Zbliża się półmetek sezonu! Zapowiedź 4. kolejki

Już w tę niedzielę rozegramy czwartą kolejkę w ramach zimowej Ligi Bemowskiej! Powoli zbliżamy się do półmetka sezonu. Sytuacje w tabelach stają się coraz bardziej klarowne, a co za tym idzie kształtuje nam się obraz, o jakie cele będą walczyły poszczególne zespoły. Dlatego też wiele wyjaśni nam nadchodząca seria gier. Na pierwszym szczeblu arcyciekawie zapowiada się starcie lidera Papadensów z AnonyMMous, wiele spodziewamy się też po potyczce Contry z Moszna Squadem. Interesująco będzie też na niższych szczeblach, gdzie wciąż jest sporo drużyn z kompletami zwycięstw i jeszcze więcej chętnych, by odebrać im pierwsze punkty. Zapraszamy na zapowiedź czwartej kolejki!

 

1 Liga:

Spotkania w ramach Pierwszej Ligi Zimowej zaczniemy od mocnego uderzenia. Chemik Bemowo po dość zaskakującej porażce tydzień temu z Papadensami będzie chciał szybko powrócić na zwycięski szlak. All4One póki co nieco zawodzi i na tę chwilę zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Na pierwszy rzut oka pewniakiem wydaje się być ekipa Adriana Bery, ale wszyscy znamy potencjał zespołu Macieja Rataja. Mimo wszystko gramy tutaj na wygraną „Chemików”, którzy będą chcieli się szybko zrehabilitować i pokazać, że zeszłotygodniowa porażka to był tylko wypadek przy pracy. Wspomniane wcześniej Papadensy w imponującym stylu rozpoczęły zimowe rozgrywki, ale przed nimi arcytrudne starcie z zajmującymi trzecie miejsce na podium AnonyMMous. Spotkanie to zapowiada się iście szlagierowo i liczymy tutaj na moc wrażeń i sporo goli. Każdy rezultat jest tutaj prawdopodobny, ale coś czujemy, że „Anonimowym” uda się urwać punkt obecnemu liderowi. Zielona Polana do tej pory grała dość pechowo, ale coś nam się wydaje, że trudno będzie im w tej kolejce przełamać złą passę, zwłaszcza że ich rywalem będzie mocny kandydat do walki o najwyższe trofea – czyli Young Boys Legionowo. Typujemy tutaj zatem czyste „2” i prognozujemy, że o wygranej zadecyduje ofensywny duet Michał GąskaDamian Falęta. Zarówno Contra jak i Moszna Squad do tej pory grały ze zmiennym szczęściem. Ten mecz będzie o tyle istotny, gdyż ewentualny przegrany będzie mógł się niemal na pewno pożegnać z walką o miejsce na podium. Stąd też spodziewamy się zaciętego, emocjonującego widowiska i walki o każdą piłkę. Każde rozstrzygnięcie będzie tu możliwe, ale stawka tego spotkania skłania nas, by wytypować podział punktów. Na sam koniec czeka nas potyczka OMS-u ze Zjazdem. W zeszłej kolejce zawodnicy w białych trykotach po ciężkim boju z AnonyMMous  zanotowali pierwszą porażkę w bieżącej kampanii, z kolei ekipa Tomka Drzała tydzień temu pokazała się z dobrej strony, wygrywając z Zieloną Polaną. Przed drużyną Cezarego Andrzejczyka wymagająca przeprawa, ale forma strzelecka Mateusza Sieciechowicza może być kluczowa do zdobycia trzech punktów w tym meczu.

 

Chemik Bemowo – All4One 1

Papadensy – AnonyMMous X

Zielona Polana – Young Boys Legionowo 2

Contra – Moszna Squad X

OMS – Zjazd 1

 

2 Liga:

Ciekawie będzie też na drugim froncie. Zespół SSIJ tydzień temu w dramatycznych okolicznościach przegrał z iKakakacji, mimo że prowadził do przerwy trzema trafieniami. Teraz stanie przed szansą przełamania złej passy, ale przed nimi doświadczona ekipa Drink Teamu, która wyraźnie się rozkręca. Spodziewamy się tutaj zaciętego boju oscylującego koło wyniku remisowego, jednak bardziej przemawia do nas forma sportowa zawodników w czerwonych trykotach, stąd też gramy tutaj na „2”. Nie najlepszy początek rozgrywek w wykonaniu FC NaNkacu to jedna z większych niespodzianek obecnego sezonu, z kolei FC Warsaw United prezentuje się póki co więcej niż solidnie. Wydaje nam się, że Paweł Wojsław i spółka powoli będą wracać do dobrej dyspozycji, ale dyspozycja nominalnych gości sprawi, że o zwycięstwo FC N będzie ciężko. Dlatego też typujemy podział punktów. St. Varsovia tej zimy do tej pory grała ze zmiennym szczęściem, a do tego przyjdzie im się zmierzyć z obecnym liderem Old United, zespołem, który imponuje od początku tej kampanii. Wiele będzie zależało od tego, w jakim zestawieniu stawi się drużyna Michała Witkowskiego, ale niezależnie od stanu ich kadr dla nas faworytem tutaj jest ekipa Mariusza Kurczyńskiego, która idzie jak burza. To samo można powiedzieć o drugiej w tabeli La Furii. Zawodnicy w bordowych trykotach do tej pory mogli legitymować się kompletem zwycięstw, a klasą dla siebie był ofensywny duet Emil BiegunPrzemysław Pietrajtys. Jednak przed nimi wyjątkowo wymagający oponent, czyli iKakakacji, którzy tydzień temu zaliczyli fantastyczny come back, wygrywając ze SSIJ mimo wyniku 0:3 do przerwy. Przewidujemy tutaj fantastyczne widowisko i wielkie emocje, a o wygranej może zadecydować dyspozycja dnia. Nasz typ to trzy punkty dla LF, ale każdy rezultat jest tu prawdopodobny. Na sam koniec dnia czeka nas interesująca potyczka Wariatów Kuchara z MixAmator. Obie drużyny mają na koncie po trzy oczka, ale zespół w czerwonych strojach zagrał do tej pory jedno spotkanie mniej. Jak dla nas jest to typowy mecz „na remis” z delikatnym wskazaniem na MixAmator, którzy dysponują najlepszą obroną w lidze, co może mieć fundamentalne znaczenie dla ostatecznego rozstrzygnięcia tego starcia.

 SSIJ – Drink Team 2

FC NaNkacu – FC Warsaw United X

St. Varsovia – Old United 2

La Furia – iKakakacji 1

Wariaty Kuchara – MixAmator X

 

3 Liga:

Sporo będzie się też działo w Trzeciej Lidze. ASPN Bemowo tydzień temu w końcu odnieśli pierwsze, upragnione zwycięstwo, zaś Amigos są tuż za podium i w tej kampanii prezentują się więcej niż dobrze. Zespół Macieja Rataja ma na pewno sporo atutów, jednak najlepsza defensywa w lidze kierowana przez bramkarza Daniela Kołodziejczyka może to zniwelować, a dodatkowo w ataku imponuje forma Daniela Pętkowskiego. Dlatego też stawiamy tutaj na ich wygraną, zwłaszcza że w zeszłej serii gier zagrali kapitalny mecz przeciwko ekipie Anteniarzy. Kasprzak Team do tej pory nie może się pochwalić zdobyczami punktowymi, jednak trudny terminarz nie był ich sojusznikiem do tej pory. A teraz ich przeciwnikami będą zawodnicy Legionu, którzy wprawdzie do tej pory grali ze zmiennym szczęściem, ale wielokrotnie pokazywali, że są wymagającym rywalem dla każdego, posiadają też szeroką kadrą naszpikowaną indywidualnościami. Dlatego mimo wszystko to im dajemy więcej szans w tej potyczce. Anteniarze swoje pierwsze spotkanie wysoko wygrali z ASPN-em, w drugim zaś wyraźnie ulegli drużynie Amigos. Ich sinusoidalna dyspozycja wskazywałaby na trzy punkty w nadchodzącej kolejce, ale ich rywalem jest wicelider Bad Boys Zielonki, który może poszczycić się kompletem zwycięstw w tym sezonie. Do nas bardziej przemawia równa, wysoka forma ekipy Pawła Szczepaniaka, ale żadne rozstrzygnięcie nas nie zdziwi w tym meczu. Virtualne Ń tydzień temu po szalonym widowisku pokonali Chłopców Do Bicia 8:7, jednak tym razem na ich drodze stanie znajdujący się w fantastycznej dyspozycji lider Fast Trans. Doskonała postawa Michała Fijałkowskiego, jak i całej jego drużyny, sprawia, że nie mamy wątpliwości, kto jest faworytem tej potyczki, chociaż jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko. Bulbez Team Bemowo mimo porażki w zeszłej serii gier nadal pozostaje w grze o najwyższe cele, z kolei Chłopcy Do Bicia w tej kampanii grają mocno pechowo. Naszym zdaniem więcej atutów mają jednak zawodnicy w niebieskich trykotach, dlatego też w nich widzimy kandydata do wygranej w tym spotkaniu. To będzie mecz z podtekstami, bo zawodnicy obu ekip doskonale się znają, a w barwach BTB wystąpi choćby wieloletnia ostoja drugiej linii ChdB, Arek Kotas.

 ASPN Bemowo – Amigos 2

Kasprzak Team – Legion 2

Anteniarze – Bad Boys Zielonki 2

Virtualne Ń – Fast Trans 2

Bulbez Team Bemowo – Chłopcy Do Bicia 1

 

4 Liga:

Ciekawie zapowiada się najbliższa kolejka na czwartym szczeblu. Już na starcie zobaczymy interesującą potyczkę FC Melange z KS Banderolą. Ekipa w pomarańczowo-zielonych barwach wydaje się być jednym z kandydatów do walki o podium, ich przeciwnicy zaś tydzień temu pokazali pazur i zgarnęli pierwszy trzy punkty, pokonując ADP Wolską Ferajnę. Spodziewamy się tutaj wyrównanego starcia, jednak nieco więcej atutów wydają się mieć „Melanżowi”, a kluczową rolę po raz kolejny powinien odegrać ich super snajper Łukasz Słowik. Wola Fans w zeszłej serii gier uległa w meczu na szczycie Tank Teamowi, więc z pewnością szybko będą chcieli wrócić na zwycięski szlak. O to nie będzie łatwo, gdyż ich oponentem będzie zawsze solidny zespół Walca. Czujemy jednak, że ekipie Macieja Zarzyckiego trudno będzie o chociażby jeden punkt w starciu z wiceliderem, ale wszystko jest tutaj możliwe. W meczu sąsiadów z ligowej tabeli, czyli ADP Wolskiej Ferajny i Defenders, wszystko wskazuje na wyrównany bój. Najlepszy jak do tej pory zawodnik ADP, Czarek Majewski zmierzy się z jedną z najlepszych obron w lidze i jego pojedynki z defensorami rywali z będą z pewnością ozdobą tego spotkania. Stawiamy tutaj na „X” i liczymy na emocjonujące widowisko. Zakon Bonifratrów do tej pory grał w kratkę, ostatnio przegrał, więc teraz czas na wygraną. O tą będzie jednak bardzo ciężko, gdyż przyjdzie im podjąć zespół lidera, legitymujący się kompletem zwycięstw – Tank Team. Ekipa Marcina Tymoszczuka, zgodnie z nazwą, niczym czołg przejeżdża się po kolejnych przeciwnikach i to ona będą faworytem tego meczu. Czwartą kolejkę zamknie interesująca potyczka Nie Ma Mocnych z Orłami Leszka. Drużynie w czerwonych trykotach w pierwszych dwóch kolejkach brakowało nieco szczęścia, jednak tydzień temu wyraźnie ulegli FC Melange. Z kolei zespół Pawła Przyborskiego po ostatniej wygranej zbliżył się do podium i to w nich właśnie widzimy kandydata do zgarnięcia trzech oczek, chociaż każdy rezultat jest tutaj prawdopodobny.

 FC Melange – KS Banderola 1

Wola Fans – Walec 1

ADP Wolska Ferajna – Defenders X

Zakon Bonifratrów – Tank Team 2

Nie Ma Mocnych – Orły Leszka 2

 

5 Liga:

Dużo wrażeń czeka nas również na piątym froncie. Zaczniemy od ciekawego meczu KP Koziej z Akszon Teamem. Zespół Patryka Berusa tej zimy gra w kratkę, tydzień temu przegrał, więc teraz pora na zwycięstwo. Okazja do tego jest dobra, gdyż ekipa Kamila Dźwilewskiego wciąż czeka na przebudzenie i jej dorobek punktowy jest daleki od idealnego. Nieco bardziej przekonują nas w obecnych rozgrywkach zawodnicy w czarnych strojach, stąd też to im dajemy więcej szans na zwycięstwo w tym spotkaniu. Znista w zeszłej serii gier uległa Kindybałom FC, ale ten mecz mógł różnie się ułożyć. Z dobrej strony pokazał się ich bramkarz Dawid Kot, a teraz przed nim kolejne trudne zadanie, gdyż zawodnicy Mikstury, mimo zerowego dorobku punktowego, prezentują się coraz lepiej. Nasz typ to remis, ale jak zwykle to boisko zweryfikuje tę prognozę. Obecnym liderom Kindybałom FC przyjdzie podjąć ósme w tabeli Albatrosy. Na papierze faworyt może być tylko jeden, ale coś czujemy, że przed K FC trudna przeprawa. FC Devs w zeszłą niedzielę zgarnął pierwsze trzy punkty, ale przed nimi spore wyzwanie w postaci starcia z Drink Menami – kandydatami do walki o najwyższe cele. W drużynie Sławomira Mądrego bryluje Robert Brzeziński, jednak w ekipie Mirka Wyszczelskiego w wybornej dyspozycji znajduje się Tomasz Sienkiewicz. I ten pojedynek snajperów na pewno będzie ozdobą tego widowiska. Skłaniamy się ku wygranej zespołu w pomarańczowo-niebieskich barwach, ale liczymy tu też na emocjonujące widowisko. FC Po nalewce po porażce na inauguracje wygrało następne dwa spotkania, lecz o kontynuację zwycięskiej serii nie będzie łatwo, gdyż ich oponentem będzie wicelider MELOdramat z rewelacyjnym Czarkiem Przybylakiem w składzie. Spotkanie to spokojnie można awizować do hitu tej kolejki, a jak to w meczach na szczycie bywa, może paść każdy wynik. Zagramy tutaj na „2” i już teraz zacieramy ręce na myśl o tym widowisku.

KP Kozia – Akszon Team 1

Znista – Mikstura X

Kindybały FC – Albatrosy 1

FC Devs – Drink Men 2

FC Po Nalewce – MELOdramat 2

 

6 Liga:

Po czwartej kolejce na szóstym szczeblu może dojść do kilku przetasowań w tabeli, co, jak mawia klasyk, sprawi, że „liga będzie ciekawsza”. Już na starcie zmierzą się zawodnicy PRE Wwa i Januszy Na Pikniku. Obie drużyny zeszłą niedzielę kończyły w diametralnie różnych nastrojach. Zespół Łukasza Kierepy zaliczył pierwszą w sezonie wygraną, z kolei Krzysztof Sobieszczuk i spółka po dwóch zwycięstwach z rzędu musiał w końcu przełknąć gorycz porażki. Sporo zależy od składów, w jakim stawią się obie ekipy, jednak mimo wszystko nieco bardziej tej zimy przekonują nas Janusze i to im dajemy więcej szans na triumf w tym meczu. Początek rozgrywek w wykonaniu Rekinów Biznesu jest, mówiąc eufemistycznie, daleki od ideału, z kolei KTS Chimera prezentuje się więcej niż solidnie. I jeśli drużyna Grzegorza Gnasia nie przebudzi się i nie zacznie grać na miarę swojego potencjału, to właśnie w KTS-ie widzimy faworyta do zgarnięcia trzech punktów. Czy tak będzie? To oczywiście zweryfikują boiskowe realia. Czupakabry Warszawa tydzień temu zanotowały wielkie przełamanie i w pięknym stylu odprawili Rekiny w stosunku aż 7:1. Lecz Marchewki Zagłady nie byli gorsi i w zeszłej serii gier pokonali swoich oponentów tym samym wynikiem. Obie ekipy wydają się być rozpędzone, więc zagramy tutaj na remis i spodziewamy się wielu goli. FC Running Team to wyjątkowo niewygodny rywal, z kolei Teraz Kolska, mimo ostatniej porażki, wciąż znajduje się na podium w ligowej tabeli. Oczko niżej są zawodnicy FC RT, dlatego też szlagierowo zapowiada się potyczka między tymi drużynami. Spodziewamy się tutaj zaciętego widowiska, zatem remis wydaje się nam tutaj naturalnym typem przedmeczowym. TSP Szatańskie Pęto w pierwszej serii gier pauzowali, jednak potem wzięli się ostro do roboty, wygrywając dwa następne spotkania, co wywindowało ich na szczyt ligowej klasyfikacji. Walec II zaś po udanej inauguracji sezonu nieco zwolnił tempa, dlatego też w ekipie Bartka Ochmana upatrujemy kandydata do triumfu w tej potyczce, chociaż jesteśmy pewni, że Maciej Zarzycki i spółka tanio skóry nie sprzedadzą.

  PRE Wwa – Janusze Na Pikniku 2

Rekiny Biznesu – KTS Chimera 2

Czupakabry Warszawa – Marchewki Zagłady X

FC Running Team – Teraz Kolska X

TSP Szatańskie Pęto – Walec II 1                                                                                                                       

Tagi:

Kontakt

Masz jakieś pytania związane z LIGĄ BEMOWSKĄ? Chciałbyś zapisać swoją drużynę do naszych rozgrywek? Napisz lub zadzwoń:

kontakt@ligabemowska.pl
Michał Burzyński 661 536 685

Śledź nas na Facebooku

Sponsor techniczny

Sponsorzy