzie na pewno chciał z powrotem zameldować się na szczycie. Zadanie przed nimi o tyle trudne, że drużyna z Woli to bardzo wymagający przeciwnik dysponujący wyjątkowo mocną kadrą. Czujemy, że kluczowe role w tym spotkaniu odegrają bramkarze, zarówno Łukasz Bednarski jak i Kamil Jagiełło nie raz pokazywali na co ich stać, dlatego też prognozujemy, że przed nimi pracowita niedziela. Stawiamy tutaj na „X” i już zacieramy ręce na to widowisko. Następnie czeka nas starcie ekip z dołu tabeli, czyli Nie Ma MocnychKS Banderoli. Obie drużyny przegrały w zeszłej kolejce, obie do tej pory grały mocno niefortunnie, więc podział punktów w tym spotkaniu jest bardzo możliwy, ale nie wykluczamy też, że szczęście może uśmiechnąć się do jednej z tych drużyn. Zupełnie inna stawka będzie towarzyszyć kolejnemu starciu. Defenders to wyjątkowo niewygodny rywal, który może podjąć rękawice z każdym. FC Melange zaś mimo tego, że jest faworytem w tej potyczce, powinien spodziewać się zaciętej batalii. Tydzień temu w barwach zespołu w występującego w czarnych strojach zabrakło ich kapitana Konrada Dobrowolskiego, co mogło mieć wpływ na ich porażkę, jeśli jednak zagra w tę niedzielę, to może być dużym wzmocnieniem. Z kolei u „Melanżowych” bryluje póki co duet Kamil SadowskiŁukasz Słowik i czujemy, że podobnie będzie tym razem. Walec tydzień temu potrafił się postawić faworyzowanej drużynie Wola Fans, remisując 5:5, Zakon Bonifratrów zaś pokonał ówczesnego lidera Tank Team 4:2. Oba zespoły wydają się być na fali wznoszącej, ale nieco więcej szans dajemy „Zakonnikom”, a kluczowa dla losów tego widowiska może być dyspozycja strzelecka Marka Konopko. Na sam koniec piątej kolejki zmierzą się Orły Leszka z Wola Fans. Będzie to z pewnością spotkanie z gatunku tych, gdzie nikt nie odstawia nogi, ale obie drużyny mają mnóstwo atutów czysto piłkarskich, nie na darmo wymieniani są wśród kandydatów do walki o najwyższe cele. I ten fakt jeszcze mocniej podkreśla rangę tego meczu, gdyż ewentualny wygrany może dużo zyskać w ligowej tabeli. Spodziewamy się tutaj wielu starć najskuteczniejszego zawodnika ligi Piotrka Podmokłego z defensywą kierowaną przez Łukasza Żendziana. Nasz tym to podział punktów, ale każdy wynik jest tu prawdopodobny.

Tank Team – ADP Wolska Ferajna X

KS Banderola – Nie Ma Mocnych X

Defenders – FC Melange 2

Walec – Zakon Bonifratrów 2

Orły Leszka – Wola Fans X

 

5 Liga:

Sporo będzie się też działo na piątym froncie i w zasadzie każdy mecz w tej serii gier zapowiada się na niesamowicie zacięty. Na początek zmierzą się ekipy Akszon Team i FC Devs. Zespół Kamila Dźwilewskiego do tej pory zawodzi i jeśli chce przełamać złą passę, to musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Z kolei drużyna Sławomira Mądrego tydzień temu, mimo porażki z Drink Teamem, pokazała na co ją stać. Na tę chwilę bardziej przemawia do nas dyspozycja zawodników występujących w niebieskich trykotach i to im dajemy nieco więcej szans na wygraną. W spotkaniu sąsiadów w ligowej tabeli, czyli dziewiątych Albatrosów z ósmą Znistą spodziewamy się po obu stronach walki o trzy punkty. Ewentualne zwycięstwo w tej potyczce pozwoliłoby oddalić się od strefy spadkowej, stąd też gra jest warta świeczki. Postawimy tutaj na „X”, ale każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Nie inaczej będzie w starciu MELOdramatu z KP Kozią. Ekipa Konrada Morawskiego tydzień temu dość nieoczekiwanie przegrała swój mecz, ale wydaję nam się, że taka sytuacja może się w tę niedzielę nie powtórzyć, zwłaszcza że w doskonałej dyspozycji strzeleckiej jest Cezary Przybylak. Zespół Patryka Berusa zaś w zeszłej kolejce wysoko pokonał Akszon Team, więc na pewno nie będzie na straconej pozycji. Minimalnie większe szanse dajemy tutaj MELOdramatami, ale nie wykluczamy tutaj małej niespodzianki. Mikstura zimowe rozgrywki zaczęła od trzech porażek, ale dwie z nich miały miejsce w wyjątkowo dramatycznych okolicznościach. W poprzedniej serii gier jednak pokazali klasę i wygrali w świetnym stylu po raz pierwszy w sezonie. Zawodnicy FC Po nalewce zaś z pewnością są mocno podbudowani po ubiegłotygodniowym triumfie nad ówczesnym liderem, stąd też spodziewamy się naprawdę dobrego meczu. Oba zespoły wydają się być w coraz lepszej formie, dlatego też prawidłowe wytypowanie wyniku tego widowiska to szalenie trudna sprawa. Zagramy tutaj zatem bezpiecznie na remis, a boisko jak zwykle zweryfikuje nasze prognozy. Piątą kolejkę zwieńczymy mocnym uderzeniem. Drugi w tabeli Drink Men podejmie Kindybały FC – jeden z dwóch zespołów we wszystkich sześciu ligach, który wygrał do tej pory wszystkie swoje starcia. Z pewnością ekipa Mirka Wyszczelskiego będzie chciała przerwać imponującą serię rywali, a pomóc w tym powinien czołowy ligowy strzelec Tomasz Sienkiewicz. Jednak w barwach K FC bryluje ostatnio Jakub Kalinowski, ale o całej drużynie można mówić w samych superlatywach. Liczymy tutaj, że wszyscy aktorzy tego piłkarskiego spektaklu zadbają o wiele emocji i jeszcze więcej goli, ale postawimy na zwycięstwo niemylących się dotychczas Kindybałów.

Akszon Team – FC Devs 2

Albatrosy – Znista X

MELOdramat – KP Kozia 1

Mikstura – FC Po nalewce X

Drink Men – Kindybały FC 2

 

6 Liga:

Emocji nie zabraknie też na szóstym szczeblu. Na dzień dobry zamykający tabele Rekiny Biznesu podejmą szóste Marchewki Zagłady. Obie drużyny z dobrej strony zaprezentowały się tydzień temu i wydaje się, że ich forma może tylko rosnąć. W zespole najlepszego asystenta ligi Grzegorza Gnasia świetnie w zeszłej serii gier funkcjonowała ofensywa kierowana przez Michała Dryńskiego, z kolei u Marchewek bryluje najskuteczniejszy snajper na szóstym froncie, czyli Mateusz Gajda. Spodziewamy się tutaj zatem sporo goli i wrażeń, zagramy bezpiecznie na „X”, ale żaden rezultat nas jakoś szczególnie nie zaskoczy. PRE Wwa zainaugurowało zimowe rozgrywki dwoma porażkami, ale potem zanotowali dwa zwycięstwa z rzędu i zdają się być „na fali”. Czupakabry Warszawa punktują w kratkę, dlatego też, w związku z nieobliczalnym charakterem tej drużyny, trudno wytypować wyniki tego sympatycznego zespołu. Nie inaczej powinno być w ich starciu z ekipą Łukasza Kierepy, jednak nieco bardziej przemawia do nas aktualna dyspozycja „Emerytów”, ale jak Giovanni Calabrese będzie miał swój dzień, to wszystko jest możliwe. Niesamowicie ciekawie zapowiada się potyczka TSP Szatańskie Pęto z Januszami Na Pikniku. Obie drużyny świetnie rozpoczęły zimową kampanię, ale ostatnio nieco zwolniły tempa i w zeszłej kolejce solidarnie przegrały swoje mecze. Spotkanie to może zdefiniować cele na dalszą część sezonu, a ewentualne trzy punkty dla jednej z ekip będą jasnym sygnałem do walki o podium. Stąd też stawka tego widowiska będzie ogromna. Czujemy, że będzie to zacięty bój, który do końcowych minut trzymał będzie w napięciu. Nasz typ – remis. Na sam koniec znajdujący się w znakomitej dyspozycji FC Running Team – obecny lider – zmierzy się z przedostatnią KTS Chimerą. Na papierze faworytem zdaje się być ekipa Bartosza Dębowego, która jako jedyna do tej pory nie przegrała, ale zespół występujący w czarnych strojach potrafi być nieobliczalny, stąd też nie wykluczamy niespodzianki.

Rekiny Biznesu – Marchewki Zagłady X

PRE Wwa – Czupakabry Warszawa 1

TSP Szatańskie Pęto – Janusze Na Pikniku X

FC Running Team – KTS Chimera 1

Tagi:

Kontakt

Masz jakieś pytania związane z LIGĄ BEMOWSKĄ? Chciałbyś zapisać swoją drużynę do naszych rozgrywek? Napisz lub zadzwoń:

kontakt@ligabemowska.pl
Michał Burzyński 661 536 685

Śledź nas na Facebooku

Sponsor techniczny

Sponsorzy